مزایای لینکدین

تاریخچه و آماری درباره لینکدین

بررسی تاریخچه و آمارهای لینکدین قطعا دید خوبی به ما خواهد داد که چگونه این شبکه اجتماعی توانسته است به این جایگاه مهم در بین کاربران حرفه‌ای و کسب و کارهای مختلف دست پیدا کند. امروز لینکدین LinkedIn به شبکه‌ای برای تعامل همه متخصصان و مشاغل روی کره زمین تبدیل شده است، اما لینکدین از کجا شروع کرد و چه مسیری را در رسیدن به این جایگاه پیموده است؟ در این مقاله قصد داریم کمی به تاریخچه لینکدین بپردازیم. همچنین نگاهی خواهیم کرد به آمار‌های مهم مربوط به لینکدین و بر این اساس تحلیلی از روند رو به رشد لینکدین خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

تاریخچه لینکدین

لینکدین در اتاق بنیانگذار آن یعنی رید هافمن Reid Hoffman در دسامبر ۲۰۰۲ متولد شد و سایت لینکدین به طور رسمی در ۵ مه ۲۰۰۳ راه اندازی شد. رید قبلاً در هیئت مدیره گوگل، ایبی و پی پال کار میکرد، بنابراین قبل از شروع، او یک پشتوانه اثبات شده و رزومه مناسبی داشت.

لینکدین در ۵ مه ۲۰۰۳ به صورت یک شبکه اجتماعی زنده هویت پیدا کرد، بنابراین لینکدین ۱۶ سال سن دارد. البته این مدت برای یک شبکه اجتماعی چندان کم نیست! جالب است بدانید لینکین یکی از قدیمی ترین سیستم عامل‌های اجتماعی اصلی می‌باشد و قدیمی تر از یوتیوب، فیس بوک و توییتر است.

از زمان شروع پروژه، لینکدین هر سال قابلیت‌های جدیدی را در خود پرورش می‌داد. در سال ۲۰۰۵ ، لینکدین با راه اندازی مشاغل و اشتراک‌های خود، گزینه‌های پرداختی را آغاز کرد. در آغاز سال ۲۰۰۶ لینکدین بیش از ۵ میلیون عضو داشت و پروفایل‌های عمومی را به عنوان سابقه‌ای از حرفه فعلی و گذشته خود راه اندازی کرد. همچنین این اولین سالی بود که لینکدین توانست از پروژه خود سود کسب کرد. در سال ۲۰۰۷ لینکدین با راه اندازی اولین دفتر بین المللی خود در انگلستان از پایگاه ایالات متحده فاصله گرفت و در ابتدای سال ۲۰۰۸ نسخه های فرانسوی و اسپانیایی این پلتفرم، مسیر را برای جهانی شدن لینکدین هموار کردند. در سال ۲۰۰۹ اعضای لینکدین به ۵۵ میلیون رسید. با ورود مشاغل جدید، لینکیدن با ۸۵ میلیون عضو در آغاز سال ۲۰۱۰ رشد شگفت آوری را تجربه کرد. این شبکه دفاتر بیشتری را در سراسر جهان گشود و آن را به ده سایت بین المللی با بیش از ۱۰۰۰ کارمند گسترش داد. این روند تا به امروز ادامه دارد. در واقع میتوان گفت لینکدین اگرچه آرام قدم بر می‌دارد اما همواره رو به جلو حرکت کرده است.

 روند افزایش کاربران لینکدین

لینکدین یک سال پس از تأسیس، ۱۰۰،۰۰۰ عضو داشت. لینکدین یکی از شبکه های رسانه ای اجتماعی با رشد سریع و قابل توجه بود. به طور متوسط​​، هر ثانیه یک حساب جدید در این پلتفرم ایجاد می‌شود. این پلتفرم هر روز ۱۷۲،۸۰۰ کاربر جدید و هر سال حدود ۶۲ میلیون کاربر جدید را به خود جذب می‌کند. لینکدین اکنون (۲۰۱۹) بیش از ۶۱۰ میلیون عضو دارد. (منبع: لینکدین)

تاریخچه لینکدین

آمارهای مهم مرتبط با لینکدین در سال ۲۰۱۹

به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی حرفه ای در جهان، لینکدین متخصصان صنایع و حرفه‌های مختلف را به یکدیگر متصل کرده است و به کسانی که به طور فعال در جستجوی مشاغل مناسب هستند کمک می‌کند تا فرصت های شغلی مناسب خود را کشف کنند. اما این قابلیت لینکدین تا زمانی که در حد حرف است چندان قابل اتکا نیست. اجازه بدهید این ادعا را در قالب آمار و ارقام کمی بررسی کنیم و بر اساس اعداد صحبت کنیم. باتوجه به نزدیک شدن پایان سال ۲۰۱۹، بد نیست نگاهی به آمارهای مرتبط با شبکه اجتماعی لینکدین بیاندازیم.

بررسی آمار لینکدین

  • لینکدین در حال حاضر بیش از ۶۱۰ میلیون عضو دارد. با توجه به رشد سریع این شبکه اجتماعی، یک سؤال متداول اینجاست که لینکدین چند کاربر دارد؟ در سال ۲۰۱۷، این پلتفرم با گسترش پایگاه کاربری خود به نیم میلیارد عضو، به مرز جدیدی در تعداد اعضا رسید. دو سال بعد، یعنی در حال حاضر بزرگترین شبکه حرفه ای جهان، بیش از ۶۱۰ میلیون عضو دارد.
  • این شبکه ۳۰۳ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد که ۴۰٪ آنها روزانه از سایت بازدید می کنند.
  • ۹۰ میلیون تأثیرگذاران سطح بالا و ۶۳ میلیون تصمیم گیرنده در صنایع مختلف از لینکدین استفاده می کنند. مخاطبان LinkedIn با سایر رسانه های اجتماعی کاملاً متفاوت است و بیش از یک سوم اعضای آن در سمتهای مدیریت عالی قرار دارند. براساس آخرین آمار LinkedIn ، سال ۲۰۱۹ تعداد ۹۰ میلیون نفر از افراد تاثیر گذار در سطح ارشد، ۶۳ میلیون تصمیم گیرنده و ۶ میلیون تصمیم گیرنده تنها در بخش IT را به خود اختصاص داده است.
  • ۹۲٪ از شرکت های Fortune 500 از لینکدین استفاده می کنند. Fortune 500 لیستی سالانه است که توسط مجله Fortune گردآوری و منتشر می‌شود و ۵۰۰ شرکت بزرگ ایالات متحده را با درآمد سالهای مالی مربوطه در این لیست درج می‌شود.
  • ۵۷٪ از همه‌ی شرکتها در سال ۲۰۱۳ دارای صفحه تجاری در لینکدین بودند.
  • ۴۶ درصد از ترافیک رسانه های اجتماعی به سایت های شرکت‌های B2B مربوط به لینکدین است. بازاریابی B2B یا بیزنس به بیزنس، انجام بازاریابی محصولات و خدمات برای کسب و کارها و شرکت‌های مختلف است، نه برای مشتریان حقیقی.
  • ۹۷٪ بازاریابان B2B از شبکه لینکدین به عنوان کانال توزیع محتوا استفاده می کنند.
  • ۳ میلیون از کاربران LinkedIn هر هفته یک مطالب را به اشتراک می گذارند.
  • در سال ۲۰۱۶، کاربران لینکدین به طور میانگین ماهانه ۱۳۰،۰۰۰ پست منتشر می کردند.
  • LinkedIn مسئول ۸۰٪ از تعاملات B2B از رسانه های اجتماعی دیگر است.                                                                                                  آینده لینکدین

آینده لینکدین

لینکدین به رشد خود ادامه خواهد داد، آنها ویژگی های خود را اضافه می‌کنند و نقطه ضعف هایشان را بر طرف می‌کنند تا تجربه مناسبی را برای کاربران (به صورت پولی و رایگان) ارائه دهند. این قابلیت، لینکدین را به جستجوی پیش فرض برای همه متخصصان جدی در کسب و کارها تبدیل کرده است. لینکدین به کجا خواهد رسید؟ چه کسی میداند اما به هر حال دیدن سرنوشت لینکدین جالب خواهد بود. با توجه به آمارهای لینکدین و تاریخچه روند رو به رشد لینکدین، می‌توان نتیجه گرفت که اگرچه سرعت رشد لینکدین در مقایسه با برخی از شبکه‌های اجتماعی که بعد از لینکدین راه اندازی شدند کمتر بوده است، اما همواره روند مثبت خود را حفظ کرده است. این روند مستمر میتواند در آینده لینکدین را به جایگاه بالاتری که سزاوار آن است برساند. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا