مزایای لینکدین

چگونگی انتشار پست در لینکدین به همراه فیلم آموزشی

دلایل حضور در لینکدین

مقدمه: همان گونه که در مقاله چرا برخی نمی توانند از پتانسیل لینکدین در ارتقای موقعیت شغلی خود استفاده کامل کنند صحبت شد، برای استفاده مفید از لینکدین، ما قبل از هر چیز چند گام اساسی و مهم باید برداریم. گام اول این بود که قبل از هر چیز هدف خود از بودن در لینکدین را مشخص کنیم. به دنبال کار هستیم؟ به دنبال افزایش ارتباطات هستیم؟ برای ارتقای بیزینس خودم در لینکدین هستم؟ یک نیاز خاص کاری دارم مثلا محصولی برای فروش دارم؟ سرمایه گزار می خواهم؟ دنبال گرفتن پروژه و سفارش هستم؟ یا هر چیز دیگر.

اگر هدف ما دقیق مشخص نباشد فقط انرژی و وقت خودمان را هدر می دهیم و چند ماه دیگر می پیوندیم به تعداد زیادی پروفایل غیر فعال که در حال حاضر هستند یا نهایتا شروع می کنیم به انتشار جک و مطالب سرگرم کننده که قطعا به درد ارتقای کار و شغل ما نخواهد خورد.
نکته دوم این است که گام مهم و اولیه دیگر در لینکدین، ایجاد یک پروفایل استاندارد و مطابق با دستورالعمل های لینکدین است تا موتورهای جستجو ما را راحت تر پیدا کنند یا پیشنهادات بهتری برای جستجو هایی که انجام می دهیم داشته باشند.

و در واقع همه این ها با یک هدف است ارتقای برند شخصی ما و معرفی خودمان به عنوان یک آدمی که در کار خودش جدی است و اخلاق حرفه ای دارد .در واقع  چه بخواهیم و چه نخواهیم در فضای لینکدین در حال انجام یک نوعی بازاریابی برای یک برند هستیم برندی که اسم و نام خانوادگی ما است. یکی از راه های خوب برای معرفی خودمان این است که مطالب مناسب  و مرتبط با کار خود منتشر کنیم و با انتشار پست ها و مقالات، خود را به طور غیر مستقیم معرفی کنیم.

آموزش ویدیویی نحوه انتشار پست و مقاله در لینکدین

 البته مسلما برخی از ما برایشان نوشتن سخت است و نمی توان انتظار داشت همه بتوانند مقالات تخصصی خوب بنویسند.
برای این دسته از افراد هم جای نگرانی نیست خیلی راحت می توانند با انتشار فیلم و عکس یا مطالب کاربردی و جدید از این امکان استفاده کنند. لازم نیست که حتما مطالب طولانی و کامل بنویسید. می توانید با پست های کوتاه ۵ خطی شروع کنید.

آیا اخیرا پروژه ای در کار خود انجام داده اید یا یک خبر کوتاه در رشته خودتان نظرتان را جلب کرده؟ دوره کوتاه مدتی شرکت کرده اید؟ مقاله و مطلب خوبی خوانده اید؟ در کار، نکته جدیدی یاد گرفته اید همه و همه اینها می تواند سوژه خیلی خوبی برای نوشتن مطالب باشد. حتما ایده آل گرایی را کنار بگذارید و اصلا کار را سخت نکنید.

برای شروع می خواهیم از نحوه انتشار یک پست شروع کرده، تمام مراحلی که برای انتشار یک پست احتیاج است را هم به صورت فیلم و هم به صورت عکس و مطلب، آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
لینکدین به کاربرانش اجازه می دهد که محتوی و مطالب خود را با افرادی که مرتبط هستند در میان بگذارند. دو راه اصلی و اولیه که افراد می توانند از آن طریق مطالب خود را ارسال کنند عبارت است از نوشتن یک پست کوتاه یا انتشار مقاله.

اهمیت و تفاوت پست کوتاه با مقاله

۱- پست Posting Updates  پست ها یا پیام های کوتاه به همه اعضای لینکدین اجازه می دهد که تخصص و تجربیات کاری را به صورت کوتاه با دیگران در میان بگذارند. شما در حد ۱۳۰۰ کاراکتر متن که حدود ۵ خط می شود، می توانید از این امکان استفاده کنید. البته در پست های خود می توانید از فیلم، عکس و سایر امکانات استفاده کنید.
تمامی پست ها در صفحه اول لینکدین دوستان، خود به خود منتشر می شوند. در واقع پست یک راه سریع برای در ارتباط بودن با دیگران است.

۲- مقاله: یک مطلب طولانی تر در حد ۱۲۵,۰۰۰ کاراکتر است که شما می توانید به طور عمیق تری به تخصص، چالش های کاری، فرصت ها، و روند های موجود در رشته خود بپردازید.
مقالات شما به صورت خود به خود جزیی از پروفایل شما می شود و بعدا کسی اگر از پروفایل شما بازدید کرد می تواند در قسمت مقالات، نوشته های شما را ببیند. همچنین افرادی هم که در شبکه ارتباطی شما نیستند می توانند شما را از طریق مقالات دنبال کنند و فالور شما شوند.
و البته یکی از مزایای نوشتن مقاله این است که نوشته شما می تواند با کلمات کلیدی که برایش تعریف می کنید قابل جستجو برای دیگران شود. شما حتی می توانید از تنظیمات پروفایل، کاری کنید که مقاله شما نه تنها در لینکدین بلکه خارج از لینکدین قابل جستجو و مطالعه برای دیگران باشد. از مسیر زیر و به ترتیب که جلو بروید می توانید تنظیم کنید که خارج از لینکدین هم مردم بتوانند مقاله شما را جستجو کنند.

Me/ view profile/ edit public profile/ visibility/ post & articles

نحوه  انتشار پست در لینکدین

شما وقتی وارد صفحه لینکدین خود می شوید در قسمت بالای صفحه می توانید انتخاب کنید که یک پست یا مقاله منتشر کنید.
با کلیک بر روی  Start a post می توانید مطلب کوتاه مورد نظر خود را منتشر کنید.نوشتن پست

صفحه بعد که عکس اش را در بالا می بینید باز می شود می توانید متن مورد نظر را تایپ کنید. از هشتگ استفاده کنید مطلب شما راحت تر به دیگران پیشنهاد می شود. چند کلمه کلیدی را با علامت هشتگ در پست خود بگذارید در قسمت پایین هم یکی دیگر از امکانات خوب لینکدین است. یعنی شما می توانید به همراه پست خود، عکس، فیلم یا جدول بگذارید که بسیار می تواند مفید باشد و مخاطبان را برای خواندن مطلب شما تشویق کند.طرز پست گذاشتن در لینکدین
در قسمتی که با فلش سبز مشخص کردیم شما می توانید تنظیم کنید که مطلب شما برای چه کسانی منتشر شود و اینکه آیا اجازه می دهید خوانندگان نظر بدهند یا خیر.
شما می توانید تمام این مطالب را با جزییات در فیلمی که به همین منظور تهیه کردیم به صورت عملی مشاهده فرمایید.

در قسمت بعدی به نحوه انتشار مقاله در لینکدین خواهیم پرداخت.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا