مزایای لینکدین

لغو درخواست دوستی در لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است. در این شبکه، افرادی که با آن ها در تعامل و ارتباط هستید بسیار حائز اهمیت هستند. بنابراین باید توجه کنید که به چه کسی درخواست دوستی می‌دهید و از طرفی درخواست دوستی چه کسی را می‌پذیرید. در لینکدین کمیت ارتباطات شما مهم نیست، آن چیزی که اهمیت دارد کیفیت آن‌ها است. بعضی از مواقع ممکن است به فردی درخواست دوستی داده اید و به هر دلیلی از این کار پشیمان شده اید و می‌خواهید درخواست دوستی را کنسل کنید. گاهی هم به طور سهوی ممکن است این اتفاق بیافتد و بخواهید دعوت خود را لغو کنید. خبر خوب این است که این کار به راحتی امکان پذیر است. اما لغو درخواست دوستی در لینکدین چگونه است؟ در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

لغو درخواست دوستی

به چه کسانی درخواست دوستی بدهیم؟

قبل از اینکه به فکر لغو درخواست دوستی باشید، باید بدانید درخواست دوستی را نباید برای هر کسی ارسال کنید. شاید در شبکه‌های اجتماعی دیگر این موضوع چندان اهمیت نداشته باشد. مثلا درخواست فالو در اینستاگرام برای هر کسی می تواند ارسال شود و اهمیت زیادی ندارد که او چه کسی است و چه شخصیتی دارد. اما لیست دوستان شما در لینکدین بخشی از هویت حرفه ای شما هستند. همان طور که افراد معتبر می توانند در ارتقای وجهه شما تاثیر گذار باشند، افرادی که غیر حرفه ای و مبتدی هستند، به شخصیت شما در لینکدین خدشه وارد می کنند. بنابراین باید در انتخاب افراد و درخواست دوستی برای انها با وسواس عمل کنید. این موضوع در پذیرش درخواست‌های دوستی افراد دیگر نیز صادق است. قبل از ارسال درخواست دوستی و یا پذیرش درخواست دوستی دیگران به مسائل زیر توجه کنید:

 • تعداد ارتباطات
 • نحوه تنظیم اطلاعات پروفایل
 • تعداد تأیید (Endorsement) و توصیه (Recommendation)

شما با بررسی این موارد برای افراد نا آشنا می توانید تصمیم به برقراری تعامل با او بگیرید. توجه کنید که بعد از مدتی ممکن است متوجه شوید افرادی که در فهرست دوستان شما هستند کیفیت لازم را ندارند و نیاز دارید تا لیست خود را غربال کنید. بنابراین اگر به هر علتی خواستید کسی را از فهرست ارتباطات لینکدین خود حذف کنید، این کار به سادگی امکان پذیر است. برای این کار مراحل زیر را طی کنید.

 حذف افراد از فهرست ارتباطات لینکدین

 • به حساب کاربری خود وارد شوید و بر روی Network کلیک کنید و بعد گزینه Contacts را انتخاب کنید.
 • اگر در همان صفحه نام فرد مورد نظر را ندیدید، از امکان جستجو (search) در بالای فهرست ارتباطات استفاده کنید.
 • پس از انتخاب نام فرد ماوس را روی نام فرد موردنظر نگه دارید، تعدادی گزینه خواهید داشت. بر روی گزینه بیشتر more کلیک کنید و بعد گزینه Remove connection را انتخاب کنید.

نکته: توجه کنید با حذف یک فرد و قطع ارتباط، فرد مورد نظر از این اتفاق مطلع نخواهد شد و فقط درصورتی‌که لیست دوستان شما را در حساب کاربری‌تان چک کند، متوجه این موضوع می‌شود.

 چگونه درخواست دوستی و یا دعوت را در لینکدین لغو کنیم؟

اما لغو درخواست دوستی یا دعوت در لینکدین مسئله‌ی دیگری است که نیازمند طی کردن مراحل متفاوتی است. فرض کنید به فردی یک درخواست برای ارتباط ارسال کرده‌اید و قبل از اینکه او دعوت شما را بپذیرد، می‌خواهید در خواست دوستی خود را لغو کنید. راه حل چندان سخت نیست. برای لغو ارسال درخواست دوستی در لینکدین LinkedIn ، مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا به حساب کاربری لینکدین خود وارد شوید. اکنون به ترتیب روی گزینه های زیر کلیک کنید:

 1. روی آیکون My Network در بالای صفحه اصلی LinkedIn کلیک کنید.
 2. بر روی See All کلیک کنید، اگر هیچ دعوت نامه ای ندارید، روی Manage سمت راست No pending invitations در نزدیکی بالای صفحه کلیک کنید.
 3. بر روی زبانه Send در قسمت Manage invitations کلیک کنید. در اینجا فقط دعوت نامه های ارسالی که هنوز منتظر پاسخ هستند نمایش داده می شود.
 4. بر روی withdraw در سمت راست از درخواست هر یک از افراد که می خواهید از دعوت آنها صرف نظر کنید، کلیک کنید.

منبع تصویر: https://petrafisher.com/linkedin-strategy/withdraw-linkedin-invitations/

 

 نکاتی درباره لغو درخواست دوستی در لینکدین

 • به خاطر داشته باشید که اگر گیرنده قبلاً دعوت شما برای ارتباط را پذیرفته باشد، شما هنوز هم گزینه حذف ارتباط را دارید.
 • پس گرفتن دعوت نامه یا همان لغو درخواست، از ارسال ایمیل های یادآوری کننده بیشتر برای پذیرش دعوت برای فرد مورد نظر جلوگیری میکند.
 • فردی که درخواست دوستی را برای او لغو کرده اید از اینکه شما دعوت خود را لغو کرده اید مطلع نمی شود.
 • امکان مشاهده درخواست‌های مسدود شده شما در دسترس نیست.

 جمع بندی

در این مطلب کوتاه سعی کردیم درباره لغو درخواست دوستی در لینکدین صحبت کنیم. همان طور که ذکر شد، گاهی این مطلب با “حذف دوستان شبکه فعلی در لینکدین” اشتباه گرفته میشود. توجه کنید که این دو مقوله با یکدیگر متفاوت هستند. ما در این مقاله راه حل هر دو موضوع را بیان کردیم تا کاملا در جریان امکانات لینکدین در این زمینه قرار بگیرید. به طور خلاصه میتوان گفت اگر به فردی درخواست دوستی داده اید و او هنوز آن را نپذیرفته است می‌توانید در ۴ قدم درخواست خود را پس بگیرید:

My network << Manage all << Sent >> Withdraw

بیاد داشته باشید دقت در پذیرش یا عدم پذیرش درخواست دوستی افراد مختلف، لغو درخواست دوستی و حذف برخی از دوستان فعلی در لینکدین، همگی یک هدف را دنبال می‌کنند و آن این است که ارتباطات شما در لینکدین به سوی ارتباطاتی سازنده، هدفمند و حرفه‌ای سوق پیدا کند.

 

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا