پروفایل لینکدین

چگونه در لینکدین پروفایل یا صفحه تجاری حرفه ای داشته باشیم؟

با حضور شبکه های اجتماعی در زندگی ما، عالم روابط بین فردی با تغییرات بزرگی همراه بوده است و امکانات زیادی جهت تسهیل کارها در اختیار ما قرار گرفته است. شبکه های اجتماعی مختلف هر کدام کارکردهای خاص خود را دارند. در حالیکه گاهی از شبکه های اجتماعی برای ایجاد ارتباط با دوستان استفاده می کنیم گاهی هم برای تفریح و استراحت سری به شبکه های اجتماعی می زنیم و البته امروزه کسب و کارهای زیادی هم بر پایه سوشال مدیا شکل گرفته است یا تبلیغات خود را به فضای مجازی منتقل نموده اند.

یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی متمرکز بر کسب و کار، لینکدین می باشد. که تسهیلات فراوانی برای بهبود فضای کاری و یا امکانات تبلیغاتی در اختیار ما قرار داده است. در این نوشتار با این مزایا بیشتر آشنا می شویم. در خصوص چگونگی نوشتن پروفایل لینکدین به شکل حرفه ای برای عموم مقاله جامعی نوشته شده است. در این مقاله می خواهیم با پروفایل یا صفحه تجاری شرکتها در لینکدین آشنا شویم.

یک صفحه تجاری به اعضای لینکدین کمک می‌کند تا با مشاغل، نام‌های تجاری و فرصت‌های شغلی موجود آشنا شوند. صفحات شرکت‌ها در لینکدین همچنین راهی عالی برای اثبات تخصص یک شرکت در صنعت مربوطه است. اما چگونه باید در لینکدین یک پروفایل یا صفحه تجاری حرفه‌ای داشته باشیم؟ هر انچه که شما باید در مورد حرفه‌ای بودن یک صفحه تجاری در لینکدین بدانید در این مقاله وجود دارد. همچنین نکاتی را به شما آموزش خواهیم داد که بتوانید پروفایل تجاری خود در لینکدین را بهینه کنید.

صفحه تجاری

 لزوم ایجاد یک صفحه تجاری حرفه‌ای در لینکدین برای شرکت‌ها

در ابتدا صفحه شرکت لینکدین خود را ایجاد کنید. یک صفحه تجاری به مشتریان بالقوه کمک می کند تا درباره کسب و کار، برند، محصولات، خدمات و فرصت های شغلی شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. برای ایجاد صفحه تجاری، به یک حساب کاربری لینکدین و یک آدرس ایمیل تأیید شده نیاز دارید.  پس از ایجاد صفحه خود، می توانید ویرایش آن را شروع کنید. لینکدین شما را ملزم به توصیف شرکت می‌کند که باید از ۲۵۰ تا ۲۰۰۰ کاراکتر باشد. توضیحات شما باید شامل اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما باشد، مانند محصولات، خدمات و مزایایی که ارائه می دهید. قبل از انتشار، حتما لوگو و تصویر شرکت خود را بارگذاری کنید.

 ایجاد یک صفحه شغلی Career page))

پیدا کردن کارمندی که مهارت لازم برای کار کردن در مجموعه شما را داشته باشد همیشه آسان نیست. یک صفحه شغلی در لینکدین به شرکت ها اجازه می دهد تا ضوابط، خط مشی و اهداف خود را تشریح کنند و در این بین بهترین استعداد را پیدا کنند.

به گروه‌های لینکدین بپیوندید و گروه جدیدی ایجاد کنید

پس از ایجاد صفحه تجاری و شغلی، زمان آن رسیده که تجارت خود را در لینکدین ارتقا دهید. یکی از بهترین راه های انجام این کار ایجاد یک گروه متصل به صفحه تجاری شماست. یک گروه لینکدین مکانی عالی برای ایجاد یک جامعه درگیر در زمینه تجارت شما و رشد جامعه آنلاین شما است. برای ایجاد یک گروه تجاری، باید عنوان، لوگو و توضیحاتی را به آن اضافه کنید. سپس باید قوانین گروه خود را تعیین کنید. گروه‌های لینکدین می‌توانند به شما کمک کنند تا خود را به عنوان یک متخصص در صنعت مربوطه شناخته تر کنید. همچنین افراد بیشتری را به پروفایل تجاری شرکت شما می فرستد. با این حال، این گروه مکانی برای به اشتراک گذاری تبلیغات برای کسب و کار شما نیست. در عوض باید محتوای ارزشمندی را با افرادی که به تجارت و صنعت شما علاقه مند هستند، به اشتراک بگذارید.

دوباره تاکید می کنیم لطفا اشتباه نکنید اگر اقدام به تاسیس گروه در لینکدین کردید آن را مملو از تبلیغات خود نکنید بلکه مطالب تخصصی رشته خود یا اخبار و اطلاعات بگذارید. برخی از گروه ها را که وارد می شوید کاملا مشخص است که طرف گروه تاسیس کرده که محصول بفروشد یا خدمات و این امر در فضای تخصصی لینکدین خیلی جالب نیست.

پروفایل تجاری در لینکدین

 

 نکاتی برای استفاده از پروفایل تجاری حرفه‌ای لینکدین

پس از ایجاد صفحه تجاری، صفحه شغلی و یک گروه، مرتباً از این امکانات استفاده کرده و برای آنها محتوا ایجاد کنید. در اینجا نکاتی درباره نحوه شروع کار و نحوه ساخت این صفحات آورده شده است.

  1. دنبال کننده‌ پیدا کنید

در صورتی که بیننده ای نباشد، انتشار و به اشتراک گذاری محتوا بی معنی است. شما باید پیوسته دنبال کننده های جدید جذب کنید. نشان لینکدین برای خود درست کنید ،اطلاعات پروفایل لینکدین خود را به امضای ایمیل خود اضافه کنید و اعضای هیات مدیره صفحه شرکت را ، در حساب های شخصی خود تبلیغ کنند. همچنین می توانید اطلاعات لینکدین خود را در کارتهای ویزیت خود اضافه کنید.

یک نکته بسیار با ارزش ارتباط عالم  واقعی و مجازی در لینکدین هست در طی هفته اگر جلساتی شرکت نموده و با افراد جدیدی آشنا شده اید حتما آنها را در لینکدین جستجو کنید و درخواست ارتباط بدهید. بارها پیش آمده که بنا بود فردی را یکبار در جلسه ای ببینیم ولی از طریق لینکدین روابط طولانی تر شد و زمینه های مشترک همکاری پیدا شد.

  1. مطالب مربوط و با ارزش را منتشر و به اشتراک بگذارید

مانند هر فعالیت بازاریابی موفق، باید بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند و می خواهند در لینکدین چه چیزی را ببینند. انتشار و اشتراک گذاری محتوا باید ارزشی برای  مخاطبان داشته باشد، و فقط محتوایی که شرکت شما را تبلیغ می کند کافی و موثر نیست. “بیش از اندازه خود تبلیغ نکنید.” فقط ۲۰٪ از پستهای شما باید حافی محتوای تبلیغاتی باشد. شما باید محتواهایی مفید، آموزنده و جالب ارائه دهید.

  1. برای زمان انتشار محتوا برنامه داشته باشید

انتشار محتوا به طور مرتب برای هر حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی موفق مهم است. پیشنهاد می کنیم تقویمی را برای انتشار محتوای خود تنظیم کنید. همچنین در انتشار مطالب به زمان مناسب آن توجه کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک شرکت در زمینه تعمیرات کولر هستید، بهتر است بدانید که اواخر بهار بهترین زمان برای انتشار مطالب مربوطه است.

۴- از تجزیه و تحلیل استفاده کنید.

بهترین راه برای ارائه مطالب مرتبط و مفید به مخاطبان، دانستن نیاز و سوالات آنهاست. باید بدانید کدام مطالب بازخورد بهتری در گذشته داشته اند. با نظارت و ردیابی پست های گذشته، تعیین می کنید چه محتوای بازدید کننده بیشتری دارد.

تجزیه و تحلیل صفحه تجاری حرفه‌ای در لینکدین به شما این امکان می‌دهد تا تعامل در پست های خود را ارزیابی کنید، روندها را مشخص کنید، دنبال کننده‌های خود را درک کنید و درباره ترافیک صفحه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

۵- از محتوای تصویری و ویدئویی استفاده کنید

لینکدین از ویژگی بارگذاری فیلم و عکس برخوردار است. در داخل برنامه تلفن همراه خود، می توانید یک فیلم یا عکس بگیرید و آن را به جدول زمانی خود ارسال کنید. محتوای تصویری و ویدئویی به علت جذابیت‌های بصری معمولا بازخورد مناسب تری را دریافت می‌کنند.

می توانید تصاویر پشت صحنه شرکت خود را به اشتراک بگذارید یا اطلاعات جدیدی درباره محصولات و خدمات خود را برجسته کنید. همچنین ویدیو پنج برابر بیشتر از سایر رسانه ها در لینکدین منجر به درگیری مخاطبان می شود.

۶- از تبلیغات حمایت شده Sponsored ads استفاده کنید

مانند سایر پلتفرم‌های اجتماعی، می توانید تبلیغاتی را نیز در لینکدین ایجاد کنید. تبلیغات حمایت شده Sponsored ads  رایگان نیست، اما آنها نسبت به محتوای معمولی مؤثر تر هستند زیرا می توانند مخاطب خاصی را هدف قرار دهند.

جمع بندی

در این مقاله درباره چگونگی داشتن یک پروفایل یا صفحه تجاری حرفه‌ای در لینکدین صحبت کردیم. به طور خلاصه نکات برجسته‌ای که شما باید در این راستا از انها اگاهی داشته باشید شامل عناوین زیر هستند:

  • کسب و کار شما به یک صفحه تجاری در لینکدین نیاز دارد.
  • در نمایه شرکت خود، یک صفحه شغل (Careers page) ایجاد کنید تا استخدام هدفمند کارمندان افزایش یابد.
  • به گروههای مربوط به صنعت خود بپیوندید و / یا گروه خود را راه اندازی کنید.
  • پست های محتوایی را که باعث ارتقاء حساب تجاری شما در لینکدین می شود، به اشتراک بگذارید.
  • از sponsored ads استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا