مزایای لینکدین

لینکدین چیست و چه استفاده هایی از آن باید کرد

 

آیا تاکنون شده که دلتان بخواهد به افراد مهم یا همکاران با تجربه تر دسترسی داشته باشید و با آنها ارتباط شخصی یرقرار کنید، سوالات شغلی خود را از آنها بپرسید یا برای ارتقای موقعیت کاری خود از آنها کمک بخواهید؟ برای اینکه از آخرین اخبار و اطلاعات در مورد رشته خودتان، شرکت های بزرگ در رشته تان مطلع شوید و دیدگاه به روز و حرفه ای برای کار خود پیدا کنید که با آن جلوتر از دیگران قضایا را تجزیه و تحلیل کنید و فرصت ها را زودتر از دیگران دریابید.

با ما در این مقاله همراه باشید تا با شما در مورد یک ابزار و امکان بزرگ صحبت کنیم ابزاری که می تواند زندگی شما را متحول کند.

برای رسیدن به این منظور لازم است پروفایل لینکدین را به شکل حرفه ای تنظیم کنید.

لینکدین

لینکدین چیست

لینکدین یک سایت و همچنین یک اپلیکیشن متمرکز بر دنیای کسب کار می باشد و سعی دارد محیطی فراهم کند تا  از یک سو نیازهای مختلف صاحبان کسب وکار را پوشش دهد و از سوی دیگر خدمات فراوانی به نیروی کار می دهد برای دستیابی به موقعیت شغلی بهتر.

در واقع یک نوع تلگرام و اینستاگرام است ولی متمرکز بر بازار کار و خیلی جنبه تفریح و شوخی ندارد و مردم برای کسب وکار عضو این وب سایت می شوند.

آمار ها در مورد لینکدین چه می گویند

به آمار های زیر در مورد لینکدین دقت بفرمایید.

این سایت در سال ۲۰۰۲ راه اندازی اولیه شده است در حال حاضرحدود ۶۳۰ ملیون نفر عضو حقیقی و بیش از ۹ میلیون عضو حقوقی اعم از کارخانه، شرکت، بازرگانان، ادارات و انجمن و دانشگاه های معتبر دارد. روزانه بیش از یک میلیارد جستجو در حوزه کار و بیزینس در اینجا صورت می پذیرد. به عنوان بزرگترین مجمع متخصصین در سطح دنیا و اولین وب سایت کاریابی در بسیاری از کشورهای دنیا می باشد. خیلی از شرکت ها آگهی های استخدام خود را صرفا در لینکدین منتشر می کنند چون امکانات فراوان آن به کارفرما کمک می کند تا به شناخت کامل از نیروی کار برسد.

مزایای لینکدین برای کارفرمایان 

نیازهایی نظیرمعرفی شرکت در سطح جهانی و کشوری که این خود بزرگترین مزیت لینکدین برای کسب و کارها می باشد. در واقع یک تریبون به وسعت جهان در اختیار شما هست تا شرکت خود را معرفی کنید. البته یک شرط مهم و حیاتی دارد و آن هم این است که استفاده از این فضا را به طور اصولی بلد باشید و آزمون و خطا را بگذارید برای فضایی دیگر.

ایجاد ارتباط با مشتریان احتمالی، به دست آوردن بازارهای جدید در سطح دنیا با هدف صادرات، تسهیل ارتباط بین تولید کننده های مواد اولیه و محصول نهایی یا تامین کنندگان کالا ، تامین نیروی کار متخصص و امکان کامل شناخت نیروی کار قبل از استخدام و غیره بخشی از امکاناتی است که در لینکدین قابل دستیابی است.

مزایای لینکدین برای نیروی کار 

و از سوی دیگر عرصه ای است به اندازه دنیا برای نیروی کار. شما با ارائه مهارت ها و توانمندی های خود می توانید موقعیت های شغلی مناسب تر پیدا کنید. شما این امکان را دارید با شرکت های موثر در رشته تخصصی خود ارتباط برقرار کنید. با بانک اطلاعاتی عظیمی از کارمندان آن شرکت به تفکیک پست و مقامشان آشنا می شوید و می توانید با افراد مرتبط با نیاز خود در شرکت هدف، ارتباط برقرار کنید. مثلا اگر دنبال استخدام در آن شرکت هستید نیازی نیست با معاونت فروش آنجا ارتباط برقرار کنید دقیقا می توانید مسول منابع انسانی شرکت مربوطه را پیدا کنید.

اطلاع از فرصت ها قبل از دیگران

روزانه یک ملیون آگهی شغلی که در لینکدین منتشر میشود را به رایگان دسترسی خواهید داشت که خودش به شما برای ترسیم آینده شغلی و مهارت هایی که لازم دارید خط می دهد.

یکی از مهمترین مزیت ها برای شما این است که گروه های بی شمار تخصصی در حوزه کاری شما در لینکدین وجود دارد شما با عضویت در این گروه ها و فالو کردن کمپانی ها یک دیدگاه عالی در مورد رشته خودتان پیدا می کنید به جرات می توانم بگویم انگار که ۵ سال تجربه دارید چون متخصصین رشته شما از کسب و کار خود حرف می زنند و شما خیلی دیدگاه تان پیشرفت خواهد کرد.

برای استفاده کامل از امکانات لینکدین برخلاف اکثر پلت فرم ها صرفا عضویت تنها کافی نیست شما باید یاد بگیرید چگونه پروفایل بنویسید تا قانع کننده با شد تا با الگوریتم های جستجو در لینکدین هماهنگ باشد تا بیشتر دیده شوید وهم چنین نحوه ایجاد ارتباط و کار با امکانات لینکدین را به صورت حرفه ای بیاموزید.

لینکدین

آیا در ایران هم کاربرد دارد؟

یقینا بله. جمله معروفی است که می گوید اگر در لینکدین نیستید گویی در عالم کسب و کار وجود ندارید.

در حال حاضر بیش از دو ملیون و پانصد هزار ایرانی ساکن ایران عضو لینکدین هستند این ها همه فعال در عالم کار بوده و متخصص رشته خود هستند و شرکت های زیادی در ایران هستند که در لینکدین فعال هستند و شما به عنوان یک نیروی کار هیچ جای دیگر را پیدا نمی کنید که به این تعداد از متخصص و افراد و شرکت های مهم در رشته خود دسترسی داشته باشید و با تکنیک هایی خود را به آنها معرفی کنید.

چه گرو ه ها و چه افرادی می توانند از لینکدین استفاده کنند؟

لینکدین به کار چه افرادی میاد؟ اگر به دنبال کار یا تغییر شغل و محل کار خود هستید. مثلا دارید مکان زندگی را عوض می کنید و ترجیح می دهید قبل از تغییر مکان به دنبال شغل باشید. قابل توجه برای دوستانی است که قصد مهاجرت دارند..

اگر محصولی برای فروش دارید و در کار فروش یا بازاریابی  فعال هستید پتناسیل عالی دارد. البته برای تک فروشی خیلی مفید نیست. مثلا مثل تلگرام یا اینستاگرام نیست که عکس محصول رو بگذارید و مصرف کننده نهایی خرید کند ولی می تواند شبکه ای از تامین کنندگان کالا یا مشتریان کالا در زنجیره تامین کالا  به ارمغان آورد که بسیارارزشمند است. مثلا شرکت هایی که به دنبال بازار صادراتی یا اخذ نمایندگی برای واردات هستند در اینجا می توانند بهتر از آنچه که فکر می کنند خود را تبلیغ کنند و از روندهای بازار و اخبار مطلع شوند.

اگر کارفرما هستید  یا بنگاه کاریابی و استخدام دارید و می خواهید نیروی کار خوب و با شناخت کافی ، فراتر از یک جلسه مصاحبه، برای خود یا شرکت های طرف قرارداد استخدام کنید، لینکدین امکانات خوبی دراختیار شما قرار می دهد.

اگر صرفا به دنبال این هستید که روابط  شغلی خود را ارتقا دهید و با همکاران در ایران و سایر کشورها آشنا شوید یا با روسای شرکت ها و افراد تاثیر گذار شرکت ها ارتباط برقرار کنید و شما رو بشناسند لینکدین می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

اگر دنبال آخرین اخبار و دانستنی ها در مورد رشته خود هستید.

اگر به صورت آزاد و در منزل کار می کنید به خصوص کسانی که در یکی از رشته های آی تی فعالند یا برخی از دوستان که در زمینه فروش محصولات خاص نظیر صنایع دستی کار می کنند.

لینکدین حتی  برای  دانش آموز یا دانشجو که  قرار است در آینده به بازار کار بپیوندد پلت فرم و قابلیت استفاده واقعا خوبی دارد. کافی است که  از همین الان بازاریابی محتوایی کنید مطلب و مقاله به روشی که در مقالات بعدی صحبت می کنیم بگذارید بعد می بینید فردای روز فارغ التحصیلی کلی شرکت و آشنا در ایران و خارج از ایران دارید که حس خوبی نسبت به شما دارند  که شما را می شناسند و می توانید درخواست کار بدهید.

در لینکدین دقیقا قرار است چه کار کنم؟

اگر تنها ده سال قبل کسی به من می گفت یک روزی به زودی شما می توانی به راحتی با گوشی موبایلت عکس و فیلم ارسال کنی ممکن بود تعداد زیادی از ما باور نکنیم.

گام اول: باور کنیم ابزاری است به اسم لینکدین که می تواند به ما کمک کند خودمان پارتی خودمان بشویم و با کسانی که شاید در طول ۳۰ سال کاری، حتی یک جلسه و دیدار نداشته ایم می توانیم مرتبط شویم.

گام دوم: اهداف مان باید از حضور در لینکدین مشخص باشد

گام سوم: عضویت در لینکدین و پروفایل نویسی دقیق باشد. که همین قسمت تعیین کننده ترین قسمتی است که بسیاری نکته و کارهای ریز دارد. شما می توانید از صفر تا صد پروفایل نویسی را در وب سایت ما به صورت رایگان بخوانید و استفاده کنید.

گام چهارم: با تکنیک های صحیح و اصولی،  شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید.

گام پنجم: با روش هایی خودمان را پرزنت می کنیم و به ارتباطات خود عمق می بخشیم

گام ششم: استفاده از فرصت ها که اگر ۵ مرحله قبل را صحیح انجام داده باشید به راحتی در دسترس شما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا