مزایای لینکدین

با تعریف انواع ارتباطات در لینکدین آشنا شویم

در دنیای امروز موفقیت در عالم کسب و کار، بدون داشتن ارتباطات مناسب امکان پذیر نیست. این ارتباطات کاری می تواند با مشتریان، همکاران یا تامین کنندگان کالا یا کارفرمایان و غیره باشد.

لینکدین به عنوان بزرگترین مجمع متخصصین در سطح دنیا پتانسیل حیرت انگیزی جهت ارتقای روابط کاری شما در ایران و خارج از ایران دارد. ارتباطات در لینکدین به شرطی که بتوانید به صورت اصولی و مطابق با استانداردهای لینکدین از این وب سایت استفاده کنید، مفید خواهد بود.
یکی از نکاتی که باید یاد بگیریم تعریف انواع ارتباطات در لینکدین است.

انواع ارتباطات در لینکدین

هر فرد بعد از عضو شدن در لینکدین به تناسب اطلاعاتی که در پروفایل خود می آورد، دارای یک شبکه از افراد میشود که به آن افراد مرتبط یا -connections- می گویند. این شبکه به سه نوع کانکشن و چند زیر مجموعه تقسیم می گردد.

ارتباط درجه اول 

افرادی که شما به طور مستقیم با آنها در ارتباط هستید. دو طرف مستقیما همدیگر را می شناسند. به عبارت دیگر طرفین مستقیم یکدیگر را فالو -Follow- می کنند.شما کلمه ۱st  را در کنار اسم شان می بینید. شما می توانید مستقیم در لینکدین برای کانکشن درجه یک پیام ارسال کنید.

ارتباط درجه دوم

به طور مستقیم در لیست ارتباطات شما نیستند. بلکه در لیست ارتباطات دوستان درجه یک شما هستند. به طور ساده دوست دوستان شما هستند. شما علامت ۲nd را در کنار اسمشان یا در پروفایل این افراد می بینید. شما برای ارتباط باید به پروفایل این افراد بروید و از دکمه Connect  یا ارسال InMail  استفاده کنید و مستقیم از صفحه خودتان نمی توانید پیام دهید.

ارتباط درجه سوم

در واقع دوستان ارتباطات درجه دوم شما می باشند. شما علامت ۳rd  را در کنار اسم این افراد می بینید. راه ارتباط یا ارسال پیام با این افراد چیست؟
دو حالت دارد:

  1. اگر شما نام و نام خانوادگی فرد را به طور کامل می بینید می توانید از طریق دکمه Connect درخواست خود جهت ارتباط درلینکدین یا استخدام و غیره را بفرستید.
  2. اما اگر شما نام و نام خانوادگی فرد را به طور کامل نمی بینید دیگر راه فوق جواب نمی دهد و شما حتما باید عضو پرمیوم باشید و InMail بفرستید. ارتباطات در لینکدین

سایر تعاریف و اصطلاحات انواع ارتباطات

۱-همکاران -Fellow– اینها کسانی هستند که با شما در گروه های مشترک عضو هستند. در واقع اصطلاح درست آن می شود – Fellow members of your LinkedIn Groups.
۲- در نهایت اعضای لینکدین را داریم افرادی که جز هیچ یک از دسته های ۴ گانه فوق نیستند. اینها گاها می توانند افراد بسیار مهمی باشند به خصوص برای کسانی که دنبال شغل هستند که در آینده به صورت مفصل درباره نحوه ارتباط گیری با این دسته صحبت خواهیم داشت.

Inmail چیست ؟ و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

در واقع این امکان در لینکدین به شما اجازه می دهد به طور مستقیم برای افرادی که با آنها در ارتباط نیستید، پیام بدهید. نکته مهم این جاست که این امکان برای کاربرانی از عضویت رایگان لینکدین استفاده می کنند قابل استفاده نیست و حتما باید حالت عضویت را به وضعیت پرمیوم ارتقا دهیم.

عضویت پرمیوم در لینکدین رایگان نیست و یک مدل هم نیست. شما بر طبق نیاز و اهداف خود در لینکدین یک نوع عضویت پرمیوم را خریداری می کنید که در هنگام خرید کردن دقیقا مشخص می کند شما اجازه دارید چند تا Inmail  بفرستید.

در درون این پیام ها شما می توانید ۲۰۰ کارکتر در قسمت موضوع پیام و ۱۹۰۰ کارکتر در قسمت اصلی، متن پیام خود را ارسال کنید.

آیا وضعیت عضویت ام در لینکدین را به پرمیوم ارتقا بدهم؟

جواب این سوال ارتباط مستقیمی به خودتان و اهداف تان از عضویت در لینکدین دارد.  افرادی که به طور فعال دنبال کار هستند و نیاز دارند به تعداد زیادی از آژانس های کاریابی یا مسولین استخدام در شرکت ها پیام دهند نیاز به این امکان دارند. همچنین افرادی که در زمینه بازاریابی و فروش در سطح جهانی فعال هستند.

جهت آشنایی بیشتر با امکانات و انواع لینکدین پرمیوم مقاله امکانات لینکدین پرمیوم برای کارجویان اطلاعات کاملی به شما ارایه می دهد.

این دو دسته عمده ترین افرادی هستند که از InMail استفاده می کنند. و البته اینها تنها دو گروه عمده هستند. برای سایر افراد و اهداف هم استفاده از این امکان می تواند مفید باشد.

در مقاله تفاوت اکانت پایه ای با اکانت پرمیوم شما اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت عضویت پایه و پرمیوم می توانید کسب کنید و پس از کسب اطلاعات بیشتر تصمیم گیری بفرمایید.

موفق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا