پروفایل لینکدین

نکاتی درباره تنظیم پروفایل عمومی لینکدین

لینکدین LinkedIn به عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی موفق توانسته است کاربران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند. هر یک از شبکه‌های اجتماعی ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خودشان را دارند. به یقین میتوان گفت در زمینه حرفه‌ای و کاری، لینکدین مهم ترین شبکه‌ی اجتماعی است و داشتن یک پروفایل لینکدین برای تمامی صاحبان مشاغل به امری ضروری تبدیل شده است. برای استفاده بهینه از لینکدین و بهره مندی از تمامی فرصت‌های آن، شما باید پروفایل حرفه‌ای و مناسبی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به تنظیم پروفایل عمومی لینکدین بپردازیم. تکمیل یک نمایه‌ی عمومی لینکدین به صورت حرفه‌ای نیاز به آشنایی با تنظیمات مختلفی دارد که این شبکه‌ی اجتماعی در اختیار شما قرار داده است. قبل از ایجاد پروفایل یا نمایه‌ی لینکدین شما باید ابتدا در وبسایت لینکدین عضو شوید. تمامی مطالب این مقاله مربوط به مرحله‌ی بعد از عضویت در لینکدین است. با ما همراه باشید.

 ویرایش و تنظیم پروفایل عمومی لینکدین

به صورت پیش فرض محتوای نمایه عمومی لینکدین شما برای عموم قابل مشاهده است. شما هنگام نمایش نمایه عمومی خود، می‌توانید محدودیت هایی را برای میزان نمایش مشخصات پروفایل خود ایجاد کنید. این کار به وسیله شخصی سازی تنظیمات نمایه عمومی لینکدین امکان پذیر است. همچنین می توانید نمایه عمومی خود را مخفی کنید. این کار باعث میشود اطلاعات شخصی شما تنها برای اعضای شبکه شما قابل مشاهده باشد. همچنین میتوانید نمایه لینکدین خود را از دید موتورهای جستجوگر مخفی کنید. مراحل اجرای هر یک از این قابلیت ها را در ادامه ذکر کرده ایم.

تنظیم پروفایل

نمایش و شخصی سازی نمایه عمومی لینکدین

برای نمایش یا شخصی سازی نمایه عمومی مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی نماد Me در بالای صفحه اصلی نمایه‌ی LinkedIn خود کلیک کنید.
 2. سپس بر روی View profile > Edit public profile & URL در ریل سمت راست کلیک کنید.
 3. در قسمت Edit Visibility در منوی سمت راست، بخش هایی را که می خواهید نمایش داده شوند و یا بخش هایی که میخواهید مخفی شوند را انتخاب کنید.

نکته:

 • اطلاعات اولیه شما بصورت پیش فرض نمایش داده می شود.
 • تغییرات شما به طور خودکار ذخیره می شود.

 مخفی کردن پروفایل عمومی

وقتی نمایه عمومی خود را مخفی کنید، در نتایج موتورهای جستجو ظاهر نمی شود و برای اعضای غیر لینکدین قابل مشاهده نخواهد بود.

برای مخفی کردن نمایه عمومی خود مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی نماد Me در بالای صفحه اصلی LinkedIn خود کلیک کنید.
 2. روی گزینه View profile > Edit public profile & URL در ریل سمت راست کلیک کنید.
 3. در قسمت Edit Visibility در ریل سمت راست، نمای عمومی پروفایل خود را (Your profile’s public visibility) در حالت خاموش (off) قرار دهید.

 تنظیم شخصی سازی و مخفی کردن پروفایل لینکیدن در IOS و اندروید

برای نمایش یا شخصی سازی نمایه عمومی در IOS و اندروید مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی تصویر نمایه خود View profile ضربه بزنید.
 2. روی آیکون تنظیمات Settings ضربه بزنید.
 3. روی گزینه Privacy > Edit نمایه عمومی خود ضربه بزنید.

 

 1. از بخش ویرایش موارد قابل دید Edit Visibility میتوانید از گزینه‌های Show/Hide استفاده کنید تا بخش هایی از نمایه را که می خواهید از پروفایل عمومی نمایش داده شود یا مخفی شود انتخاب کنید.
 2. همچنین میتوانید از بخش Edit Visibility، نمای عمومی خود را در حالت خاموش OFF تنظیم کنید تا از دید موتورهای جستجو مخفی شود.

اگر می خواهید متن را در یک بخش خاص برای نمایه عمومی خود تغییر دهید، ابتدا نمایه خود را ویرایش کنید و سپس دید عمومی آن بخش را فعال کنید.

چند نکته مهم:

 • ممکن است موتورهای جستجو مدتی طول بکشد تا تغییرات پروفایل شما را در نتایج خود تغییر داده و آپدیت کنند.
 • حتی اگر پروفایل شما در معرض دید عموم قرار گیرد، ممکن است از افرادی که عضو لینکدین نیستند، خواسته شود تا برای مشاهده بخش هایی از نمایه عمومی شما ، به سیستم LinkedIn وارد شوند.                                                                                                                          تنظیمات لینکدین

چگونه پروفایل لینکدین خود را برای مشاهده عمومی تنظیم کنیم؟

در اینجا برخی از تنظیمات پروفایل لینکدین برای داشتن یک حساب کاربری حرفه‌ای ذکر شده است. پس از به روزرسانی کامل پروفایل لینکدین، هدف بعدی شما احتمالاً اشتراک گذاری آن نه فقط اعضای شبکه لینکدین خودتان بلکه با تمام افراد فعال در لینکدین است. بهترین راه برای دستیابی به این کار، تنظیم پروفایل عمومی لینکدین است به گونه ای که مشخصات کامل شما برای مشاهده عمومی در دسترس باشد. تنظیم پروفایل لینکدین برای مشاهده‌ی عمومی به شما چندین مزیت می دهد:

 • افراد نظیر کارفرمایان، دوستان، آژانس های کاریابی یا همکاران و مشتریان احتمالی راحت تر می توانند شما را  در لینکدین پیدا کنند و این یعنی افزایش میزان ارتباطات شغلی موثر
 • وقتی نمایه خود را عمومی می کنید، محتوای نمایه‌ی شما در گوگل و یاهو ایندکس می شود. حضور در پایگاه داده‌ی موتورهای جستجوگر باعث می‌شود هویت آنلاین شما با دسترسی به لینکدین، قابل دسترسی و کنترل باشد.
 • اعتبار شما برای شرکت‌ها و افراد مختلف افزایش میابد.

 ویرایش آدرس پروفایل لینکدین (آدرس URL)

هنگامی که آماده تنظیم پروفایل خود در لینکدین هستید، میتوانید این مراحل را دنبال کنید:

 1. به LinkedIn بروید و وارد شوید (log in کنید). موس خود را روی لینک Profile در نوار پیمایش بالا حرکت دهید و روی ویرایش پروفایل Edit Profile کلیک کنید. وارد صفحه پروفایل خود می شوید. در زیر عکس ، عنوان و نام خود ، به دنبال لینک انتشار پروفایل عمومی خود باشید.
 2. روی پیوند انتشار مشخصات عمومی خود کلیک کنید. این مرحله شما را به صفحه تنظیمات نمایه عمومی می برد.
 3. برای تنظیم آدرس اینترنتی اختصاصی برای نمایه LinkedIn خود ، روی پیوند URL شخصی سازی پروفایل عمومی (Edit public profile URL) خود کلیک کنید و کادر متنی که ظاهر می شود را پر کنید.

شما می توانید بین ۵ تا ۳۰ عدد یا حروف را تایپ کنید، اما از هیچ فاصله، نماد یا کاراکترهای خاص نمیتوانید استفاده کنید. پس از اتمام کار، روی دکمه تنظیم سفارشی URL (Set Custom URL) کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.
تغییرات URL خود را در حداقل کاراکتر ممکن تنظیم کنید (ترجیحا فقط کافی است یک بار آن را تنظیم کنید و نه بیشتر) تا همه بدانند چگونه به پروفایل شما دسترسی پیدا کنند. این مطلب از نظر موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است. (اگر آدرس شخصی خود را بعداً تغییر دهید ، URL سفارشی قبلی دیگر معتبر نیست) در غیر این صورت، نسخه های مختلف پروفایل خود را با آدرس های اینترنتی مختلف در مکان های مختلف اینترنت خواهید داشت.

 1. قسمت Profile Content را تا پایین صفحه اسکرول کنید و مشخص کنید که میخواهید چه بخش هایی از پروفایل لینکدین شما در دسترس عموم باشد.

هر زمان که تنظیمات نمایه عمومی خود را ویرایش می کنید ، می توانید به پایین بروید و روی پیوند مشاهده پروفایل عمومی کلیک کنید تا یک پنجره مرورگر جدید باز شود و نمایه عمومی خود را ببینید.

جمع بندی

در این مطلب کوتاه سعی کردیم شما را با تنظیم پروفایل عمومی لینکدین آشنا کنیم. شما میتوانید نمایه خود را از دید موتورهای جستجوگر مخفی کنید. همچنین میتوانید قسمتی از ان را شخصی سازی کرده و قسمتی را برای مشاهده عموم باز بگذارید. همچنین میتوانید آدرس URL خود را بهینه کنید.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

 1. به نظر میرسه که پروفایل لینکدین فقط برای اعضای لینکدین قابل مشاهده هست و شخصی که میخواد پیج ما رو ببینه حتماً باید به سایت لاگین کرده باشه. در غیر این صورت اجازه مشاهده نداره. من این آموزش رو هم امتحان کردم اما جواب نداد و صفحه هیچ جوره برای پابلیک قابل رویت نیست. آیا برای این کار روش دیگری هست؟

  1. سلام تنظیمات این موضوع در مسیر زیر است به ترتیب بروید
   ۱- در زیر عکس تون نوشته ME
   me/view profile
   ۲- سمت راست بالا edit public profile &URL را انتخاب می کنیم
   ۳- در صفحه جدید ستون سمت راست Edit Visibility اینجا باید تنظیمات رو انجام بدهید و انتخاب کنید که اگر طرف جز کانکشن های شما نباشد چه مواردی را می تواند از شما مشاهده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا