پروفایل لینکدین

آموزش ویدیویی نحوه عضویت در لینکدین و ضرورت استفاده از آن

ضرورت استفاده از لینکدین

لینکدین به عنوان یکی از پربازدیدترین وب سایت های دنیا موفق شده است که با دارا بودن  ۶۰۰ میلیون نفر عضو و گرد آوری تعداد بیشماری کمپانی و شرکت در رشته های مختلف شغلی و کاری، جای خود را به عنوان بزرگترین مجمع متخصصین به طور کامل و بی رقیب باز نماید. به گونه ای که امروز بسیاری می گویند که اگر در لینکدین نیستید گویی در عالم کسب و کار وجود ندارید. به نظر نگارنده هر چند این جمله برای تعداد محدودی از مشاغل ممکن است درست نباشد ولی در اکثر قریب به اتفاق رشته های کاری جمله ای صحیح است.

افراد، عضو لینکدین می شوند تا نیازمندی های شغلی خود را جستجو کنند. برخی دنبال کار می گردند، برخی دنبال کارمند، برخی دنبال شریک تجاری یا بازارجدید هستند. برخی به دنبال سرمایه گذار برای پروژه های خود، برخی به دنبال گرفتن سفارش یا پروژه هستند به خصوص در حوزه های کامپیوتر و اینترنت.

دوستان زیادی هستند که در ایران و از طریق لینکدین، موفق به دریافت سفارش از کشورهای خارجی گشته اند، زمینه هایی نظیر طراحی سایت و حتی فروش صنایع دستی ایرانی نمونه های موفقی هستند که شخصا می شناسم.

اینها تنها مثال هایی بود از کاربرد های لینکدین در کسب و کار شما. تقریبا نیاز کاری وجود ندارد که لینکدین پوشش ندهد.
پایه هر موفقیت کاری، در ارتباط است و لینکدین منبع بزرگی از ارتباطات شغلی برای شما به ارمغان می آورد. به شرطی که درست و استاندارد و حرفه ای رفتار کنیم.

نحوه عضویت در لینکدین

خب هر هدفی که در لینکدین دارید باید در گام اول عضو لینکدین شوید و مراحل ساده ای را باید بگذرانید.
*دقت داشته باشید استفاده از چند پروفایل برای یک نفر در لینکدین ممنوع است و بهتر است اگر قبلا عضو لینکدین بودید، و به هر دلیلی قصد باز کردن پروفایل جدیدی در لینکدین دارید باید اقدام به حذف پروفایل قبلی کنید ولی قبل از حذف اطلاعات خود یک آرشیو درخواست کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد نحوه حذف اکانت در لینکدین، و آرشیو دیتا اینجا کلیک کنید.

برای بیان راحت تر مرحله به مرحله در زیر با شماره مشخص شده است.

آموزش ویدیویی عضویت در لینکدین


 1. ورود به سایت لینکدین از طریق تایپ linkedin.com

عضویت در لینکدین

 1. ورود نام و نام خانوادگی و ایمیل و پسورد درون قسمت های مربوط به هر یک . که در شکل زیر مشاهده می فرمایید.
  نکته مهم این قسمت: انتخاب رمز عبور است. شما اطلاعات شخصی و کاری مهمی در پروفایل لینکدین خواهید داشت. بنابراین ترجیحا رمز عبوری بگذارید که با هیچ سایت و یا ایمیل دیگری مشابه نباشد از حروف بزرگ و کوچک به همراه اعداد و علایم استفاده کنید.
  عضویت در لینکدین
 2.  وقتی این اطلاعات را وارد کردید به بخشی وارد می شوید که شماره موبایل می خواهد و می گوید برای دریافت کد با شما تماس بگیریم یا پیامک بدهیم. پس از انتخاب نحوه ارسال کد تایید موبایل و ورود کد مربوطه، وارد مرحله بعدی می شویم. این شماره فقط در لینکدین می ماند و برای افراد نمایش داده نمی شود. ضمن اینکه برای نصب اپلیکیشن لینکدین در موبایل لازم می شود.
 3. صفحه بعدی صفحه خوش آمدگویی هست و  کد ‍پستی می خواهد که الزامی نیست و در صورت تمایل می توانید وارد کنید.
  نکته: اگر در جستجوی کار هستید و در کشورهای خارجی به خصوص انگلیسی زبان یا اروپای غربی زندگی می کنید، بعدا می توانید از این کد پستی استفاده کنید. یکی از معیارهای جستجوی شغل در لینکدین این است که تمایل دارید محل کار شما چند کیلومتر دورتر از محل زندگی تان باشد و بنابراین کد پستی پیشنهادات شغلی خاصی می دهد. در قسمت job preference در این مورد توضیحات کامل خواهیم داد.عضویت در لینکدین
 4. یکی از امکانات خوب لینکدین اجازه عضویت دانش آموزان یا دانشجویان به عنوان نیروی کار آینده است. اگر دانش آموز یا دانشجو هستید و قرار است در آینده به بازار کار بپیوندید می توانید از هم اکنون عضو لینکدین شوید با تکنیک هایی که بعدا صحبت خواهیم کرد خود را پرزنت کنید و روابط شخصی خود را ارتقا دهید آنوقت فردای روز فارغ التحصیلی کلی دوست و ارتباط دارید که شما را می شناسند.
  خب می بینید عنوان شغلی اخیر شما رو می خواهد و کمپانی که کار می کنید. به صورت خود به خود با تایپ چند حرف اول نام کمپانی و عنوان شغلی شما می آید. وقتی شرکتی که در آن مشغول به کار هستید را انتخاب کنید در کنارش یک عدد می آید و می گوید از این شرکت چه تعدادی عضو لینکدین هستند.عضویت در لینکدین
 5. در مرحله بعد یک کد برای ایمیلتان می آید باید وارد ایمیل خود شوید و کد مربوطه را دریافت و در این باکس وارد کنید.عضویت در لینکدین
 6. در  مرحله بعدی چند نفر بر مبنای همین اطلاعاتی که تاکنون پر کردید پیشنهاد می شوند. شما می توانید روی هر یک که تمایل دارید کلیک کنید وارد پروفایل آنها  بشوید و یا اسکیپ بزنید و وارد مرحله بعدی شوید.register-linkedin

خب خوش آمدید عضویت شما در لینکدین تکمیل شد و شما باید مطابق با استاندارد های این وب سایت یک پروفایل حرفه ای که سنگ بنای موفقیت است درست کنید.

با ما همراه باشید تا به سادگی نحوه ایجاد پروفایل حرفه ای را توضیح دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا