پروفایل لینکدین

آموزش صفر تا صد بخش مهارتها و تاییدیه در لینکدین

با سلام خدمت دوستان عزیز.

تاکنون و طی مقالات و فیلم های مختلف اکثر قریب به اتفاق بخش های مختلف پروفایل در لینکدین توضیح داده شد. از اهمیت عکس پروفایل و استاندارد های لینکدین گفتیم اینکه عکس زمینه ای چیست و چه کاربردی دارد با نحوه نوشتن هدلاین، یا همان تیتر پروفایل، آشنا شدیم و اینکه چگونه یک شرح حال خلاصه از خودمان و سوابق کاری که داریم بنویسیم.

مقدمه

طی این مقاله، می خواهیم بخش دیگری از پروفایل لینکدین را بیان کنیم. قسمتی بسیار با اهمیت که متاسفانه برخی از افراد نسبت به آن بی توجه هستند. موضوع این قسمت از پروفایل بخش مهارت ها(skills) و تاییدیه در لینکدین (indorsement) است. پروفایل لینکدین اساسا یک نوع رزومه است ولی یک رزومه زنده و جاندار.

شما در برخی از قسمت ها خودتان را معرفی می نمایید و از خودتان، مهارت ها، دانش و سوابق یا تحصیلات خود می گویید. در قسمت های دیگر با دلایل و مدارکی ادعاهای خود در بخش اول را به اثبات می رسانید که همان تاییدیه در لینکدین است. در واقع خود را برای مخاطبان اعم از کارفرما، یک استاد دانشگاه، یک شریک تجاری یا یک مشتری و غیره باور پذیر می کنید و البته در این میان لینکدین ابزارهایی قوی و به نظر من هیجان انگیز و حرفه ای  برای شما فراهم کرده است که دیگران هم با تایید شما و مهارت هایتان به شما کمک کنند.

اگر به طور خلاصه بخواهیم به محتوی این درس اشاره کنیم به این صورت می شود شما یکسری از آیتم ها را به عنوان مهارت های کاری خود ذکر می کنید(Skills). افرادی که جز دوستان شما در لینکدین هستند وارد پروفایل شما می شوند و تایید می کنند که شما این مهارت هایی را که ذکر کردید دارا می باشید و صرفا یک ادعای تو خالی نیست(Indorsement).

در کدام قسمت پروفایل می توانم به این دو آیتم دست پیدا کنم؟

با طی مراحل زیر به راحتی می توانید تاییدیه در لینکدین را دنبال کنید

  • وارد صفحه لینکدین خود می شویم.
  • در سمت راست بالا زیر عکس پروفایل روی دکمه Me کلیک کنید
  • بعد روی View Profile  کلیک می کنم
  • با موس به قسمت پایین صفحه بروید قسمت Skills & Indorsement  را مشاهده می فرمایید.

تاییدیه در لینکدین

چه نکاتی رعایت کنم تا تاییدیه لینکدین خوب و موثر داشته باشیم

۱-در قسمت SKILLS AND INDORSMENTS باید چیزهایی که در آن خوب هستید  را بیاورید سعی کنید بیش از ۵ مهارت را بیاورید و برایشان تاییدیه یا همان ایندورس  بگیرید شانس شما برای اینکه در نتایج جستجوی دیگران بهتر و بیشتر بالا بیایید  یا اینکه مردم پروفایلتان را ببینند و باور کنند،  به مراتب بیشتر می شود.

۲-اغراق نکنید و مهارت ها حتما در ارتباط با سوابق و تجربیات کاری و تحصیلی شما باشد .

ببینید در واقع قسمت های مختلف پروفایل باید تایید کننده هم دیگر باشند خیلی شانس شما  بالا می رود اگر بتوانید به  قسمت های مختلف ‍پروفایل مثل یک بازی شطرنج نگاه کنید. یعنی همه چیز باید در راستای هم و تایید کننده هم باشند یعنی اسکیل هاباید  بخش سامری پروفایل  را تایید کنند سامری باید در ارستای هدلاین باشد و غیره

خیلی سخت نیست همه نکاتی که برای رسیدن به این هدف  لازم است در مقالات مختلف آوردیم.

۳-سعی کنید مهارت هایتان را کم کم اضافه کنید، و لازم نیست روز اول کامل کنید و هر چه به ذهن می رسد رو ذکر کنید . تا ۵۰ مهارت اجازه دارید بیان کنید و این امر را به مرور زمان انجام دهید.

۴- از پروفایل دوستان و همکاران غافل نشوید ایده های خوبی می توانید به دست بیاورید.

 کدام مهارت ها را انتخاب کنم تا مرتبط با کارم باشد؟

اول از همه باید بدانید  در بسیاری از منابع مهارت ها را بر دو نوع تقسیم می کنند :

۱-مهارت های نرم (:(Soft Skillsبیشتر مهارت های شخصیتی ما و ویژگی های غیر کاری ما در این قسمت است مثلا قابلیت کار گروهی مهارت های ارتباطی یا مذاکره  ، مهارت مدیریت زمان ، مهارت ارائه و پرزنت  و غیره اینها قابل اندازه گیری نیستند و بیشتر ویژگی هایی کیفی هستند

۲-مهارت های سخت یا به عبارتی مهارت های سخت افزاری (Hard skills):

قابل اندازه گیری و آموزش هستند منظور دانش و توانایی خاصی است که برای انجام شغلتان لازم دارید. مثلا  آشنایی یا یک زبان خاص برنامه نویسی برای یک برنامه نویس، بلد بودن حسابداری برای یک حسابدار و نسخه خوانی برای یک تکنسین داروخانه.

تمام ماجرای استخدام همین هست. یعنی اینکه شما باید کارفرما رو مطمئن کنید هارد و سافت اسکیل های لازم رو دارید.

به آگهی های استخدام در رشته خود نگاهی دقیق و تحلیلی بیندازید و به اسکیل های همکاران موفق نگاهی دوباره بیندازید خیلی ایده می گیرید.

بنابراین خیلی سخت نگیرید حتی مهارت هایی نظیر توانایی سخنرانی هم خوب است و موثر.

 چه کار کنم دیگران که من را نمی شناسند باور کنند

الف: راه حل از قسمت تایید مهارت یا همان (Indorsement) می گذرد. شما در قسمت قبل اعلام کردید که من این ویژگی ها و مهارت ها را دارم. حالا وقت آن شده است که از کانکشن های درجه اول، آنهایی که به طور مستقیم شما را می شناسند و دو طرف در لیست ارتباطات یکدیگر هستید، نظیر دوستان، کارفرمایان قبلی، همکاران، مشتریان یا اساتیدتون تاییدیه بگیرید.

در صورتی که امکانش را دارید حتما این کار را انجام دهید. خیلی به رزومه شما اعتبار می دهد. هر چه تعداد ایندورسمنت بالاتر برای افرادی که پروفایلتان رو می خوانند، باورپذیرتر می شود.

ب: یک راه خوب برای کسب ایندورسمنت، دادن ایندورس برای اسکیل دوستان هست. اگر یادتان باشد در مقالات قبل عرض کردم که روابطی در لینکدین منجر به اتفاقات خوب می شود که برپایه فرمول برنده-برنده شکل می گیرد و دو طرف ازارتباط با هم سود می برند.

نوشته شده توسط محمود الیاسی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا