مزایای لینکدین

لینکدین برای دانشجویان چه کاربردی دارد؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است که بسیاری از متخصصین ، صاحبان کسب و کار  و در واقع تمام کسانی که در حال کار هستند یا می خواهند در آینده وارد بازار کار شوند، می‌توانند از آن برای رسیدن به اهداف کاری و حرفه‌ای خود استفاده کنند. دانشجویان یکی از گروه‌های مهمی هستند که می‌توانند از لینکدین جهت دستیابی هرچه سریع تر به شغل ایده آل یا  تسهیل در روند تحصیلات تکمیلی و اخذ پذیرش استفاده کنند که متاسفانه بسیاری از این عزیزان با پتانسیل عظیمی که لینکدین می تواند برایشان داشته باشد ناآشنا هستند.

این مطلب برای دانشجویانی تهیه شده است که می‌خواهند از فرصت‌هایی که لینکدین در اختیار آنها قرار داده است استفاده کنند. لینکدین LinkedIn برای دانشجویان چه کاربردی دارد؟ ما در این مقاله بررسی خواهیم کرد که چرا لینکدین می تواند برای یک دانشجو مهم باشد، با ما همراه باشید.

برای دانستن اهمیت لینکدین در کاریابی و استخدام به این مقاله رجوع شود.

لینکدین برای دانشجویان

 به جای اینستاگرام کمی هم وقت صرف لینکدین کنید!

اگر این مقاله را می خوانید، شما به عنوان یک دانشجو احتمالاً با کلیه شبکه های اجتماعی معمولی مانند فیسبوک، توییتر و اینستاگرام آشنا هستید. همچنین احتمالاً شما در یکی از این شبکه های اجتماعی یک حساب کاربری دارید و زمانی را در آن مشغول فعالیت هستید. برای مثال بسیاری از دانشجویان وقت زیادی را در اینستاگرام مشغول گشت زنی هستند. اما آیا بهتر نیست بخشی از وقت خود را در یک شبکه اجتماعی صرف کنیم که چشم انداز آینده شغلی خود را پیش ببریم؟

 دلیل که چرا دانشجویان باید یک حساب کاربری در لینکدین داشته باشند

لینکدین یک ابزار است و این شما هستید که باید بدانید چگونه باید از این ابزار استفاده کنید. لینکدین نیز مانند همه رسانه‌های اجتماعی ابزاری است که می توانید از آن برای پیشبرد حرفه‌ی خود استفاده کنید یا فقط زمان را در آن هدر بدهید. مهم این است که شما از آن چگونه استفاده می کنید. با این حال، LinkedIn می تواند به عنوان یک دانشجو برای شما مزایای بزرگی داشته باشد. ما توصیه می کنیم شما به عنوان یک دانشجو حتما یک حساب کاربری در لینکدین بسازید، زیرا:

۱.لینکدین به شما کمک می‌کند تا یک حضور آنلاین موثر داشته باشید

در دنیای امروز حضور در فضای مجازی بسیار مهم است و در پیدا کردن یک موقعیت شغلی اهمیت زیادی دارد. مگر اینکه قصد داشته باشید به یک صنعت چنان مخفی بپیوندید که هیچ گونه حضور اینترنتی ندارد! در واقع برای ارتباط با کارفرمایان بالقوه آینده باید آنلاین باشید.

در حالی که بهترین راه برای انجام این کار می تواند ایجاد یک وب سایت شخصی باشد، لینکدین راهی آسان برای برقراری حضور در اینترنت است که افراد می توانند هنگام جستجوی نام شما در Google با شما ارتباط برقرار کنند. در حقیقت عضویت در لینکدین یک حضور موثر و حرفه‌ای در فضای مجازی است که این مطلب به خودی خود امری مهم برای یک دانشجو می‌باشد. در واقع با لینکدین بدون اینکه نیاز به تاسیس یک وب سایت داشته باشید می توانید خودتان را پرزنت کنید.

linkedin-for-student

  1. جایگزین یا مکملی برای رزومه کاری شما

رزومه ها هنوز هم بخش مهمی از پروسه مدرن درخواست های شغلی  و استخدام هستند. در حالی که بسیاری از کارفرمایان همچنان کپی PDF از رزومه شما را می خواهند، اما تعداد زیادی از آنها نیز خوشحال می‌شوند که به جای آن رزومه PDF، از اطلاعات پروفایل لینکدین شما استفاده کنند. و حتی اگر آنها یک رزومه سنتی تر را بخواهند، اما هنوز هم مشخصات لینکدین شما را بررسی می کنند تا تصویری گسترده تر از تجربه، حرفه ای بودن و مهارت های شما را بدست آورید.

جان کلام اینکه حساب شما در لینکدین می تواند نقش یک رزومه آنلاین یا مکملی برای رزومه سنتی شما باشد.

  1. دانشجویان می‌توانند از لینکدین برای درخواست شغل استفاده نمایند.

لینکدین پر از آگهی های استخدام است که بسیاری از آنها در جایی به غیر از لینکدین هم منتشر نمی شوند.به دلیل این واقعیت، شما باید اطمینان حاصل کنید که یک پروفایل LinkedIn با کیفیت از قبل آماده دارید  که بتوانید در این گونه مواقع از ان برای درخواست شغل مورد نظر خود استفاده کنید.

  1. لینکدین به شما امکان می ‌دهد تا درباره کارفرمایان تحقیق کنید

ممکن است کارفرمایان از لینکدین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما استفاده کنند، اما شما به عنوان یک دانشجوی باهوش می‌توانید این قضیه را برعکس کنید و از لینکدین برای تحقیقات از شرکت یا افرادی که می خواهید برای آنها کار کنید استفاده کنید. برخی از شرکت ها صفحه خود در لینکدین را بهتر از وبسایتشان آپدیت می‌کنند و شما می‌توانید از آخرین فرصت‌های شغلی شرکت مورد نظرتان زودتر از دیگران با خبر شوید.

همچنین می توانید خودتان آژانس کاریابی دلخواهتان را حتی در کشورهای دیگر پیدا کنید.

  1. لینکدین به شما کمک می‌کند تا با فارغ التحصیلان دانشکده خود در ارتباط باشید

سرانجام می توان گفت شما باید در لینکدین باشید تا بتوانید با شبکه وسیع افرادی که قبلاً با آنها یک نقطه مشترک داشته‌اید ارتباط برقرار کنید. درست است، ما در مورد فارغ التحصیلان دانشکده شما صحبت می کنیم. فارغ التحصیلان گذشته دانشکده شما که در مشاغل خود بسیار پیشرفت کرده اند (یا حتی شرکت های خودشان را دارند). فارغ التحصیلانی که دوست دارند مشاوره شغلی را به دانشجویی مانند شما ارائه دهند (یا شاید حتی به شما کارآموزی نیز ارائه دهند). همچنین فارغ التحصیلانی که در آینده از دانشکده شما فارغ خواهند شد و به شبکه شما می‌پیوندند. در واقع یک نقطه مشترک بین همه شما وجود دارد که می تواند باعث شروع یک رابطه موثر حرفه‌ای شود و آن این است که همگی شما از یک دانشکده فاغ التحصیل شده اید. در حالت عادی دسترسی به این افراد معمولاً دشوار است، اما از طریق جادوی لینکدین، شما می توانید آنها را به راحتی پیدا کنید و با یک کلیک باب آشنایی با آنها را باز کنید.

 جمع بندی

دانشجویان قطعا همان افرادی هستند که در مورد آینده شغلی و حرفه‌ای خود نگران هستند و همواره به آن فکر می کنند. از این رو لینکدین برای دانشجویان یک شبکه اجتماعی است که می تواند جایگزین مناسبی برای شبکه های اجتماعی سرگرم کننده باشد. شما با فعالیت در این شبکه اجتماعی وقت خود را هدر نخواهید داد و فعالیت در لینکدین می تواند گامی موثر برای کسب فرصت‌های شغلی مناسب در آینده باشد.

برای بهره مندی از مزایایی که لینکدین برای دانشجویان دارد، شما قبل از هر چیز باید یک حساب کاربری حرفه ای در لینکدین ایجاد کنید. برای این منظور می‌توانید مقاله چگونه یک پروفایل حرفه ای در لینکدین داشته باشیم را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا