مزایای لینکدین

چرا برخی نمی توانند از پتانسیل لینکدین در ارتقای موقعیت شغلی خود استفاده کامل کنند؟

مقدمه

یکی از مواردی که در حوزه لینکدین فراوان شاهدش هستیم تعداد بالای افرادی است که علیرغم داشتن پروفایل در لینکدین، خیلی فعال نیستند. گاهی سری به لینکدین خود می زنند و دوباره مدت طولانی غیبت دارند. متاسفانه علیرغم فواید زیادی که این وب سایت می تواند برای زندگی کاری این دسته از افراد داشته باشد، آن طور که باید استفاده و بهره نمی برند. و نمی دانند که برای ارتقای شغل و کار خود چقدر به آن نیاز دارند.

در توضیح این امر دلایل فراوانی ذکر شده است. به باور ما یکی از مهم ترین دلایل، عدم تعریف دقیق علت حضور در لینکدین است. یعنی اینکه دقیقا نمی دانند برای چه در لینکدین هستند و باید دنبال چه چیزی باشند و به نوعی در این فضای بی انتها گم می شوند و بعد از مدتی در خوش بینانه ترین حالت اقدام به نشر مطالب غیر کاری می کنند و یا مدت های طولانی غایب میشوند.

لازم است در گام اول یک کار ساده انجام دهید. قلم و کاغذ به دست بگیرید و در چند جمله بنویسید برای چه در لینکدین هستید؟ چرا دارید از لینکدین استفاده می کنید؟ جز کدام دسته از افرادی هستید که در مطلب “ چه گرو ه ها و چه افرادی می توانند از لینکدین استفاده کنند؟” اشاره کردیم .ارتقا شغل

آیا برای ایجاد و تقویت ارتباطات کاری یا بهتر بگویم ارتقای شغل در لینکدین هستیم؟ و دلمان می خواهد با شرکت ها و افراد مهم و کارفرمایان و همکاران ارتباط برقرار کنیم؟ یا خیلی ساده دنبال یک کار بهتر هستیم؟ در حال مهاجرت هستیم؟ یا صاحب کسب و کار هستیم و می خواهیم به ابزاری قوی مجهز شویم برای بازاریابی و فروش محصولات یا اخذ نمایندگی؟ یا به دنبال راهی ارزان و مقرون به صرفه برای تبلیغ شرکت یا کارخانه مان می گردیم؟ به صورت آزاد کار می کنیم و می خواهیم پروژه و سفارشات بیشتری کسب کنیم؟

وقتی به طور شفاف و دقیق و صادقانه جواب این سوالات را نزد خود داشته باشید خیلی مستقیم می زنید به هدف و از صرف بیهوده وقت و انر‍ژی خودداری می کنید. و راحت تر می توانید به خواسته های خود برسید. بنابراین همیشه به خاطر داشته باشید برای چه هدفی عضو لینکدین شده اید تا پروفایل شما به سرنوشت تعداد زیادی پروفایل غیر فعال دچار نشود. در مورد این نکته هر چه قدر تاکید کنیم کم است و دوباره پیشنهاد می کنیم جواب سوالات فوق را به صورت صادقانه و ترجیحا روی کاغذ با خود در میان بگذارید تا استراتژی شما مشخص شود.

متاسفانه وقت کافی ندارم 

اما بهانه دوم برای افرادی که پروفایل غیر فعال دارند این است که وقت کافی ندارند. در حالیکه کافی است یک روز زمان بگیریم ببینیم چه قدر در فضاهای مجازی هستیم. کافی است یک برنامه ریزی ساده انجام دهیم. یکی از مهم ترین راه های موفقیت در لینکدین استمرار و مداومت هست شما باید طبق یک برنامه دقیق در لینکدین فعال باشید. این امر حتی از لحاظ فنی هم به نفعتان است و موتورهای جستجوی لینکدین پروفایل شما را در میان جستجوی دیگران بیشتر نشان می دهد.  برای حل  مشکل کمبود وقت هم می توانید از دستورالعمل زیر استفاده بفرمایید. البته این، یک برنامه کلی است و شما باید مطابق با شرایط خود آن را شخصی سازی و ادیت کنید.
بهترین کار این است که فعالیت های خود در لینکدین را به فعالیت های روزانه ،هفتگی و ماهانه تقسیم کنید. برخی کارها هستند که شما باید به طور روزانه در لینکدین انجام دهید برخی ها را می توانید به طور هفتگی و برخی دیگر را به طور ماهانه.

ارتقای شغل در لینکدین از طریق فعالیتهای زیر

فعالیت های روزانه

هر روز با قسمت نیوز فید در پروفایل درگیر باشید. نیوز فید همان صفحه اولی است که وقتی وارد پروفایل می شوید می آید. در نیوز فید می توانید از اخبار رشته تخصصی خود و فعالیت دوستان مطلع بشوید. کاری ندارد کافی است  موس را بالا و پایین کنید لایک کنید، بابت مقاله خوب دوست خود تبریکی بفرستید یا اینکه سالگرد شغل شان است و  یا اگر مقاله و خبر خوبی بود با دیگران در میان بگذارید اگر در یکی از گروه ها موضوع مورد علاقه شما در حال بحث است چند تا نظر کوتاه و غیره
فکر نمیکنم که مجموع این فعالیت ها بیشتر از ۳۰ دقیقه بشود که لازم نیست آن را هم یکجا انجام دهید. مثلا دو تا یک ربع همه وقت دارند.
شما هم مطلبی بگذارید کنفرانسی اخیرا رفته اید، پرو‍ژه ای انجام دادید، مقاله ای نوشتید مطلب یا عکس و فیلم بگذارید.

فعالیت هفتگی

خیلی هوشمندانه است افرادی که در طول هفته در محیط های کاری در جلسه یا کنفرانسی یا اینکه از مشتریانتون بوده اند دیده اید با آنها در جلسه ای بودید در طول همان هفته به ارتباط شما اضافه شود. هم در موضوع کاری خارج از لینکدین به شما و بیزینس مشترک کمک می شود و هم در لینکدین ارتباطات شما افزایش پیدا می کند. پس از چند مدت کوتاه می بینید که با آدم های زیادی مرتبط هستید که قرار بود فقط در یک جلسه ببینیدشون ولی الان یک ارتباط مفید و عمیق تر دارید.

ارتقا شغل

فعالیت ماهانه

دستی به سر و گوش پروفایل خود بکشید آیا جای خالی دارد آن را پر کنید. آیا عکستان را خیلی وقته به روز نکردید، شاید کلاس جدید، مهارت جدید یا شغل جدیدی گرفته اید اینها را تغییر دهید مهم است. پروفایل شما همواره جای بهتر شدن و بهتر شدن دارد و هرگز قدرت یک پروفایل قوی و استاندارد را در فضایی که همه متخصص و اهل فن هستند برای ارتقای شغل خود دست کم نگیرید.
*گروهای بهتر، کمپانی های جدیدتر را سرچ کنید. اگر احساس می کنید که در راستای تخصص شما هستند آنها را فالو کنیدو سعی کنید نیوز فیید خود را غنی تر و بهتر کنید. نیوز فید خیلی به همه ما کمک می کند در کارمان حرفه ای و آپدیت شویم واز جدیترین اخبار در حوزه کاری و چالش های آن خبردار شویم.
*به کانکشن های قدیمی خود سری بزنید مثل افرادی نباشید که وقتی نیاز دارند پیدایشان می شود.

با رعایت همین دو نکته یعنی تعیین هدف برای حضورتان در لینکدین و تنظیم یک برنامه که به شما کمک کند به طور منظم در لینکدین فعال باشید، مطمئن باشید چند گام بلند به سمت موفقیت شغلی برخواهید داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا