مزایای لینکدین

مهارت جستجو در لینکدین(در کوتاهترین زمان)

آیا می دانید امکانات جستجو در لینکدین فراوان است و شما می تواند با انجام مراحل ساده ای، جستجوی خود را دقیق تر کنید و دقیقا بزنید به هدف و آنچه را که می خواهید پیدا کنید؟ با ابزار جستجو در لینکدین آشنا شوید.

نداشتن مهارت جستجو در لینکدین، یکی از مسائلی است که باعث می شود برخی از افراد حتی پس از سالها عضویت، نتوانند استفاده کاملی از لینکدین ببرند.

به مقاله چرا برخی نمی توانند از پتانسیل لینکدین در ارتقای مهارت شغلی خود استفاده کنند رجوع شود.
معمولا دوستان یک کلمه را در نوار جستجو می نویسند و بعد با چند هزار و گاهی چند صد هزار نتیجه مربوط یا غیر مربوط مواجه می شوند. گشتن لابلای این همه نتایج، خودش کاری وقت گیر و سخت و در برخی از موارد غیر ممکن است.
در صورتی که لینکدین از یک موتور جستجوی بسیار قوی و دقیق برخوردار است. شما با یادگیری برخی از تکنیک های ساده می توانید به راحتی و با دقت زیاد نیازمندی های کاری خود را جستجو کرده و مهارت جستجو در لینکدین را بدست آورید.

مهارت جستجو در لینکدین

در این بخش یاد می گیریم با استفاده از ابزار جستجو در لینکدین، نتایج جستجو را کاهش دهیم. این روش ها و فیلترهای بسیار قدرتمند که لینکدین در اختیار کاربرانش قرار داده است، شما را قادر می سازد نتایج جستجو را به تعداد انگشتان یک دست برسانید و به راحتی به مورد جستجو برسید. هر چه را که می خواهید دقیق پیدا کنید و مستقیم بزنید به هدف.

قبل از هر چیز یک نکته مهم شاید برای دفعه اول انجام تمامی این مراحل سخت باشد، بنابراین از آن قسمتی که زیاد برایتان مشکل نیست شروع کنید. ظرف حداکثر چند ماه به قابلیت و مهارتی دست پیدا می کنید که بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.
پس این قسمت را آهسته و تدریجی کار کنید تا کاملا مهارت پیدا کنید.

مهارت جستجو در لینکدین-مفاهیم اولیه

شما در جستجوی ساده می توانید بر مبنای هر یک از موارد زیر جستجو کنید:

مهارت جستجو در لینکدین

۱- People

برای زمانی خوب است که شما در جستجوی فردی خاص هستید و نام یا نام خانوادگی یا هر دو را می دانید. موتور جستجو می گردد در قسمت اسم و تایتل و سایر قسمت های پروفایل آن افرادی که هماهنگ با واژه جستجو هستند را می آورد.
اگر احیانا شرکت هایی دیدید که در لیست افراد می آید به خاطر این است که آنها اشتباها خودشون رو به عنوان شخصیت حقوقی ثبت نکردند.
زیاد مهم نیست شروع می کند و لیست افراد رو می آورد و در قسمت های بالای نتیجه جستجو افرادی را می آورد که ارتباطی با شما دارند مثلا در یک دانشگاه یا کمپانی بودید یا به عنوان مثال در یک کشور هستید یا عنوان شغلیتان یکی است. البته این قانون صد درصد نیست ولی اکثرا به همین ترتیب می آورد و شما می توانید درخواست ارتباط را به فرد مورد نظر بفرستید.
در مورد نحوه ارسال درخواست و اینکه لینکدین اجازه می دهد به چه کسانی مستقیم درخواست بفرستید به مقاله زیر در همین سایت مراجعه بفرمایید. لینک مقاله

۲- content

مهارت جستجو در لینکدین در این قسمت به شکلی است که در محتویات تولیدی و مقالات و نظرات افراد و شرکت ها و دانشگاه ها در واقع در پست های افراد حقیقی و حقوقی می گردد و کلمه مورد نظر شما را جستجو می کند. اگر شما در مورد موضوع خاصی در حال جستجو هستید می تواند مفید واقع شود. حتی برای دوستانی که در عالم بازرگانی هستند هم می تواند کارساز باشد.

۳- Jobs

مبحث مفصلی دارد که در بخش هایی جداگانه در مورد آن صحبت کردیم و البته ادامه هم خواهد داشت و در یک مقاله نمی توان به تمام کاربرد هایش اشاره کرد.
اما به عنوان توضیح کلی شما اگر به دنبال کار هستید چه در ایران چه خارج از ایران بسیار لازم است در مورد کار با این قسمت مهارت پیدا کنید. لینکدین به عنوان اصلی ترین وبسایت کاریابی در بسیاری از کشورهای دنیا است و در ایران به طور روز افزون شرکت های بیشتری می بینیم که آگهی های شغلی خود را در این سایت می گذارند.
البته یک کاربرد مهم لینکدین برای کارفرمایان این است که کارفرمایی که در حال تحقیق در مورد استخدام شما هست حتما یک نگاه دقیق به لینکدین شما و سوابق شما می اندازد. در کشورهای خارجی که تقریبا صد در صد این اتفاق می افتد و در ایران اکثر شرکت های بزرگ و پیشرو در تحقیقاتشان در مورد استخدام نیروی کار، به لینکدین افراد مراجعه می کنند.

۴- Company

یکی از ابزار های عالی برای ارتقای سطح روابط کاری، جستجوی شرکت های فعال در رشته کاری شما و ایجاد ارتباط با شرکت و افراد شاغل در آن شرکت است.
شما با مهارت جستجو در لینکدین در این قسمت، باید از قبل با تحقیقات لازم، اسم شرکت های لیدر در رشته کاری خود را داشته باشید. آنها را جستجو کنید و صفحه کمپانی مربوطه را پیگیری کنید و از آخرین اطلاعات شرکت  های مورد علاقه خود مطلع شوید.
یک امکان خوب دیگر در صفحه شرکت ها این است که با کارمندانشون کانکت بشوید یا خود شرکت رو فالو کنید. وقتی فالو رو بزنم هر تغییری در این صفحه به طور خود به خود در نیوز فید ما می آید.

۵- Group

اگر گروه را انتخاب کنید موتور جستجو گروه هایی که با کلمه مورد جستجو هماهنگ هستند رو می آورد.
این هم یکی دیگر از امکانات جستجو در لینکدین است. افراد می توانند گروه های تخصصی تشکیل دهند و همکاران خود را دعوت کنند. شما با عضویت در گروه های خوب می توانید به راحتی سطح دانش و روابط شغلی خود را گسترش دهید. در نتیجه مهارت جستجو در لینکدین را ارتقا می دهید.

۶- Schools

در این قسمت می توانید دانشگاه ها را بیابید. زیر اسم دانشگاه  می نویسد چند تا فارغ التحصیل یا دانشجو دارد که در لینکدین هستند و شما از این امکان هم می توانید برای ارتقای سطح روابط استفاده کنید. به خصوص دوستانی که در کارهای آکادمیک فعال هستند، می توانند دقیقا به تفکیک پست کاری افراد را مشاهده کنند. مثلا می خواهند ببیننند در دپارتمان فارماکولوژی در دانشگاه…. چه افرادی هستند و با آنها مرتبط شوند که به راحتی مقدور است.

خب تا اینجا عرض شد که لینکدین در ۶ دسته کلی اطلاعات را تقسیم بندی کرده است و شما می توانید با انتخاب کلمه دقیق برای جستجو، دقیقا به هدف بزنید.
مهم است که شما از روی یک برنامه قبلی و در واقع از روی یک نقشه اقدام به جستجو کنید. و دقیقا بدانید دنبال چه می گردید به راحتی قابل دستیابی است و لازم نیست بین چندین هزار نتیجه جستجو حیران بمانید.
در مورد نحوه جستجو، مقالات و مطالب زیادی خواهیم داشت و با ذکر مثال های فراوان از طریق ویدیو و مقاله موضوع را دنبال خواهیم کرد.

با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا