مزایای لینکدین

با لینکدین آژانس های کاریابی (رکروترها) در کشورهای دیگر را پیدا کنید.

چگونه می توانم به تفکیک تخصص ام یا کشوری که زندگی می کنم کار پیدا کنم؟ از لینکدین در این زمینه چگونه می توانم استفاده کنم؟ آژانس کاریابی در کشورهای دیگر را چگونه پیداکنم؟

ابتدا ببینیم رکروتر چه کسی هست و وظیفه اش چیست؟

رکروتر فردی است که در آژانس کاریابی کار می کند. در واقع از طریق استخدام نیروهای مناسب به سازمان ها و شرکت ها کمک می کند تا موقعیت های شغلی خالی خود را پر کنند. مطالعه رزومه افراد، مرور تجربیات و مهارت های شغلی متقاضیان یک کار خاص، مذاکره در مورد حقوق وانجام استخدام جز مواردی است که از وظایف رکروتر محسوب می شود. گاهی این افراد به طور مستقل کار می کنند و برای شرکت ها و مراکز طرف قرار داد خود نیروی کار جذب می کنند. البته برخی از شرکت های بسیار بزرگ که به صورت جهانی کار می کنند در درون مجموعه خود افرادی به عنوان رکروتر دارند که وظیفه شان جذب بهترین ها برای شرکت خودشان هست.

در بسیاری از کشورهای دنیا رکروترها نقش بسیار مهمی در استخدام افراد و کاریابی دارند و شما حتما جهت پیدا کردن شغل باید با آنها ارتباط داشته باشید. یکی از مزایای خوب لینکدین همین است که شما به راحتی می توانید با رکروترها، مدیران منابع انسانی یا سایر افرادی که کارشان استخدام است به تفکیک کشور هدف یا رشته تخصصی خود ارتباط برقرار کنید.

چگونه از طریق لینکدین جاب آفر بگیریم؟

رکروتر در لینکدین

با کمک لینکدین امروز از هر زمان دیگری دسترسی به آژانس های کاریابی که به طور تخصصی در رشته شما و کشور هدف شما کار می کنند آسان تر شده است و جالب اینجا هست که معمولا به درخواست هایی که از طریق لینکدین برایشان ارسال می شود پاسخگو هستند.

در ابتدا باید بدانید پایه هر فعالیتی در لینکدین داشتن یک پروفایل مناسب است. پروفایلی که حرفه ای باشد و درست نوشته  شده باشد، بسیار می تواند به شما در رسیدن  به اهدافتان کمک کند. ما همه  آنچه  که برای نوشتن پروفایل احتیاج دارید را به طور رایگان و طی مقالات مختلف به همراه عکس ها و یا فیلم های آموزشی تقدیم شما نمودیم و هر سوالی هم داشتید در خدمت ایم.

بنابراین یک راه خیلی خوب برای اینکه رکروتر را جذب خود کنید این است که پروفایل لینکدین خود را حرفه ای و کامل کنید.

میزان بازدید پروفایل هرکس و اینکه در نتایج جستجوی دیگران بیشتر و بالاتر دیده شود اگر به موضوع سئو، استفاده از کیوردها و پر کردن بخش های پروفایل به صورت درست اقدام شود به نحو حیرت انگیزی افزایش می یابد.

چگونه افرادی که شغل شان استخدام دیگران است را پیدا کنیم

بهترین کار برای کسانی که می خواهند جستجوی کار کنند این است که از روی برنامه افراد را به کانتکت های خود اضافه کنند. همان طور که قبلا صحبت کردیم شما برای اینکه بتوانید از لینکدین خود استفاده مفید کنید باید هدف تان از حضور در لینکدین مشخص باشد که از روی طرح و برنامه افراد را به لیست دوستان خود اضافه کنید. اگر ندانید برای بازاریابی در لینکدین هستید یا برای استخدام شدن، اگر ندانید برای کسب اطلاعات شغلی جدید در لینکدین هستید یا مثلا جذب سرمایه گزار چه اتفاقی می افتد؟ هر کسی که به ما درخواست ارتباط داد می پذیریم، هر گروهی که پیدا کنیم عضو می شویم و بعد از یک مدتی در لابلای دهها مطلب سرگردان می شویم. پس بهتر است وقتی هدفمان را مشخص کردیم حتما بر طبق آن جلو برویم تا از صرف انرژی و هدر رفت بیهوده وقت جلوگیری کنیم.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ما با عنوان چرا برخی نمی توانند از پتانسیل لینکدین در ارتقای موقعیت شغلی خود استفاده کامل کنند؟ رجوع بفرمایید.

اما در  مقاله  حاضر در مورد افرادی صحبت می کنیم که به دنبال کار هستند. بنابراین حتما یکی از گروه افرادی که باید به لیست کانکشن های خود اضافه کنید همین رکروترها و آژانس کاریابی می باشند.

نحوه جستجوی آژانس کاریابی در لینکدین

معمولا امکان جستجو در  صفحه اول لینکدین هر یک از ما در سمت چپ و بالای صفحه هست. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

۱. جستجوی خود در لینکدین را آغاز کنید.

کلمه رکروتر را تایپ کنید و جستجو را در دسته افراد و مردم انجام دهید. همان  طور که در مقاله مهارت جستجو در لینکدین(در کوتاهترین زمان) اشاره شد، شما می توانید در ۶ دسته  مختلف در لینکدین جستجو کنید. یکی از این حالت ها این است که شما به دنبال افراد خاصی هستید.

رکروتر

۲. دکمه جستجو را کلیک کنید.

۳. حال از فیلترهای پیشرفته استفاده کنید. مثلا می خواهید رکروتر در یک کارخانه خاص یا یک کشور خاص را انتخاب کنید از این فیلتر ها استفاده کنید تا نتایج جستجوی خود را کمتر و دقیق تر کنید.

خوب حال یک لیستی از افرادی داریم که شغل خود را رکروتر یا همان آژانس کاریابی ذکر کرده اند و باید با آنها ارتباط برقرار کنیم.

*در مرحله آخر باید با یک پیام خود را معرفی کرده و درخواست خود را ارائه نمایید.

بعد از شناسایی یک تعدادی از رکروترهای هدف، باید طبق یک پیامی خودتان و حوزه تخصصی تان را معرفی کنید.

حواستان باشد ترجیح این است که پیامتان برای هر فرد شخصی شده باشد یعنی با توجه به پروفایل فرد مخاطب پیام معرفی خودتان را تنظیم کنید. اینکه یک پیام پیش فرض برای همه کپی و ارسال شود تاثیر کمی دارد.

البته برای همه افراد، شما در لینکدین اجازه ندارید پیام مستقیم بدهید بد نیست که مقاله ما در زمینه نحوه ارسال پیام به افراد مختلف را بخوانید.

لطفا دقت کنید اگر تعداد زیادی پیام به افراد مختلف بدهید و جواب ندهند لینکدین موقتا شما را بلاک می کند.

رکروترها در لینکدین منتظر شما هستند و خیلی پاسخگو هستند. چون برای خرید مدل پرمیوم هر رکروتر ماهی ۲۰۰ دلار باید پرداخت کند. ولی شما هم دقت بفرمایید که طی پیامتان در مورد هدفتان از ارتباط با او توضیح شفاف بدهید. خیلی لازم نیست قضیه را بپیچانید ساده است آنها برای مشتریان خود دنبال نیروی کار خوب هستند و استقبال می کنند کیس های بیشتری در پرونده های خود داشته باشند.

آژانس کاریابی

خیلی دقیق باید روی این پیام کار کنید از مهارت ها و سوابق خود بگویید اگر سابقه کار ندارید از علائق خود بگویید و اشاره ای هم به پروفایل فرد مخاطب کنید که نشان می دهد پروفایلش را مطالعه کردید.

و در مرحله بعد  پس از دریافت پاسخ از آژانس کاریابی یا همان رکرتور با فعالیت منظم در لینکدین تلاش کنید تا شما را به عنوان یک فرد فعال و حرفه ای به خاطر بسپارد.

نکته انتهایی

همان طور که یکی از رکروتورها گفته لینکدین یک امکان خوب و ابزار عالی برای کسانی است که دنبال شغل می باشند به شرطی که بتوانید شما حرفه ای گری و تخصص خود را درست نشان دهید.

حالا که مراحل پیدا کردن رکروترها را یاد گرفتید دوستانی که اجرا کردند، چه کسانیکه یه هدفشون رسیدند و چه کسانیکه موفق نبودند لطفا تجربیات خود را پایین همین مقاله بذارید. قطعا تجربیات شما برای دیگر دوستان مفید خواهد بود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا