مزایای لینکدین

کار در منزل-آموزش حرفه ای کسب درآمد در منزل

ایا از منزل مشغول به کار و فعالیت هستید و درآمدزایی می کنید؟ آیا از تخصصی برخوردار هستید که قابلیت دورکاری و گرفتن پروژه از راه دور را داشته باشد؟

بسیاری از ما دارای تخصص هایی هستیم که می توانیم در کنار کار اصلی، به صورت پاره وقت و از منزل پروژه هایی انجام دهیم و درآمدی کسب کنیم.

اگر جز این دسته هستید باید از جایی شروع کنید و با خواندن این مقاله می توانید گام اول را دقیق تر و حرفه ای بردارید.

لینکدین یک شبکه شغلی و کاری است که برای متخصصین در رشته های مختلف ساخته شده. با عضویت بیش از ۶۰۰ ملیون نفر و چند ده میلیون، بیش از ۶۰ میلیون کمپانی، کارخانه، دانشگاه و غیره از سراسر جهان.

لینکدین می تواند به شما در یافتن فرصت های جدید کاری کمک فراوانی کند. حتی می تواند برای کسانی که به صورت آزاد کار می کنند و فری لنسر هستند مفید باشد. نکته مهم تر برای دوستانی نظیر فعالین در انواع خدمات حوزه اینترنت و فضای مجازی و سایر مشاغلی که قابلیت کار از راه دور دارند هم می تواند مفید باشد. پروژه های خوبی این دسته از دوستان از سراسر دنیا دریافت کنند.

بسیاری از آگهی های شغلی درایران و خارج از ایران منحصرا در لینکدین منتشر می شوند. شما این آگهی و نیازمندی های کاری را در جای دیگر مشاهده نمی کنید.

اینها همه به این معناست که عضو شدن در لینکدین، درست کردن یک پروفایل حرفه ای و مطابق با استانداردهای این وب سایت و به دست آوردن آدرس اینترنتی اختصاصی برای خودتان می تواند درهایی که تاکنون برایتان بسته بوده را باز کند.

 

تنظیم لینکدین برای یافتن پروژه یا شغل

جویندگان کار و پروژه به خصوص آنهایی که به دنبال کار از خانه یا راه دور هستند نیاز است سطح پروفایل خود را بالا ببرند و قسمت های مختلف پروفایل را به صورت استاندارد و مطابق با اصول موتورهای جستجو در لینکدین پر کنند تا اثر بخشی بهتری داشته باشد. لطفا دقت داشته باشید تاکید ما بر کیفیت پروفایل لینکدین نباید شما را از تنظیم رزومه قوی بازدارد. این امر به عنوان یکی از اشتباهات رایج فری لنسر ها شناخته شده است. شما هم باید پروفایل قوی، هم رزومه خوب آماده داشته باشید و مطمئن باشید که تمام قسمت های رزومه تان مرتبط با نوع کاری است که دنبالش هستید. و البته به روز و آپدیت هم باشد.

 از خانه شغل مورد علاقه را پیدا کنید

یکی از نکاتی که لینکدین را برای کارجویان ایده آل و جذاب می کند. تنوع در امکانات و گزینه هایی هست که شما می توانید برای یافتن موقعیت های شغلی و همچنین برقراری ارتباط با افردای که می توانند به شما در کاریابی یا یافتن پروژه و سفارش کمک کنند از امکانات مختلفی در این وب سایت استفاده کنید.

عضویت در لینکدین چندین حالت و زیرمجموعه دارد. برای استفاده از برخی ها باید پول بپردازید ولی حالت رایگان هم دارد که امکانات فراوانی دارد و نیاز بخش اعظمی از ما را پوشش می دهد. برخی از راه هایی که می تواند به شما در یافتن کار از منزل در لینکدین کمک کند.کار در منزل

۱-از گزینه کار در صفحه اصلی لینکدین خود استفاده کنید

در قسمت بالا از دکمه JOB می توانید استفاده کنید.

کار در منزل

وقتی روی این قسمت کلیک می کنید، در ابتدا به طور خودکار سیستم لینکدین بر اساس اطلاعاتی که در پروفایل خود دادید تعدادی پیشنهاد که ممکن است به آن علاقه مند باشید را مطرح می کند. اما شما می توانید با تنظیمات مختلف، جستجوی دقیق تری انجام دهید و به تعداد بسیار زیادی از نتایج دست پیدا کنید. برای پیدا کردن کار در منزل یا پروژه و سفارش می توانید از کلمات مثل ” دور کاری” یا ” کار در منزل” و “انجام پروژه از راه دور” استفاده کنید.
و اگر علاقه مند هستید که شانس خود را در یافتن شغل و پروژه در کشورهای خارجی امتحان کنید می توانید از کلماتی نظیر “Telecommute” یا “remote” یا ” virtual”  یا “offsite” و یا حتی ” work at home”  استفاده بفرمایید. البته جستجو نیاز به مهارت دارد که برخی از اصلی ترین نکات را در مقاله مهارت جستجو در لینکدین می توانید بخوانید.کار در منزل

۲-به گروه های تخصصی مرتبط با حوزه کاری خود بپیوندید

یکی دیگر از امکانات خوب لینکدین گروه های تخصصی آن می باشد. شما می توانید به گروه های بی شماری بپیوندید. حتما گروه های زیادی در زمینه کاری شما هست و همچنین گروه های فراوانی هست که در مورد کاریابی است و دقیقا به موضوع کاریابی یا دریافت پروژه و کار در منزل می پردازد.

دقت داشته باشید معمولا در گروه ها اجازه تماس مستقیم با اعضا را ندارید و صرفا گروه ها، محلی هستند جهت اطلاع از اخبار رشته شما و محلی جهت معرفی غیر مستقیم شما.
برای عضویت در اکثر گروه ها، ابتدا قوانین عضویت در گروه را می خوانید بعد به ادمین گروه درخواست عضویت می دهید و سپس ایشان با موافقت خود شما را عضو می کنند.Request-join-linkedin

۳-در جهان کلمات و ارتباط زندگی می کنیم

به تناسبی که شبکه ارتباطی شما شکل می گیرد اشکالی ندارد برخی از این افراد بدانند شما به دنبال کار در منزل هستید. آنها ممکن است ارتباطاتی داشته باشند و دوستانی که به دنبال افرادی نظیر شما می گردند و می توانند شما را به یکدیگر معرفی کنند. هرگز اهمیت این گونه معرفی شدن ها را دست کم نگیرید. همچنین خجالت نکشید از دوستانتان این موضوع را مطالبه کنید و به آنها بسپارید که اگر خودشان یا دوستانشان در حوزه تخصصی شما نیاز به این امر داشتند شما را مطلع کنند.

چه در ایران چه در خارج از کشور بسیار پیش می آید که اگر یک توصیه نامه مکتوب یا شفاهی از یک دوست مشترک داشته باشید شانس شما برای به دست آوردن آن کار یا پروژه چندین برابر میشود.
فراموش نکنید که اجازه بدهید مردم در مورد شما بدانند و شما را بشناسند.

نکته مهم

مثل هر پلت فرم دیگر ممکن است شما برای جستجوی کار در منزل مورد نوعی کلاه برداری قرار بگیرید مثلا پس از پایان پروژه پول شما را ندهند. واقعیت این است که هر چند خیلی کم اما این اتفاق در لینکدین هم افتاده است و بعد از آن لینکدین استاندارد های سخت تری برای آگهی دهنده ها اعمال می کند. ولی هنوز احتمال به صفر نرسیده است.کسب و کار خانگی

اما در لینکدین چک کردن این مورد آسان است

اولا دقت فرمایید به هیچ عنوان برای کار در منزل یا ثبت پروژه یا هر چیز دیگر از این دست هیچ پولی از طرف کارمند یا انجام دهنده پروژه نباید پرداخت شود.

دوما در لینکدین در زمانی که دارید موقعیت های کاری را بررسی می کنید به آگهی کننده دقت کنید که یک فرد هست یا یک شرکت.

آیا در آن شرکت افرادی را می شناسید که با آنها چک کنید. هم به پروفایل آگهی دهنده هم به صفحه شرکت مربوطه مراجعه کنید و ببینید یکی هستند. آیا فرد مذکور در لیست افراد شرکت هست. آیا اگر فرد هست سابقه ای در این گونه سفارشات دارد؟

خلاصه اینکه یک تحقیق مختصر درون لینکدین کنید بعد انتخاب کنید و درخواست کار بدهید.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. با سلام خدمت شما.
   اگر دقیق تر بفرمایید که برای چه امری می خواهید بازاریابی در لینکدین کنید بهتر می توانیم جوابگوی شما باشیم.
   فری لنسر هستید؟ تولید کننده هستید و می خواهید محصولتون را بازاریابی کنید؟ و غیره
   ولی به عنوان یک راه کلی، شما باید یک پروفایل استاندارد لینکدین مبتنی بر کیورد ها درست کنید از خودتون یا شرکت تون مطالب بگذارید و با افرادی که در ارتباط با کار شما هستند از روی یک برنامه مرتبط بشوید و بعد جستجوی دقیق انجام دهید که بیشتر این نکات در سایتمون در دسترس هست و به مرور مطالب بیشتری خدمت تون ارایه می کنیم.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا