مزایای لینکدین

از مهمترین رازی که برای پیشرفت شغلی وجود دارد مطلع شوید

پیشرفت کاری و راه رسیدن به آن برای همه ما تبدیل به دغدغه ای شده  است. در مقاطعی از زندگی این سوال مطرح شود که می توانم در کارم موفق تر شوم؟ چگونه به کار دلخواهم دست پیدا کنم؟ چرا برخی ها در کار خود موفق تر از دیگران هستند؟ و من چه تغییری باید ایجاد کنم تا بتوانم در مسیر کاری به موفقیت های بالاتری برسم؟

اگر محل زندگی ام عوض شد چه کنم که بتوانم در محل جدید به سرعت ارتباطات کاری ایجاد کنم؟ یا چون نمی توانم، تغییر محل زندگی به کارم لطمه می زند پس ناچارم تحمل کنم و به خاطر شغل، محل زندگی ام را عوض نکنم.

واقعیت قضیه این است که در زندگی کاری فقط یک چیز اهمیت دارد و بس. آن هم هنر ایجاد ارتباط است با همکاران و مشتریان و افراد تاثیر گزار در رشته ما. و جالب تر این جاست، بسیاری از ما از کمکی که اینترنت و امکانات آن می تواند به ما کند غافلیم. نمی دانیم به راحتی و تنها با یاد گرفتن مهارت هایی ساده می توانیم سطح ارتباطات کاری خود را با کمک از امکانات موجود در اینترنت بالا ببریم.

یکی از مهمترین ابزارهایی که در اینترنت موجود است و می تواند به ما کمک شایانی در رسیدن به آرزوهای شغلی کند وب سایت لینکدین است.

اگر از دسته افرادی هستید که پیشرفت در کار برایشان اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را با دقت بخوانید تا با یک ابزار مهم در دنیای امروز کسب و کار آشنا شوید.

لینکدین چیست؟

شبکه اجتماعی لینکدین می تواند به شما در رشد حرفه‌ای و شغلی کمک زیادی کند.

لینکدین یک پایگاه با ارزش برای ایجاد شبکه‌های حرفه ای و شغلی، به منظور دستیابی به منابع جدید و ایجاد روابط با مشتریان بالقوه و شرکای احتمالی آینده و پیشرفت کاری است. این شبکه برای افراد علاقه مند به دورکاری و کسانی که ترجیح میدهند در منزل کار کنند یا افراد غیر وابسته (آزادکار)، بسیار مناسب است. زیرا می‌تواند به آنها کمک کند تا تجارت و کسب و کار محلی و شخصی خود را بسازند و همچنان در ارتباط با شبکه‌ی وسیعی از افراد مرتبط با این حوزه در سطح دنیا قرار داشته باشند. در یک کلام، شبکه اجتماعی لینکدین به شما در ایجاد، حفظ و بهبود کسب و کارتان کمک زیادی خواهد کرد
لینکدین

لینکدین چگونه باعث پیشرفت کاری می شود

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که به طور خاص به منظور ایجاد بستری برای ارتباطات متخصصان کسب و کار و مشاغل طراحی شده است بیش از ۶۰۰ میلیون متخصص از لینکدین برای ترویج و ارتقای شغلی خود استفاده می کنند.

بر خلاف دیگر شبکه‌های اجتماعی که میتوانید با هر کسی دوست شوید، در لینکدین در مورد ایجاد روابط با افراد مختلف باید استراتژی مشخصی داشته باشید و سعی کنید روابط استراتژیک ایجاد کنید. بنابراین، تعداد ارتباطات از نوع و کیفیت آن از اهمیت کمتری برخوردار است. در واقع اصلا مهم نیست با چند نفر در ارتباط هستید. آنچه که اهمیت دارد این است که با چه کسانی ارتباط دارید. آیا آنها همان افرادی هستند که شما را در رسیدن به پیشرفت کاری و اهداف شغلیتان یاری خواهند کرد؟

لینکدین برای اینکه مشخص کند کیفیت روابط مهم تر از کمیت آن است، وقتی تعداد روابط شما به ۵۰۰ میرسد، از آن پس لینکدین نشان دادن تعداد واقعی ارتباطات را متوقف میکند. اعضای این سایت از کشورهای مختلف هستند و هر کدام در صنایع مختلفی فعالیت می‌کنند. شما هر صنعت و حرفه‌ای را که تصور کنید، میتوانید افرادی را که در آن حوزه فعالیت میکنند، پیدا کنید. همچنین امکان تبلیغات به شکل محدود در لینکدین وجود دارد.

برای شروع فعالیت در این شبکه، ابتدا می‌توانید به وسیله ارتباط با افرادی که با آنها آشنایی قبلی دارید شروع کنید و کم کم شبکه خود را گسترش دهید و سپس از این شبکه برای دست یابی به موقعیت های شغلی (به عنوان کارجو)، پیدا کردن مشاغلی برای دور کاری (به عنوان آزاد کار یا فریلنسر Freelancer)، یا استخدام افراد حقیقی یا حقوقی با صلاحیت (به عنوان استخدام کننده یا کار فرما) و همچنین پیدا کردن شرکای تجاری قابل اطمینان استفاده کنید.پیشرفت کاری

نحوه استفاده از لینکدین

لینکدین دارای پلتفرم مخصوص به خود است که با سایر شبکه‌ها متفاوت است. با ایجاد یک حساب کاربری و نمایه شخصی، میتوانید فعالیت در آن را شروع کنید. با این حال، شبکه سازی در لینکدین بسیار متفاوت است. شما در آن افرادی را نمی‌بینید که کلیپ‌هایی از حیوانات بامزه و یا عکس‌هایی را که از صبحانه گرفته‌اند را در این شبکه منتشر کنند (مانند پست‌های اینستاگرامی). لینکدین سایتی برای متخصصان و افراد جدی است. در واقع باید گفت ماهیت و کارکرد شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر متفاوت است. بر خلاف اینستاگرام که بیشتر جنبه سرگرمی دارد، در لینکدین فضای رسمی تری حاکم است و بیشتر بر جنبه کاری و شغلی تمرکز دارد.Between-linkedin-other

ساخت پروفایل در لینکدین

تنها کاری که برای شروع نیاز دارید ایجاد یک نمایه یا همان پروفایل کاربری لینکدین است. همچنین می توانید اکانت خود را به یکی از اشتراک‌های پولی لینکدین موسوم به لینکدین پرمیوم ارتقا دهید. اکانت لینکدین پرمیوم در چهار دسته متفاوت ارائه میشود (برای افراد مختلف با اهداف گوناگون) که دارای امکانات بیشتری نسبت به اکانت رایگان است. البته استفاده از خدمات رایگان اولیه برای بسیاری از آزاد کارها و صاحبان مشاغل خانگی کافی است.

ارتقای اکانت رایگان به پرمیوم، برخی از این ویژگی‌ها، مانند مشاهده اطلاعات بیشتر درباره افرادی که نمایه شما را مشاهده کرده اند و تعداد پروفایل در هر جستجو را افزایش می‌دهد. بعلاوه، لینکدین پرمیوم می توانند شامل ویژگی‌های دیگری مانند امکان ارسال InMail باشند که به شما امکان می دهد به افرادی که با شما ارتباط ندارند پیام دهید و البته ارائه فیلترهای پرمیوم، که جستجو را سریعتر و آسان‌تر می کند. به هر حال پس از ثبت نام در یک حساب کاربری لینکدین (رایگان یا پولی)، می‌توانید نمایه‌ی حرفه‌ای خود را ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، این یک وب سایت با تفکر حرفه ای است، بنابراین مهم است که اطلاعات موجود در نمایه شما نشان دهنده تجارت یا حرفه شما باشد. لینکدین مکانی برای به اشتراک گذاشتن عکسهای گوگولی کودکان یا تصاویر مهمانی دیشب نیست.

برخی از مواردی که می‌توانید به نمایه خود اضافه کنید شامل موارد زیر است:

 • رزومه کاری
 • خلاصه ای از مشخصات شخصی
 • اطلاعات تماس
 • لینک یک وب سایت یا وبلاگ
 • مشخصات کارفرمایان قبلی
 • کتابها ومقالات منتشر شده

فراموش نکنید که یک تصویر رسمی و حرفه ای به پروفایل خود اضافه کنید، زیرا مردم تمایلی به برقراری و ارتباط با اشخاص بدون عکس ندارند.

از آنجا که مشخصات پروفایل لینکدین شما مانند یک رزومه یا کارت ویزیت است، در اصل نقش یک ابزار بازاریابی را ایفا میکند. به همین دلیل پروفایل خود را با محوریت تخصص خود بنویسید. شرکا و مشتریان بالقوه شما می توانند مزیت همکاری با شما را از روی پروفایل شما تشخیص دهند
پیشرفت کاری

پس از تکمیل پروفایل خود، می توانید آن را منتشر کرده و به دنبال “ارتباطات” بگردید. یک ارتباط، شخصی است که شما او را می‌شناسید یا دوست دارید آن را بشناسید. اساساً، ایده این است که با اضافه کردن افراد در حلقه حرفه‌ای خود و ایجاد یک شبکه‌ی حرفه‌ای، ارتباطهای مستقیمی را در حد امکان ایجاد کنید. ارتباطات شما همچنین می‌تواند مقدماتی را برای سایر مشاغلی که ممکن است در آینده به دنبال آن باشید، ارائه دهد. ارتباطات همچنین می تواند شما را برای مهارتتان به شرکت‌های مختلف معرفی کند. بنابراین هرچقدر با افراد شاخص تری در زمینه فعالیت خود ارتباط بر قرار کنید، شانس شما برای رسیدن به اهدافتان بیشتر خواهد بود، که باعث پیشرفت کاری شما می شود.

به دلار درآمد داشته باشید

لینکدین می تواند در شروع و رشد مشاغل خانگی به شما کمک کند. این امکان را برای شما فراهم می کند تا با سایر متخصصان علاقمند به اشتراک گذاری دانش و تجربه‌های مربوطه، به ارتباط و همکاری بپردازید. این یک ابزار کارآمد برای یافتن افرادی است که می توانند در موفقیت شغل شما نقش داشته باشند و باعث پیشرفت کاری شما شوند.پیشرفت کاری

لینکدین به شما امکان می دهد که:

 • یک رزومه یا کارت ویزیت آنلاین داشته باشید که مشتریان، شرکا و سرمایه‌گذاران بالقوه شما بتوانند در مورد شما آگاهی کسب کنند و با شما ارتباط برقرار کنند.
 • برای توانایی‌ها و تخصص‌های خود، تأییدها و توصیه‌های آنلاین دریافت کنید.
 • با مشتریان و همکاران بالقوه خود آشنا شوید.
 • آگهی‌های شغلی را جستجو کنید. در حالی که می توانید در وب نیز آگهی‌های مشاغل مختلف را جستجو کنید، این امکان از طریق لینکدین مزیت بیشتری دارد. زیرا بسیاری از آگهی‌های شغلی منحصرا در لینکدین منتشر می‌شوند. علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که شخصی در شبکه لینکدین شما قبلاً در آنجا کار کرده باشد و بتواند شما را به آن شرکت معرفی کنید.
 • به گروههای مختلفی که با علایق و مهارت‌های شما هماهنگ هستند بپیوندید و در بحث‌ها شرکت کنید. داشتن یک گروه مشترک با کاربران دیگر لینکدین یکی از راه‌هایی است که می توانید دیگران را به شبکه خود دعوت کنید. هر بحث گروهی شامل لیست‌های شغلی مربوط به خود است. علاوه بر این، این گروه‌ها مکانی برای به اشتراک گذاشتن مطالب و تجربیات افراد و پیداکردن مشتریان جدید است.شما می توانید در مورد چگونگی درآمد از منزل در لینکدین به مقاله نکات  طلایی  کاربرد لینکدین LinkedIn برای مشاغل خانگی و کسب درآمد از منزل مراجعه بفرمایید.

ارتباط با جهان خارج تنها فایده شبکه لینکدین نیست. یادگیری چگونگی استفاده از لینکدین و استفاده‌ی حداکثری از همه امکانات آن می تواند باعث ایجاد ارتباطات حرفه ای قدرتمند و افزایش شهرت شما در فضای مجازی و پیشرفت کاری شما شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا