مزایای لینکدین

بلاک کردن در لینکدین با چند مرحله ساده

چگونه یک نفر را در لینکدین بلاک کنیم. یا اگر در لینکدین بلاک شدیم باید چه مراحلی را طی کنیم؟

بلاک شدن در لینکدین برای کسانی که از این وب سایت برای مقاصد بازاریابی و فروش استفاده می کنند، زیاد اتفاق می افتد. در موارد زیادی علت این امر هم برای کاربر مشخص نیست و نمی داند چه کند. در این مقاله تمام مواردی که در مورد محدود کردن دسترسی دیگران و یا بلاک شدن توسط لینکدین لازم است آورده شده است. با ما همراه باشید.

چگونه می توانم از دسترسی یک فرد خاص به اطلاعات پروفایلم جلوگیری کنم؟

شما می توانید در صورت تمایل فردی را بلاک کنید تا ایشان از دیدن پروفایل شما و فعالیت های شما منع شود. وقتی که شما یک نفر را بلاک می کنید، آن فرد وارد لیست بلاک شما می شود و نکته مهم اینجاست که برای فرد بلاک شده هم هیچ پیام و اطلاعی نمی رود.

نکته : فقط اگر فردی را که بلاک می کنید درحال حاضر یا قبلا در پلت فرم رکروتر لینکدین با هم تماس داشتید برای او پیام می رود. در سایر موارد فرد، از بلاک شدن خود توسط شما مطلع نمی شود.

برای بلاک کردن یک فرد و ممانعت از دیدن پروفایل شما توسط او مراحل زیر را طی کنید:

۱-به پروفایل فردی که می خواهید او را بلاک کنید بروید

۲-روی دکمه more که دقیقا زیر عکس پروفایل افراد می آید بروید بعد گزینه Report/Block را انتخاب کنید.

بلاک کردن در لینکدین

۳-از منوی what do you want to do گزینه بلاک را انتخاب می کنیم و تمام. فرد مذکور بلاک می شود.بلاک کردن در لینکدین

خارج کردن از حالت بلاک

حال به دلایلی که بسیار متفاوت است می خواهید فردی را که از قبل بلاک کردید را از حالت بلاک خارج کنید. لطفا مراحل زیر را طی کنید.

روی گزینه me در سمت راست پروفایل خود می رویم.
گزینه Settings & Privacy. را انتخاب کنید.بلاک کردن در لینکدیناز قسمت privacy باید وارد لیست بلاک شوید.
نام افرادی که بلاک کردید می آید، فرد مورد نظر را پیدا می کنید و گزینه unblock را بزنید.بلاک کردن در لینکدین

نکته مهم: اگر بعدا خواستید لیستی از افرادی که تاکنون بلاک کرده اید را مشاهده بفرمایید، از همین مسیر به راحتی قابل دسترس هست.

چند تا نکته ای که با بلاک کردن یک فرد اتفاق می افتد:

دو طرف دیگر به پروفایل همدیگر دسترسی نخواهند داشت.
نمی توانند در لینکدین با هم پیام رد و بدل کنند.
به پست و مقالاتی که فرد مقابل منتشر می کند دسترسی نخواهند داشت.
اگر جز ارتباطات شما بودند، ارتباط شما قطع می شود.
اگر قبلا از آن فرد ایندورسمنت یا توصیه نامه داشتید آنها هم حذف می شود.

بعضی اوقات هست که ممکن است ما نخواهیم کلا فردی را بلاک کنیم و می خواهیم محدودیت هایی برای دیدن بخش های پروفایل خود بگذاریم. شما به راحتی می توانید تنظیم کنید که کدام قسمت از پروفایل تان برای همه افراد قابل دیدن باشد. می توانید تنظیم کنید عکس شما را دیگران ببینند یا خیر، یا هر بخش دیگر پروفایل حق انتخاب دارید. به مقاله نکاتی درباره تنظیم پروفایل عمومی لینکدین که با یک فیلم آموزشی همراه است می توانید با جزییات از چگونه تنظیمات پروفایل عمومی خود مطلع شوید.

اما چرا برخی از موارد اکانت ما در لینکدین محدود یا بلاک می شود:

لینکدین می گوید همیشه در زمان اتخاذ تصمیمات مهم منافع اعضا برایشان در اولویت اول است. میلیون ها مکالمه حرفه ای و دانش تخصصی در طی یک روز در لینکدین منتشر می شود. افراد متخصص فراوانی حدود ۶۹۰ ملیون نفر، از سراسر دنیا در لینکدین دور هم جمع شده اند. از کشورها،فرهنگ ها و تخصص ها و رشته های مختلف. برای اداره کردن این مجموعه عظیم که از آن به عنوان بزرگترین مجمع متخصصین دنیا نام برده می شود قوانینی وضع شده است. در واقع برای اینکه لینکدین مطمئن شود که فضایی امن و حرفه ای و مفید برای اعضا فراهم کرده یکسری سیاست و قوانینی تحت عنوان  Professional Community Policies تعیین کرده  که همه اعضای باید رعایت و اجرا کنند.Professional Community Policies

این قوانین در زمانی که عضو لینکدین می شویم به ما اعلام شده است. هر چند اکثر قریب به اتفاق ما جزییات این دسنورالعمل ها را نمی خوانیم و تنها گزینه موافق هستیم را انتخاب می کنیم و به مرحله بعد می رویم، ولی به هر حال لازم الاجرا است. تخطی از این قوانین با عکس العمل هایی از طرف لینکدین همراه است. که به تناسب نوع تخلف از تذکر توسط لینکدین تا محدود شدن اکانت لینکدین یا بسته شدن حساب کاربری متفاوت است.

چند مورد مهمی که باعث بلاک شدن در لینکدین یا ایجاد محدودیت برای اکانت ما می شود:

یک تعداد غیر معمول و بسیار زیاد بازدید از صفحات دیگران توسط یک اکانت اتفاق بیفتد. معمولا لینکدین به این موضوع که موضوع هک پروفایل ها پیش نیاید بسیار حساس و دقیق است و برای پیش گیری از این اتفاق که مثلا یک ربات یا نرم افزار نباشد اقدام به ایجاد محدودیت برای پروفایل مربوطه می کند. این امر برای بازاریابان و دوستانی که در امر فروش یک محصول و خدمات خاص فعالند و مجبورند به تعداد زیاد پیام ارسال کنند شایان توجه می باشد.
نام پروفایل نامی غیر معمول با مضامین جنایتکارانه یا تبعیض نژادی یا توهین آمیز باشد. مهم نیست که این توهین به زبان انگلیسی باشد یا زبان دیگر. لینکدین از یکی از قوی ترین برنامه های ترجمه استفاده می کند و به محتویات منتشر شده به تمام زبان ها دسترسی و نظارت قابل قبولی دارد. ضمن اینکه برای کاربران هم به راحتی امکان گزارش یا شکایت وجود دارد.
اگر لینکدین تشخیص دهد نوع فعالیت آن پروفایل غیر قانونی است. مثلا اقدام به فروش اقلام غیر قانونی توسط صفحه لینکدین خود کنند.
اگر احساس کنند که اکانت مزبور هک شده.

اگر بلاک شدید و احساس می کنید که نادرست بوده، این مورد برای چند تا از دوستان ما پیش آمده، یعنی در حالیکه هیچ مشکلی نداشتند اکانت شان محدود شده که به راحتی قابل حل است. وارد پروفایل تان می شوید و طی مراحلی که لینکدین به شما می گوید می توانید در آنجا اعتراض کنید. در برخی از موارد عکس پاسپورت شما را می خواهد و اطلاعات عمومی بسیار کلی و بعد موضوع حل می شود. در خصوص بسته شدن حساب لینکدین مقاله جامعی نوشته شده است که حتما مطالعه شود.

وقتی بلاک شوید معمولا درست کردن یک پروفایل جدید جواب نمی دهد و بهتر است به دنبال حل مشکل پروفایل قبلی خود باشید. حتی اگر موفق شوید با یک ایمیل دیگر برای خود یک پروفایل جدید ایجاد کنید به محض اینکه شروع می کنید به اینکه سوابق کاری خود را اضافه کنید یا دوستانتان را اد کنید لینکدین متوجه می شود و اکانت جدید شما را هم می بندد. راهش همان است که عرض کردیم بهتر است با خود لینکدین از طریق ایمیل یا دستورالعمل هایی که می دهد موضوع را حل کنید.

نکته پایانی

بلاک کردن فردی که دوست ندارید با او در لینکدین مرتبط باشید به راحتی در لینکدین قابل انجام است. و اگر روزی به هر دلیلی لینکدین برای پروفایل شما محدودیت ایجاد کرد به راحتی  قابل حل است و شما باید ضمن رفع علت بلاک شدن با آنها تماس بگیرید یا از دستورالعمل های لینکدین پیروی کنید.

نوشته های مشابه

۲۳ دیدگاه

  1. سلام، پلت فرم رکروتر برای افراد یا شرکت هایی هست که کار آنها و شغل آنها استخدام افراد برای شرکت ها هست و به برای افرادی که کارجو هستند یا مسول استخدام نیستند فایده ای ندارد.

 1. من به اشتباه مسدود شدم. چگونه می تونم از بلاک خارج بشم؟ عکسی از گذرنامه ام هم ارسال کردم ، اما متأسفانه هنوز مسدود هستم. آیا رفع انسداد یک فرآیند وقت گیریه؟

  1. سلام اگر بار اول هست که بلاک شده اید معمولا وقت گیر نیست و کمتر از یک هفته پاسخ می دهند. معمولا از دو سری افراد عکس گذرنامه می خواهند ۱- افرادی که پیام ها و درخواست های خیلی زیادی دارند ۲- افرادی که موتورهای لینکدین شک کردند که چند پروفایل دارند.
   ولی به هر حال از منوی help می تونید علت رو از خودشون بپرسید و جوابگو هستند.

   1. ۲- افرادی که موتورهای لینکدین شک کردند که چند پروفایل دارند.
    راجب این گزینه دوم باید بگویم بنده دو اکانت دارم اکانت اولشخصی است اکانت دوم را برای شرکت ایجاد کرده ام دیروز که امروز restrict شد .آیا داشتن دو حساب ممنوع است?
    من پیامی برا آنها ارسال کردم آیا امید به بازگشت حساب داشته باشم یا خیر مجدد ایجاد کنم؟

    1. با سلام و احترام
     ۱- بله داشتن دو اکانت همزمان برای یک فرد ممنوع هست.
     ۲- برای تشکیل صفحه کمپانی، باید از داخل پروفایل شخصی تون اقدام کنید. که مقاله ای در این زمینه داریم که کامل هست.صفحه تجاری در لینکدین
     ۳- بله معمولا جواب می دهند و بهتره همین توضیح رو به انگلیسی براشون بفرستید که نمی دونستید برای کمپانی پیج باید از داخل پروفایلتون اقدام کنید و ….
     ۴- اگر محدودیت بار اول باشه معمولا برمی دارند و اجازه دسترسی دوباره به پروفایل رو می دهند البته صد در صد نمیشه گفت.
     موفق باشید.

 2. سلام؛
  من خواستم فردی رو بلاک کنم. طبق دستورالعمل پیش رفتم و با موفقیت طی شد. ولی چند روز بعد دیدم که پروفایلش برای من قابل رویت هست و بلاک نشده. چندبار دیگه هم این کار رو تکرار کردم، اما بلاک نمیشه! دلیلش چیه؟

  1. با سلام
   بلاک کردن در لینکدین به معنای این هست که دیگه پیغامی از طرف ایشون برای شما نیادو از فعالیت های ایشان برای شما نوتیفیکیشن نیاد چه به صورت خصوصی و چه در نیوز فید.
   پروفایل دیدن یا ندیدن بیشتر برمی گرده به تنظیماتی که فرد مقابل در پروفایلش انجام داده.

 3. من بلاک شدم و اصلا داخل برنامه نمیتونم برم.ایمیل و رمزش را میزنم پیغام میاد که بلاک شدید و اصلا داخل برنامه نمیره ک بخوام برم داخل پروفایلم.باید چکار کنم؟؟

  1. با سلام
   برای رفع بلاک در لینکدین،در همون صفحه اول لینکدین قسمت help یا support باید طی یک ایمیل مشکل را به لینکدین اعلام کنید.

  1. سلام و احترام.
   علل مختلفی دارد بلاک شدن بهترین و سریع ترین راهی که به جواب می رسید این است که به خود لینکدین ایمیل دهید و علت را بپرسید

 4. سلام وقتتون بخیر لینکدین حساب من رو محدود کرده همونطور که گفتین پاسپورت می‌خواد
  راهی نداره ک پاسپورت ندیم؟ ?
  من پاسپورت ندارم آخه.

  1. سلام و احترام
   هر چند بسته به علت restriction راه های متفاوت باید بروید.
   ولی در کل باید به خود لینکدین درخواست بدهید. در قسمت help & support.
   علت محدود شدن تون رو می تونید

  1. با سلام و احترام
   بعضا این پیام برای کسانی میاد که پیامهای زیاد به افراد بسیار میفرستند که لینکدین دسترسی آنها را محدود می کند. شما می توانید به قسمت linkedin help رفته و همین سوال را مطرح کنید و گاها با نشان دادن پاسپورت این مشکل حل می شود.

  1. با سلام و احترام
   بعضا این پیام برای کسانی میاد که پیامهای زیاد به افراد بسیار میفرستند که لینکدین دسترسی آنها را محدود می کند. شما می توانید به قسمت linkedin help رفته و همین سوال را مطرح کنید و گاها با نشان دادن پاسپورت این مشکل حل می شود.

 5. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای الیاسی ، تقریبا ۵ روز هست ، که وقتی وارد لینکدین میشم با این پیام مواجه میشم اولا محبت کنید بفرمائید این پیام به چه معنی و دوما چگونه میتونم رفع اش کنم . ممنون از لطف شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا