مزایای لینکدین

امکانات لینکدین پرمیوم برای کارجویان

لینکدین (LinkedIn) یک سرویس رایگان است که به شما در ایجاد یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای کمک می کند. در اینجا منظور ما از “حرفه‌ای” بیشتر به معنی “تخصصی” و “شغلی-کاری” است، و نه مفهومی در مقابل “مبتدی”.  در واقع می‌توان گفت که لینکدین یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی در زمینه کاریابی و معرفی حرفه‌های مختلف در تمامی کسب و کارها است.

اگر تا به حال از لینکدین استفاده کرده‌اید، می دانید که این سایت به طور مرتب پیشنهاداتی به شما می‌دهد که با استفاده از امکانات آنها میتوانید پروفایل خود را ارتقا دهید و وضعیت کسب و کار خود را بهبود ببخشید. یکی از این پیشنهادات که البته رایگان نیست، اکانت لینکدین پریمیوم (LinkedIn Premium) است. در این مقاله، ما قصد داریم نگاهی به امکانات لینکدین پرمیوم بیاندازیم و بررسی کنیم که چه مزایایی برای کارجویان و متقاضیان استخدام دارد و آیا ارزش پرداخت هزینه را دارد یا خیر. با ما همراه باشید.

تفاوت اکانت پایه ای با اکانت پرمیوم در لینکدین و امکانات هر یک را قبلا بررسی کرده ایم.

linkedin

لینکدین پرمیوم چیست؟

اگر شما فردی هستید که به دنبال شغل متناسب با مدرک و توانایی‌های خود می‌گردید، لینکدین جای بسیار خوبی‌ است برای پیدا کردن یک شغل مناسب. از طرفی لینکدین به صاحبان مشاغل کمک می کند که افراد با صلاحیت و توانا را در زمینه کاری خود پیدا کنند و در صورت تمایل آنها را استخدام کنند.

در هر دو صورت شما با استفاده از اکانت رایگان لینکدین می‌توانید عضو این شبکه اجتماعی شوید و از برخی امکانات آن استفاده کنید. شما می‌توانید رزومه یا نیازمندی‌های خود را در آنجا قرار دهید و مهارت‌های خود را به طور کامل معرفی کنید. همچنین می‌توانید پروفایل خود را مرتبا به ‌روزرسانی کنید و از کاربران دیگر شبکه دعوت کنید. همچنین میتوانید درخواست شغل را برای یک اکانت تجاری ارسال کنید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که امکانات اکانت رایگان لینکدین چندان کامل نیست و برای دیده شدن یک کارجو یا یک کسب و کار چندان کافی به نظر نمی‌رسد. از این رو لینکدین پرمیوم در قبال دریافت هزینه، امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می دهد. در واقع اکانت پرمیوم لینکدین یک اکانت غیر رایگان است که دارای امکانات بیشتری نسبت به اکانت رایگان است.

 اکانت پرمیوم لینکدین برای کارجویان

اکانت پرمیوم لینکدین در چهار گروه مختلف ارائه می شود، که هر کدام از آنها قیمت مخصوص به خود را دارد. افرادی که به عنوان کارجو در این شبکه عضو می‌شوند می‌توانند از اکانت پرمیوم ویژه متقاضیان استخدام (Premium Career) استفاده کنند. قیمت این اکانت ۳۰ دلار در ماه است. کارجویان با خرید این اکانت یک مزیت رقابتی کسب می‌کنند. اشتراک اکانت پرمیوم لینکدین به شما امکان دسترسی به ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته هنگام تحقیق و درخواست شغل را می دهد. در واقع اکانت پرمیوم ویژه کارجویان، به کارجو در بهینه سازی جستجوی شغلی کمک کند و او را قادر میسازد خیلی موثر‌تر و سریع‌تر شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

امکانات لینکدین پرمیوم

مزایای استفاده از اکانت پرمیوم برای متقاضیان استخدام به شرح زیر است:

  • می‌توانید فرصت های شغلی را پیدا و آنها را ارزیابی کنید
  • مشاغل و شرکتهایی را پیدا کنید که متناسب با مهارت‌های شما باشند
  • ببینید چه کسانی به شما توجه می کند
  • می‌توانید ببینید چه کسی به شما علاقه نشان می‌دهد و به سادگی به او دسترسی پیدا کنید
  • مهارت‌های مرتبط با حرفه‌ی خود را ارتقا دهید
  • با مهارتهای جدید آشنا شوید و به صورت آنلاین آنها را فرا بگیرید

امکانات لینکدین پرمیوم برای کارجویان

اکانت پرمیوم لینکدین برای کارجویان دارای امکانات مختلفی است. برخی از این امکانات تنها مختص به پرمیوم Career است و برخی دیگر در هر چهار نسخه لینکدین پرمیوم وجود دارد. در ادامه به بررسی این امکانات خواهیم پرداخت.

مشاهده میزان داده‌های مرتبط با حقوق (LinkedIn Salary)

لینکدین در نوامبر ۲۰۱۶ سرویسی را تحت عنوان LinkedIn Salary راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌داد تا به طور ناشناس، اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد را در همه زمینه‌ها ارسال و مشاهده کنند. این ابزار به عنوان یکی از امکانات لینکیدن پرمیوم برای تمامی نسخه‌های آن محسوب می‌شود. اگر شما متقاضی شغل هستید، با استفاده از این ابزار می‌توانید میزان حقوق و مزایای فرصت‌های شغلی مختلف را مشاهده و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. دانیل شاپورو (Daniel Shapero)، مدیریت بخش مشاغل لینکدین پرمیوم (Careers) می‌گوید: “این یک ابزار متفاوت است، زیرا به کاربران کمک می‌کند تا ببینند که چرا افراد متخصص ممکن است با داشتن نقش‌های مشابه، حقوق متفاوتی داشته باشند”.امکانات لینکدین پرمیوم

 اطلاعات اضافی درباره مشاغل

از دیگر امکانات لینکدین پرمیوم این است که ، متخصصان و کارجویان می توانند اطلاعات خاص‌تر و به موقع‌تری را در مورد مشاغل مختلف بدست آورند. این اطلاعات تکمیلی میتواند شامل روند افزایش سرمایه، گسترش جغرافیایی کار یک شرکت، گردش مالی کارمندان و سایر اطلاعات مفید برای تحلیل رقابتی مشاغل باشد.

 افرادی که نمایه شما را مشاهده کرده‌اند

لینکدین پرمیوم لیست گسترده‌ای از افرادی که به شما علاقه نشان می دهند را برایتان نمایش می‌دهد. شما می‌توانید ببینید در نتایج جستجوی چه تعدادی ظاهر شده اید و چند نفر نمایه شما را مشاهده کرده اند. شاید به نظر می رسد این چیز خیلی مهمی نباشد، اما برای برقراری ارتباطات ارزشمند و هدفمند با افراد بسیار مفید است. افرادی که پروفایل شما را چک می‌کنند احتمالا مدیرانی هستند که به دنبال استخدام افراد با صلاحیتند و می‌خواهند درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. شما می‌توانید بوسیله پیام‌های InMail با آنها ارتباط بر قرار کنید.

همچنین لینکدین پرمیوم مشخص میکند که چند بار در نتایج جستجو دیده شده اید.  اگر می‌خواهید مشخصات پروفایل خود را بهبود بخشید (که باید این کار را بکنید)، این موضوع یک معیار عالی برای اندازه گیری پیشرفت شما است. بدون این آمار، شما نمی‌توانید درک کنید که آیا پروفایل لینکدین خود را ارتقاء داده اید یا نه. این بدان معناست که وقتی نمایه خود را به روزرسانی می‌کنید، درباره اینکه آیا این تغییرات مؤثر بوده اند یا خیر، بسیار سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید.

توانایی ارسال بیش از ۳ پیام از نوع InMail

اگر اکانت پرمیوم را خریداری کرده باشید میتوانید بیش از ۳ پیام InMail برای افراد ارسال کنید. پیام‌های InMail  به شما این امکان را می‌دهد که بدون اینکه سعی کنید ابتدا با افراد ارتباط برقرار کنید، به افراد شاغل در شرکت‌هایی که علاقه دارید در آنها کار کنید، دسترسی پیدا کنید. این یک ابزار عالی برای شبکه سازی است.

 دسترسی به آموزش (LinkedIn Learning)

با خرید اکانت پرمیوم شما به دوره‌های آموزشی ویدئویی و آنلاین لینکدین دسترسی پیدا خواهید کرد. مشاهده این ویدئوها می تواند شما را با مهارت های جدیدی آشنا کند که توسط کارشناسان صنایع مختلف ارائه می‌شود.

 یک دلیل ویژه برای اینکه لینکدین پرمیوم ارزش هزینه کردن را دارد

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا باید برای اکانت پرمیوم لینکدین هزینه بپردازید یا خیر، در اینجا یک ​​دلیل خاص را برای آن ذکر می‌کنیم:

داشتن یک حساب کاربری LinkedIn Premium می‌تواند تصویر حرفه‌ای شما را به طرز عجیبی بهبود بخشد. شما با فعال سازی اکانت پرمیوم خود یک نماد طلایی دریافت می‌کنید. شاید این به نظر شما چندان با اهمیت نیاید، اما نماد طلایی کوچکی که در نمایه شما و نتایج جستجو ظاهر می‌شود، نشان می‌دهد که شما در استفاده از شبکه لینکدین برای ایجاد ارتباطات جدی هستید. ممکن است تعجب کنید که مردم وقتی این نماد را می‌بینند، شما را جدی‌تر می‌گیرند. این مسئله در ارتباطات بین افراد تاثیر گذار خواهد بود.

Premium

 جمع بندی

در پایان، ما معتقدیم که لینکدین پرمیوم ارزش سرمایه گذاری را دارد، اما شما باید قبل از خرید آن، اطمینان حاصل کنید که آیا واقعا به آن نیازی دارید یا خیر. اگر شما به عنوان یک کارجو در استفاده از لینکدین مصمم هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما اکانت پرمیوم را فعال کنید. در این مقاله امکانات لینکدین پرمیوم را برای کارجویان بررسی کردیم. این امکانات میتواند به شما در برقراری ارتباط و پیدا کردن شغل متناسب با مهارت‌هایتان کمک شایانی کند. این همان چیزی است که می تواند لینکدین پرمیوم را برای شما ارزشمند کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا