مزایای لینکدین

 دلایل استفاده از اکانت لینکدین پرمیوم

مقدمه

آیا اکانت پرمیوم در لینکدین را بخرم؟ در حالیکه از اکانت رایگان در لینکدین می توانم استفاده فراوان ببرم ارزش دارد بابت ارتقای عضویت در لینکدین هزینه کنم؟

لینکدین یکی از حرفه‌ای‌ترین شبکه‌های اجتماعی در حوزه کسب و کارها و خدمات مرتبط با آن‌ها است. همچنین از بهترین روش‌های معرفی کسب و کارها، شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها و برندها است. استفاده از اکانت لینکدین معمولی رایگان است. اما این سؤال برای بازاریابان و صاحبان کسب و کار مطرح است که استفاده از اکانت لینکدین پرمیوم (LinkedIn Premium) چه مزیت‌هایی دارد. در این مقاله به مزیت‌های استفاده از لینکدین پرمیوم و تفاوت آن با اکانت لینکدین معمولی می‌پردازیم.

افراد حقیقی در ابتدا از لینکدین معمولی استفاده می‌کنند. کسب و کارها به دلیل نیاز به امکانات و گزینه‌های حرفه‌ای‌تر، بهتر است از اکانت لینکدین پرمیوم استفاده کنند. اکانت لینکدین پرمیوم دارای ۴ سطح متفاوت با امکانات مختلف است که در این مقاله به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع اکانت‌ها در لینکدین

عضویت در لینکدین به دو صورت تعریف شده است. یک حالت به اکانت کلی یا رایگان و یا اکانت پایه معروف است و نوع دیگر که رایگان نیست  واکانت پرمیوم نام دارد. هر چند در ابتدا که عضو میشویم عضویت ما به  صورت پایه و رایگان است منتها در گذر زمان و تمایل به استفاده از امکانات بیشتر در لینکدین، سوالی برای ما پیش می آید که خرید اکانت پرمیوم ارزش اش را دارد؟ و من به اندازه پولی که می دهم می توانم از آن بهره ببرم یا خیر؟

هر شخص حقوقی و حقیقی پس از ثبت‌نام، با حساب رایگان خود می‌تواند پروفایل خود را سفارشی‌سازی کند و از برخی امکانات اکانت رایگان استفاده کند. مثلاً پروفایل خود را به‌روزرسانی کند، از سایر کاربران دعوت کند و یا درخواست شغل ارسال کند.

اکانت رایگان لینکدین

همانطور که می‌دانید شبکه اجتماعی لینکدین بهترین و حرفه‌ای‌ترین شبکه اجتماعی برای انتخاب شغل مناسب و ساخت و به روزرسانی رزومه و گذاشتن آن در معرض دید بسیاری از کسب و کارها است. با استفاده از اکانت رایگان لینکدین می‌توانید به‌صورت رایگان عضو این شبکه اجتماعی شوید و از کلیه مباحث و پست‌های درج‌شده در آن دیدن کنید. ارتباطات خود را گسترش دهید، از اخبار کمپانی یا دانشگاههای مورد علاقه خود آگاه شوید و بسیاری از امکانات دیگر با این نوع اکانت هم در دسترس شما هست.

اکانت پرمیوم لینکدین

برای استفاده از اکانت لینکدین پرمیوم باید هزینه پرداخت کنید ولی این هزینه نسبت به امکاناتی که لینکدین در اختیار شما می‌گذارد، بسیار معقول و منطقی است.

                                                                  به مقاله امکانات لینکدین پرمیوم برای کارجویان مراجعه شود.

این شبکه اجتماعی دارای ۴ دسته به ترتیت اولویت به شرح زیر است:

 • اکانت پرمیوم ویژه متقاضیان استخدام (Premium Career)
 • اکانت پرمیوم ویژه کسب و کارها (Premium Business)
 • اکانت پرمیوم ویژه بازاریابی و فروش (Sales Navigator)
 • اکانت پرمیوم ویژه شرکت‌هایی با فرآیند استخدام مداوم (Recruiter Lite)لینکدین پرمیوم

در زمان خرید اکانت لینکدین پرمیوم باید به نکات زیر توجه کنید:

قبل از پرداخت نهایی، قابلیت‌های اکانت انتخابی پرمیوم موردنظر را با دقت چک کرده و تنها برای کاهش هزینه‌ها، اکانتی که دارای کمترین مبلغ شارژ است را انتخاب نکنید، لزوماً اکانتی که دارای کمترین هزینه است، برای هدفی که مدنظر شما است، مناسب نخواهد بود.

شما باید با توجه به نیازهای خود پس از بررسی تمامی اکانت های لینکدین پرمیوم، بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. گران‌ترین اکانت نیز لزوماً مناسب کار شما نخواهد بود. چرا که احتمالاً از همه ویژگی‌های اکانت پرمیوم موردنظر استفاده نخواهید کرد. بنابراین قبل از خرید اکانت پرمیوم، استراتژی‌های کسب و کار خود را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

 دلایل استفاده از اکانت لینکدین پرمیوم

 • استفاده از امکانات جستجوی پیشرفته
 • مشاهده کامل پروفایل بیشتر از ۵ نفر که اخیرا مشخصات اکانت شما را مشاهده کرده‌اند
 • ایجاد بیش از ۳ جستجوی ذخیره‌شده در اکانت لینکداین
 • امکان ارسال بیش از ۳ پیام از نوع InMail طی یک ماه

اکانت پرمیوم ویژه متقاضیان استخدام (Premium Career)

این نوع اکانت پرمیوم مناسب افرادی است که جویای شغل مناسب هستند. برخی از مزایای این اکانت به شرح زیر است:

 • مشاهده افرادی که در ۹۰ روز گذشته، از پروفایل شما بازدید کرده‌اند. (نه لزوماً فقط ۵ نفر آخر)
 • نمایش پروفایل شما در بالای لیست متقاضیان استخدام و افراد جویای کار در حوزه کاری موردنظر
 • مقایسه پروفایل شما با پروفایل سایر افراد جویای کار
 • مشاهده میزان حقوق فرصت‌های شغلی مختلف (این قابلیت در این نوع از حساب‌ها از سال ۲۰۱۶ به بعد اضافه‌ شده است.)
 • توانایی ارسال بیش از ۳ پیام از نوع InMail در هر ماه
 • دسترسی به دوره‌های ویدئویی و آموزشی لینکدین (مشاهده این ویدئوها برای افزایش مهارت شغلی بسیار مفید است.)

اکانت پرمیوم ویژه کسب و کارها (Premium Business)

استفاده از این نوع اکانت برای بازاریابان و کارآفرینان توصیه می‌شود، زیرا می‌توانند ۱۵ پیام از نوع InMail طی یک ماه ارسال کنند. سایر مزایای این نوع اکانت لینکدین پرمیوم به شرح زیر است :

 • ارائه جزئیات بیشتر از یک شرکت مانند تعداد کارمندان، میزان رشد شرکت و فارغ‌التحصیلان برجسته
 • امکان استفاده از جستجوی پیشرفته (Advanced Search). این نوع جستجو به جستجویی گفته می‌شود که قابلیت تعیین ویژگی‌های مختلف مانند نوع شرکت، دسته‌بندی حوزه کاری شرکت‌ها و سایر ویژگی‌های شرکت‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اکانت پرمیوم بازاریابان و مدیران فروش (Sales Navigator)

این نوع اکانت لینکدین پرمیوم برای بازاریابان، فروشندگان و کارآفرینان مناسب است.

 قابلیت‌هایی که در این نوع اکانت از آن بهره می‌برید مشابه با اکانت‌های کسب و کار یا Business است. با این تفاوت که در این طرح می‌توانید ۲۰ پیام از نوع InMail در ماه ارسال کنید. با استفاده از این اکانت می‌توانید مشتریان بالقوه خود را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. بنابراین اگر به دنبال افزایش فروش کسب و کار خود هستید، بهتر است این نوع اکانت لینکدین پرمیوم را خریداری کنید. این اکانت مناسب‌ترین اکانت برای بخش بازاریابی و فروش شرکت‌ها است.

اکانت پرمیوم شرکت‌هایی که استخدام مداوم دارند (Recruiter Lite)

اگر کسب و کار شما به گونه‌ای است که همیشه به دنبال نیروی کار متخصص و حرفه‌ای هستید، بهتر است که از این اکانت استفاده کنید. این نوع اکانت لینکدین پرمیوم از سایر اکانت‌های لینکدین پرمیوم گران‌تر است و تمام قابلیت‌های اکانت های قبلی را دارا است.

تفاوت اصلی این نوع اکانت لینکدین پرمیوم با دیگر اکانت‌ها این است که با استفاده از آن می‌توانید تا ۳۰ عدد پیام پست الکترونیکی یا InMail در ماه ارسال کنید.

ویژگی های مشترک اکانت پرمیوم

در این قسمت می خواهیم به برخی از امکاناتی که بین  طرح های مختلف  پرمیوم مشترک است، اشاره کنیم.

یک ویزگی خوب برای پرمیوم ها بخش learning است. آموزش های متنوع شغلی و عمومی را در آنجا می توانید دریافت کنید.

البته اگر عضویت رایگان هم داشته باشید بسیاری از آموزش ها در دسترس شما هست ولی مدرک پایان دوره نمی توانید دریافت کنید مگر اینکه عضویت تان پرمیوم باشد.

اما برخی دیگر از امکاناتی که شما در حالت پایه نخواهید داشت:

۱- امکانات و فیلترهای بیشتری برای جستجو در اختیارتان قرار می دهد که در این اسلاید می بینید مثلا می توانید بر اساس سایز کمپانی جستجو کنید.

مزیت لینکدین پرمیوم

۲- تعداد نتایج جستجو که برای یک کلمه می آورد بیشتر است.

۳- یک ویژگی دیگر پرمیوم ها موضوع این میل  است.

شما اگر حالت پایه را داشته باشید به ارتباط درجه دوم و سوم نمی توانید مستقیم پیام بدهید. مگر اینکه درخواست کانکشن بدهید. اگر قبول کردند و ارتباط شما از نواع درجه اول شد، می توانید مستقیم پیام بدهید.

برای آگاهی از انواع ارتباط در لینکدین به این مقاله مراجعه فرمایید.

ولی با این امکان می توانید مستقیم پیام دهید برای کسانی که به طور جدی دنبال شغل هستند، و باید به تعداد زیادی از رکروترها یا کمپانی ها پیام بدهند یا به هر دلیلی دیگر مثلا در کار فروش هستند و باید پیغام زیاد بدهند ویژگی خوبی است.

در واقع این مورد یکی از مهم ترین دلایلی است که دوستان از حالت فری به پرمیوم تغییر حالت می دهند. یعنی عدم امکان دادن پیام برای تعداد زیادی افراد در حالت فری

 • نکته بعدی امکان پیام دادن به اسم  Reference search * است.                                                                                                         مثلا یک نفر را می خواهید استخدام کنید و می خواهید ببینید که آیا در شرکتی که گفته کار می کرده است. خیلی سریع با این امکان می توانید کلیه افرادی که در آن شرکت کار می کنند را با هم جستجو کنید و اطلاعات بگیرید که آیا واقعا این فرد با افراد شاغل در آن کمپانی ارتباط دارد یا خیر. در واقع می توانید کانکشن کانکشن هاتون رو ببینید.

البته در حالت رایگان هم این امکان هست ولی در حالت پرمیوم گزینه های بیشتری در این زمینه در اختیار دارید. حتی می توانید  کانکشن های درجه  سوم متقاضی استخدام را مشاهده کنید.

۴- می توانید تنظیم کنید به افرادی که خارج از شبکه شما هستند اجازه دهد تا به شما پیغام بدهند این هم ویژگی مهمی است.

و چندین امکان دیگه دارد

نتیجه‌گیری

هر کدام از انواع طرح های پرمیوم را که نام بردیم انتخاب کنید از ۵۹.۹۹ دلار در ماه تا ۱۱۹.۹۹ دلار در ماه بسته به پلن ُقیمت ها متفاوت است.

دقیقا نمی توان برای همه یک راه حل و حکم کلی داد این شما هستید که بسته به نیازتان و نوع فعالیت و شغل خود باید تصمیم بگیرید که آیا یک اکانت پرمیوم لازم دارید یا خیر؟ ضمنا اگر بازهم تردید داشتید می توانید به مدت یک ماه از اکانت پرمیوم در لینکدین به صورت رایگان استفاده کنید و بعد تصمیم بگیرید.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا