پروفایل لینکدین

آموزش ایجاد پروفایل لینکدین به شکل حرفه ای

مقدمه ای بر لینکدین

امروزه شبکه های اجتماعی فراوانی در سراسر جهان داریم که به تناسب فضای کلی خود موفق به جذب کاربران زیادی شده اند.

بدون شک در فضای تخصصی و کاری، لینکدین حرف اول را می زند و امروزه به صورت یک اجبار و باید، برای اکثر مشاغل درآمده است.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله لینکدین چیست  مراجعه شود.

برخلاف اکثر ابزارهای فضای مجازی که صرفا عضویت، کافی است در لینکدین شما برای اینکه فایده کامل ببرید باید کارهایی بیش از یک عضویت ساده انجام دهید و با قواعد کار با لینکدین آشنایی داشته باشید. قبلا در خصوص نحوه عضویت در لینکدین مقاله کاملی همراه با فیلم آموزشی ارائه شده است که می توانید آن را مطالعه کنید. در این مقاله همه نکاتی که شما باید برای تکمیل یک پروفایل حرفه ای بدانید آورده شده است.

لینکدین فرصتی فوق العاده برای اشتراک گذاری تخصص، ایده‌ها و خدمات خود با شرکای احتمالی آینده و مشتریان بالقوه فراهم می‌کند. این که آیا شما از لینکدین برای کسب و کار در منزل استفاده می کنید یا به دنبال یک کار مستقل هستید، یک شرکت تولیدی یا بازرگانی دارید و به دنبال بازار جدید هستید یا یک نیروی کار هستید که به دنبال کسب موقعیت های شغلی بهتر است خیلی فرقی ندارد به هر حال مشخصات پروفایل لینکدین شما در جذب مخاطبین و فرصت های تجاری یا کاری بسیار مهم است و با هر هدفی که در لینکدین هستید باید تکمیل پروفایل شما بر مبنای استانداردهای لینکدین صورت پذیرد تا بیشتر دیده شوید.

در این مقاله با شما هستیم تا یک نگاه کلی و جامع به پروفایلمان در لینکدین داشته باشیم.

نکات مهم و کلیدی در پروفایل لینکدین

قبل از ایجاد و تکمیل اطلاعات پروفایل خود باید نکاتی را در نظر داشته باشید. برخلاف فیس بوک و سایر رسانه‌های اجتماعی که جنبه‌های اجتماعی، زندگی روزمره و سرگرمی و همچنین تجارت را در بر می گیرد. لینکدین منحصراً برای حرفه‌ای‌ها و متخصص رشته های مختلف در نظر گرفته شده است. تقریبا نیمی از اعضای لینکدین افراد با نفوذ و تصمیم گیرنده در شرکت‌ها هستند.

افراد در لینکدین یا شما را از قبل می‌شناسند، و یا احتمالاً شما را بر اساس جستجو در لینکدین پیدا می‌کنند. روزانه بیش از یک میلیارد جستجو در لینکدین صورت می پذیرد.

خب اجازه دهید از زاویه مقابل نگاه کنیم. برای اینکه پروفایل ما در نتایج جستجوی دیگران بیشتر دیده شود باید ببینیم مردم در رشته ما بیشتر چه عباراتی را جستجو می کنند. این عبارت می شود کلمات پرجستجو یا همان کلمات کلیدی. هر چه از این نوع کلمات بیشتر در قسمت های مختلف پروفایل مان استفاده کنیم بیشتر دیده می شویم و راحت تر در این فضای بی انتها پیدا می شویم.

همه ما معمولا بر مبنای مهارت‌ها یا صنایع و رشته های مختلف جستجو می کنیم. مثلا من یک کارخانه تولید شکلات دارم و دنبال یک وارد کننده در کشور ترکیه می گردم که به او نمایندگی بدهم. مسلما اگر شرکتی در پروفایل خود کلماتی مثل شکلات، وارد کننده به ترکیه و نظایر آنها را آورده باشد به من پیشنهاد می شود. به همین دلیل، شما باید مهارت‌های صنعت مورد نظر خود را در نظر بگیرید و از بهترین کلمات کلیدی برای توصیف آنها استفاده کنید. به عنوان مثالی دیگر، اگر شما یک تیم نویسنده مستقل در اختیار دارید، کلمات کلیدی و عبارات مناسب برای شما می توانند “نویسنده مستقل” باشد. در هنگام ساختن پروفایل لینکدین، از عبارات کلیدی خود در بخش‌های مختلفی که مهارت و تجربه شما را توصیف می کند استفاده می کنید.

مورد بعدی که باید به آن توجه شود تفاوت یک رزومه با یک پروفایل در لینکدین است.

 گذاشتن رزومه آنلاین معمولی در لینکدین معمولا کسل کننده است. در عوض باید نکاتی را ذکر کنید مزایای همکاری با شما را برای دیگران شرح دهد.

همچنین تکمیل یک نمایه‌ی عمومی لینکدین به صورت حرفه‌ای نیاز به آشنایی با تنظیمات مختلفی دارد که این شبکه‌ی اجتماعی در اختیار شما قرار داده است. برای ویرایش آدرس لینکدین و چگونه پروفایل لینکدین را برای عموم قابل مشاهده کنیم به مقاله بخش تنظیم پروفایل لینکدین مراجعه شود.

قسمت های مختلف پروفایل لینکدین

یک پروفایل لینکدین دارای چندین مؤلفه اصلی است‌. برای ویرایش پروفایل لینکدین، امکان افزودن موارد بیشتر، در صورتی که با مهارت و تجربه شما مطابقت داشته باشد، وجود دارد. در کنار اضافه کردن محتوای متنی، می توانید لینک‌ها، اسناد، فیلم و یک ارائه را نیز در اکثر بخش ها اضافه کنید.

عکس پروفایل

اگر علاقه مند هستید که در لحظه اول فردی که به پروفایل شما یا شرکت شما مراجعه می کند جذب پروفایل شما شود و از میان ده ها و شاید صدها پروفایل مشابه، شما را بخواند بهتر است نکات ذکر شده در این مقاله را مد نظر قرار دهید.

اثر عکس بر مخاطب چندین برابر متن است و همچنین سرعت انتقال پیام عکس هم آنی است و لحظه ای. در حالیکه متن باید کامل خوانده شود تا پیام ما رسانده شود. ما در پروفایل لینکدین دو نوع عکس داریم : عکس پروفایل و عکس بک گراند.

عکس پروفایل لینکدین دارای ویژگیهای مهمی می باشد که مفصلا به آن پرداخته ایم.

عنوان (head line)

این قسمت از نمایه شما مستقیماً نشان دهنده‌ی عنوان شما است. شما می‌توانید نام خود را در آن بنویسید، اما اغلب داشتن لیستی از مهارتهایی که به آنها مشهور هستید مؤثرتر است. به عنوان مثال: “علی نویسنده مستقل، مریم نویسنده، مصطفی طراح سایت، بهروز تهرانی کارآفرین.” اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی و عبارات مربوط به حرفه‌ی خود استفاده می کنید تا بتوانید موثرترین ارتباطات احتمالی را پیدا کنید. ویرایش پروفایل در هر زمان مقدور می باشد.می توانید به مقاله کاملی در خصوص اهمیت هدلاین در لینکدین مراجعه کنید.

خلاصه (Summary)

خلاصه به شما اجازه می دهد توضیحی از تجربه، تخصص و اهداف خود بنویسید. دو بخش کلی وجود دارد:

 • تجربه حرفه ای و اهداف
 • تخصص هاپروفایل لینکدین

این قسمت را باید طوری پر کنید که بر مزایای کار شما تاکید شود. به عنوان مثال ، فقط نگویید “من یک نویسنده مستقل هستم.” در عوض بگویید، “نوشته‌های من باعث می شود کسب و کار شما از دیگران متمایز شود.”

نکاتی که برای نوشتن یک خلاصه خوب باید رعایت کنید شامل موارد زیر است:

 • اطمینان حاصل کنید که این قسمت با استفاده از گرامر مناسب نوشته شده و عاری از اشتباهات تایپی و املایی است.
 • از پاراگراف‌های کوتاه یک یا دو جمله‌ای استفاده کنید.
 • یک رمان ننویسید!
 • از عبارات و کلمات کلیدی خود در کجاهای مناسب استفاده کنید.
 • سعی کنید خلاصه مطالب خود را جالب، دقیق و جذاب بنویسید.
 • هر یک از تخصص های خود را در یک خط جداگانه بنویسید و آنها را به صورت لیست در بیاورید.
 • ضرورت نوشتن سامری لینکدین و اینکه در سامری چه مواردی را بیان کنیم بطور مفصل شرح داده شده است.

تجربه‌ها (Experience)

 لینکدین به شما امکان می دهد تا یک رزومه آنلاین را از تجربه کاری فعلی و قبلی خود ایجاد کنید. صادق باشید، اما از کار با عبارات کلیدی خود در این زمینه نترسید. این را هم بخاطر بسپارید که اگر در حال حاضر در بیش از یک موقعیت فعال هستید (مثلا شما خدمات مشاوره ای را به صورت پاره وقت ارائه می دهید، اما همچنین برای یک بانک هم کار می‌کنید)، در لیست مشاغل خود به تاریخ هرکدام توجه کنید. اگر می خواهید شغل مشاوره شما ابتدا ظاهر شود، تاریخ شروع به این کار(به عنوان مثال فوریه ۲۰۰۹) باید دیرتر از تاریخ شروع کار بانکی شما باشد (یعنی ژانویه ۲۰۰۹).

از عنوان رسمی شغل خود استفاده کنید و در هنگام بیان تجربیات و موفقیت‌های خود عبارات کلیدی خود را وارد کنید. نوشته‌ی خود را در قالب جملات کوتاه ارائه کنید تا خوانایی بهتری داشته باشد. این کار را میتوانید با استفاده از جملات کوتاه و فشار دادن کلید enter برای ایجاد کردن یک نیم خط انجام دهید. در اینجا نیز باید بیشتر بر مزایای تجربیات خود تمرکز کنید نه بر روی خود آنها. هدف این است که خوانندگان خود را درگیر تجربه خود کنید و آنها بلافاصه صفحه شما را ترک نکنند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه روند اضافه کردن سوابق شغلی و تحصیلی، به مقاله جامعی که تهیه شده است رجوع کنید.

تحصیلات (Education)

از آنجا که مشخصات نمایه ی لینکدین شما یک رزومه آنلاین است، داشتن تحصیلات مربوط به حرفه‌ی شما میتواند اهمیت زیادی داشته باشد. میزان تحصیلات می تواند برای بعضی از افراد مهم باشد، بنابراین حتی اگر مدرک تحصیلی شما با مشاغل خانگی شما متفاوت است، باز هم آن را ذکر کنید. به عنوان مثال، من کارشناسی ارشد علوم اجتماعی دارم که به کارهایی که اکنون انجام می دهم مربوط نمی شود. علاوه بر این، این بخش می تواند به شما در ایجاد ارتباط با همکلاسی های سابق و فارغ التحصیلان کمک کند.

اطلاعات اضافی 

دقیقاً مانند یک رزومه‌ی مقاله‌ای، اطلاعاتی را اضافه کنید که توانایی ها را در رابطه با کارتان برجسته می‌کند. می‌توانید علایق، اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس خود را نیز در این قسمت اضافه کنید. فقط چیزی را که نمی‌خواهید مشتری یا کارفرمای بالقوه در مورد آن آگاهی داشته باشد و یا نمی‌خواهید برای عموم قابل مشاهده باشد، ذکر نکنید. پروفایل لینکدین خود را حرفه ای نگه دارید.

نمایه خود را بهبود بخشید

پس از پر کردن مشخصات اصلی خود، می توانید با کلیک بر روی گزینه بهبود مشخصات خود (Improve Your Profile) سایر ویژگی های مورد نظر خود را پر کنید. لیستی از مواردی که می توانید اضافه کنید شامل:

 • پروژه‌های انجام شده
 • کتابهای منتشر شده
 • زبان‌هایی که به آنها مسلط هستید
 • تجربیات داوطلبانه
 • افتخارات و جوایز
 • گواهینامه‌ها و مدارک دیگری که اخذ کرده‌ایدویرایش پروفایل لینکدین

نکات بعد از تکمیل (نمایه) پروفایل لینکدین

هیچ گاه قبل از تکمیل کامل نمایه خود به فکر ارتباط با دیگران نباشید. یک عکس نامناسب میتواند لطمه جدی به تصویر حرفه ای شما وارد کند.
فعالیت خود را ابتدا با برقراری ارتباط با افرادی که می شناسید و یا آنها شما را می شناسند آغاز کنید. از طریق آنها می توانید به افراد دیگر دسترسی پیدا کنید. در این مرحله می توانید روی تاییدیه در لینکدین و توصیه ها نیز کار کنید.connect-linkedin

مهارت‌ها و تاییدیه‌ها (Skills and Endorsements):

با ویرایش پروفایل، شما می توانید مهارت های خود را به این بخش اضافه کنید. شبکه لینکدین با کمک ارتباطات مختلف کاربران خود، به شما کمک می‌کند تا در زمینه‌ی مهارتهایی که در این قسمت ذکر کرده اید، مشاهده شوید. به عنوان راهی برای تشویق ارائه‌ی تأییدها، شما نیز باید دیگران را برای مهارت‌هایشان تأیید کنید.Skills-and -Endorsements-linkedin

توصیه‌ها (Recommendations):

پس از ایجاد یک پروفایل لینکدین و ایجاد برخی از ارتباطات لینکدین در شبکه خود، از افرادی که با مهارت های حرفه ای شما آشنا هستند در خواست توصیه نامه کنید. توصیه های مناسب می تواند به پروفایل شما کمک کند و باعث جذابیت بیشتر نمایه‌ی شما شود که در نهایت منجر به افزایش مشتری شما خواهد شد. یکی از بهترین راهها برای دریافت توصیه‌ها، نوشتن اولین توصیه لینکدین برای شخص دیگری است. در طی این فرآیند، از آن شخص بخواهید که او هم یک توصیه برای شما بنویسد. راه دیگر این است که به رئیس سابق خود رو بزنید و از او بخواهید یک توصیه نامه برای شما بنویسد. توصیه‌ نامه‌ها خیلی خوب هستند، اما نه هر توصیه نامه‌ای. توصیه نامه ای خوب است که از افراد معتبر صادر شده باشد و تاریخ آن خیلی قدیمی نباشد.Recommendations-linkedin

بروزرسانی (آپدیت) پروفایل لینکدین

ایجاد یک اکانت کاربری لینکدین کار آسانی است. اما برای تحقق نتایج دلخواه و دستیابی به اهداف مورد نظرتان، شما به برنامه‌ریزی، به روزرسانی و پرورش اکانت خود نیاز دارد. از آنجا که این رزومه آنلاین بصورت شبانه روزی در دسترس مشتریان احتمالی و کارفرمایان بالقوه شما است، بایستی مطمئن شوید که پروفایل مناسب و پرباری را در اختیار دارید که به خوبی ارزش های شما را منعکس می کند. همچنین باید از بروز بودن آن اطمینان حاصل کنید. با ویرایش پروفایل لینکدین (هر بار که پروفایل لینکدین خود را به روز می‌کنید)، به افراد موجود در شبکه‌ی شما اطلاع داده خواهد شد.

برای ایجاد پروفایل تجاری برای شرکت، به این مقاله رجوع کنید.

منبع: سایت لینکدین

pdf مقاله pdfresizer.com-pdf-optimize

نوشته های مشابه

۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا