مزایای لینکدین

نوشتن مقاله راست به چپ در لینکدین

همه زبان‌های دنیا از یک قاعده پیروی نمی‌کنند و این موضوع برای فارسی زبانان که از راست به چپ می‌نویسند (بر خلاف انگلیسی) مشکلاتی را بوجود آورده است. در این مطلب به راه حل مشکل برخی از کاربران لینکدین خواهیم پرداخت و آن هم نوشتن مقاله راست به چپ در لینکدین است. بسیاری از فارسی و عربی زبانان با این چالش مواجه هستند و زمانی که می‌خواهند مقاله ای را از راست به چپ در لینکدین بنویسند دچار مشکل می شوند. لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه ای است و مقالات شما بخشی از هویت شما هستند. از این رو نوشتن مقالات فارسی بهم ریخته که به درستی راست چین نشده است می تواند یک نکته منفی در هویت شما در لینکدین محسوب شود. این مشکل ظاهر بدی به مقاله شما می دهد و وقتی موضوع جدی تر می‌شود که بخواهید در لا به لای متن فارسی خود از یک عبارت یا کلمه انگلیسی استفاده کنید. در این صورت متن شما کاملا بهم می‌ریزد به طوری که دیگر نمی‌توان آن را به درستی مطالعه کرد و درک مفهوم آن دشوار خواهد شد. در این مطلب سعی کرده‌ایم به راه حل این مشکل بپردازیم. با ما همراه باشید.

مقاله راست به چپ

 کاربران اهل خاورمیانه در لینکدین

از نوامبر ۲۰۱۳، بیش از ۱۰ میلیون کاربر در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به جمع مشترکین لینکدین پیوسته اند. این عدد حدود سه درصد از کل کاربران لینکدین LinkedIn است. شاید برای یک متخصص آمار، سه درصد عدد قابل توجهی نباشد. با این حال، لینکدین این گونه فکر نمی کند و در پی تمهیداتی برای رفع این مشکل است. بیشتر مردم منطقه خاورمیانه از متن راست به چپ استفاده می کنند. براساس آمار  و اطلاعات ویکی پدیا، نمونه هایی از اسکریپت‌های راست به چپ عبارتند از:

  • متن عربی: برای زبان عربی، فارسی، اردو و بسیاری از زبانهای دیگر استفاده می شود.
  • الفبای عبری: برای زبان عبری، ییدیش Yiddish و برخی از زبان های یهودی دیگر استفاده می شود.
  • الفبای سریانی Syriac : برای انواع زبان سریانی استفاده می شود.

مشکل متن راست به چپ در لینکدین

در حالی که کاربران اسکریپت راست به چپ Right to Left محدود به منطقه خاورمیانه نیستند، در حال حاضر محدودیتی برای چنین کاربرانی در لینکدین وجود دارد. شما هنگام تایپ مقاله فارسی در لینکدین، حروف از چپ به راست تایپ می‌شود. وقتی شما می‌خواهید یک متن فارسی که دارای عبارات انگلیسی است (یک مقاله مختلط) بنویسید، متن شما به هم می‌ریزد.

متن راست به چپ

 راه حل مقاله راست به چپ

این مشکل در نسخه موبایلی لینکدین بر طرف شده است و زبان های راست به چپ کاملا در آنها ساپورت می شوند. اما در حال حاضر برای نوشتن مقاله‌های فارسی که عبارت های انگلیسی در آنها وجود دارد (در وبسایت لینکدین) می توانید با گرفتن دکمه‌های Ctrl + Shift صفحه کیبرد، متن مختلط را از راست به چپ مرتب کنید. اما مشکل اینجاست که تا چندی پیش پس از سابمیت شدن متن، دوباره به حالت چپ به راست است. لینکدین قرار است این مشکل را بر طرف کند اما تا آن روز می‌توانید از ترفند زیر استفاده کنید.

 استفاده از UNICODE

یکی از راه حل‌های مطمئن برای نوشتن مقاله راست به چپ در لینکدین و محیط هایی که زبان های راست به چپ RTL را پشتیبانی نمی‌کنند، استفاده از UNICODE است. حروف، اعداد و علائمی‌‌ که در اینترنت استفاده می‌شوند، به همان شکلی که شما آنها را مشاهده می‌کنید، در کامپیوترها مدیریت نمی‌شوند. احتمالا می‌دانید کامپیوترها فقط با اعداد سرو‌کار دارند. پس این حروف و کاراکترها، باید به مجموعه‌ای از اعداد ۰ و ۱ تبدیل ‌شوند تا برای کامپیوتر قابل فهم باشد. لذا استاندارد واحدی باید وجود داشته باشد تا بر همین اساس مشخص شود که هر کدام از این اعداد چه کاراکترهایی را نمایش دهند و چگونه باید بر روی دیسک ذخیره شوند. یونیکد یا UNICODE استانداردی برای کُد کردن متن‌های رایانه‌ای و نمایش و پردازش متن به اکثر زبان‌های دنیا است. هر زبان یک قالب یونی‌کد مخصوص به خود را دارد. جدا از بحث مسائل فنی، شما میتوانید از این روش برای تایپ مقالات فارسی (به همراه عبارات انگلیسی) در لینکدین استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را پیگری کنید:

  1. برنامه Character Map را در ویندوز خود باز کنید. اگر آن را پیدا نمی کنید از جستجو استفاده کنید.
  2. گزینه Advanced view را در پایین صفحه تیک بزنید.
  3. در قسمت Go to Unicode مقدار ۲۰۲B را وارد نمایید. ۲۰۲B کاراکتری است که برای راست به چپ کردن متن استفاده می شود.
  4. حال ابتدا بر روی دکمه select و سپس بر روی دکمه copy کلیک کنید.
  5. در محل نوشتن متن در لینکدین ابتدا مقدار copy شده را paste نمایید. کد کپی شده نامرئی است و شما چیزی مشاهده نمی‌کنید. حال اقدام به تایپ فارسی نمایید. در این حالت در صورت استفاده از عبارات انگلیسی متن به هم نمی‌ریزد.

جمع بندی

در این مقاله درباره نوشتن مقاله راست به چپ در لینکدین صحبت کردیم. بسیاری از کاربران فارسی زبان، عربی زبان و عبری زبان لینکدین با این مشکل مواجه هستند. شما می‌توانید با راه کارهای ارائه شده در این مقاله بر این مشکل فائق آیید. یکی از ساده ترین راه‌ها برای راست چین کردن (Right to left) متن، فشردن کلید ctrl+ shift سمت راست کیبرد است. همچنین با استفاده از کاراکتر ۲۰۲B در UNICODE می توانید مقالات متشکل از عبارات فارسی و انگلیسی را بدون هیچ مشکلی در لینکدین تایپ کنید. با این حال در صورت هرگونه مشکل در این باره می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید و از راهنمایی‌های ایشان بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا