مزایای لینکدین

چه گرو ه ها و افرادی می توانند از لینکدین استفاده کنند؟

کسب و کار اینترنتی برای چه افرادی مناسب است؟ آیا من هم عضو لینکدین بشوم؟ واقعا برای من چه فایده ای دارد؟ از آن چه استفاده می توانم داشته باشم؟ کسانی که تاکنون در لینکدین هستند چه استفاده ای از آن نموده اند؟ آیا برای کسانی که در ایران زندگی و کار می کنند هم مناسب هست؟

برای اینکه بیشتر از لینکدین بدانیم به مقاله لینکدین چیست رجوع شود.

اینها بخشی از سوالاتی است که شاید برای هر یک از ما پیش آمده باشد. برای داشتن پاسخ این سوالات بهتر است یک گام به عقب برگردیم و جواب سوال دیگری را بدهیم و خود به خود جواب سوال اول ما مشخص می شود.

سوال اصلی اینجاست که لینکدین چه کاربردی دارد؟ افراد مختلف با اهداف و زمینه های شغلی متفاوت چه نوع استفاده ای از آن می توانند داشته باشند؟ و اینکه امکاناتی که لینکدین در اختیار ما قرار می دهد چیست؟

سایت لینکدین در نگاهی کلی

سایت یا شبکه اجتماعی لینکدین به عنوان بزگترین شبکه تخصصی متمرکز بر دنیای کسب و کار اینترنتی است. افرادی که عضو لینکدین هستند، با هویت شغلی و رشته تخصصی وارد می شوند و فعالیت دارند.

از طرفی دیگر تعداد فراوانی شرکت و کارفرما و کارخانه و دانشگاه عضو لینکدین می باشند و فعالانه به دنبال رفع نیازهای خود می باشند. مواردی نظیر استخدام نیروی کار مناسب، بازاریابی محصولات، تبادلات بازرگانی نظیر صادرات یا اخذ نمایندگی و مهم تر از همه تبلیغ شرکت جز موارد اصلی هست که شرکت ها به دنبال آن هستند.

در حال حاضر بیش از ۶۰۰ ملیون نفر عضو لینکدین هستند و ۹ ملیون شخص حقوقی نظیر ادارات و شرکت ها و کارخانجات و …..هم در لینکدین حضور دارند. در ایران هم بیش از دو ملیون و پانصد هزار ایرانی ساکن ایران عضو می باشند.

لینکدین چه استفاده ای برای ما می تواند داشته باشد؟

دو مزیت مهم لینکدین

۱-کسب اطلاعات و بینش حرفه ای نسبت به شغلی که دارید.

در لینکدین ابزارهای گوناگونی نظیر ارتباط با همکاران و کارفرمایان و سایر مرتبطین با شغل شما، گروه های تخصصی که افراد صرفا در مورد مسائل کاری صحبت می کنند، صفحات حرفه ای مخصوص به شرکت ها و امکانات فراوانی دیگر هست که به شما کمک می کند حرف ها و نظرات همکاران را بشنوید از مسائل کاری و دغدغه هایشان آگاه شوید، از آخرین اخبار شرکت های مهم در رشته خود در لحظه مطلع شوید و در مجموع پس از چند ماه می بینید دیدگاهتان نسبت به رشته خود کاملا حرفه ای تر و پیشرفته تر شده است.

۲-ایجاد ارتباط

ارتباط ، ارتباط . ارتباط  اساس هر موفقیت شغلی و حلقه مفقوده برای کسانی هست که در کارشان پیشرفت لازم را ندارند. واقعا اگر دوست دارید در کار خود به موفقیت برسید و موقعیت های بهتر را کسب کنید باید روی ارتباطات شغلی خود و سطح آن کار کنید. به موازات اینکه سطح روابط و کیفیت ارتباطات کاریتان رشد می کند می توانید خودتان حس کنید که فرصت ها بیشتر در دسترس شما قرار می گیرند.

و در لینکدین به راحتی این ابزار دراختیار شماست البته تکنیک هایی دارد و اصولی، که می توانید در این وب سایت با آنها آشنا شوید.

پس خلاصه اینکه، لینکدین دیدگاه و اطلاعاتی جدید در مورد شغل ما می دهد و ابزاری بی بدیل در اختیار ماست برای ایجاد شبکه ارتباطی.

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی از لینکدین مناسب چه افرادی است

به طور کلی کسب و کار اینترنتی برای افرادی که مدت طولانی به زمان بازنشستگی آنها مانده است و می خواهند در کار خود پیشرفت کنند و فرصت های بهتری برای خود بسازند مفید است. لینکدین برای این افراد یک اجبار است و باید در استفاده از آن مهارت به دست بیاورند. این مطلب را با ذکر چند مثال دقیق تر به پایان می بریم.

اگر به دنبال کار و استخدام یا تغییر شغل و محل کار خود هستید، مثلا دارید مکان زندگی را عوض می کنید و ترجیح می دهید قبل از تغییر مکان به دنبال شغل باشید. قابل توجه برای دوستانی است که قصد مهاجرت دارند و حتی برای دوستانی که در ایران به دنبال کار بهتر هستند، ارتباطات خود را بسازید، خود را به طور اصولی و مطابق با قواعد لینکدین معرفی کنید.

اگر محصولی یا خدماتی برای فروش دارید و در کار فروش یا بازار یابی  فعال هستید پتناسیل عالی دارد. البته برای تک فروشی خیلی مفید نیست  مثلا مثل تلگرام یا اینستاگرام نیست که عکس محصول رو بگذارید و مصرف کننده نهایی خرید کند ولی می تواند شبکه ای از تامین کنندگان کالا یا مشتریان کالا در زنجیره تامین کالا به ارمغان آورد. شرکت های زیادی توانستند مواد اولیه ارزان تر یا بازارهای جدید برای محصولاتشان پیدا کنند. این مورد فقط مخصوص کسانی نیست که محصولی در اختیار دارند در حال حاضر بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازرگانی یا در حوزه اینترنت می دهند هم فعالانه در حال کار روی تبلیغات شرکت خود و جذب مشتری هستند.

اگر کارفرما هستید  یا بنگاه کاریابی و استخدام دارید و می خواهید نیروی کار خوب و با شناخت کافی، فراتر از یک جلسه مصاحبه، برای خود یا شرکت های طرف قرارداد استخدام کنید، لینکدین امکانات خوبی در اختیار شما قرار می دهد. و شما می توانید با چشمانی کاملا باز و شناختی در حد خیلی خوب نیروی کار مورد نیاز خود را استخدام کنید.

اگر صرفا به دنبال این هستید که روابط شغلی خود را ارتقا دهید و با همکاران در ایران و سایر کشورها آشنا شوید یا با روسای شرکت ها و افراد تاثیر گذار شرکت ها ارتباط برقرار کنید، و شما رو بشناسند لینکدین می تواند برای شما بسیار مفید باشد. و در واقع تخصص و هدف لینکدین همین هست یعنی تسهیل ارتباط افراد مختلف. امکاناتی در لینکدین هست که شما نه تنها می توانید یک کمپانی را فالو کنید بلکه با افراد شاغل در آن کمپانی به تفکیک حیطه شغلی ارتباط برقرار کنید.

اگر دنبال آخرین اخبار و دانستنی ها در مورد رشته خود هستید. در این مورد قبلا و در همین مقاله صحبت کردیم که چه قدر می توانیم دیدگاه و سطح دانشمان را از کارمان بالا ببریم.

اگه به صورت آزاد و در منزل کار می کنید به خصوص کسانی که در یکی از رشته های IT فعالند یا برخی از دوستان که در زمینه فروش محصولات خاص نظیر صنایع دستی کار می کنند. در این مورد می توانید به مقاله ای که مفصلا در این مورد صحبت کردیم به نام نکات  طلایی از کاربرد لینکدین LinkedIn برای مشاغل خانگی و کسب درآمد از منزل مراجعه بفرمایید.

لینکدین حتی  برای  دانش آموز یا دانشجو که  قرار است در آینده به بازار کار بپیوندید پلت فرم و قابلیت استفاده واقعا خوبی دارد. کافی است که از همین الان بازاریابی محتوایی کنید. مطلب و مقاله بگذارید و ارتباطات کاری ایجاد کنید. بعد می بینید فردای روز فارغ التحصیلی کلی شرکت و آشنا در ایران و خارج از ایران دارید که حس خوبی نسبت به شما دارند و شما را می شناسند و می توانید درخواست کار بدهید.

اینها تنها مثال هایی از کاربرد لینکدین در زندگی کاری ما می باشد.

امیدوارم جواب سوال دوستان را داده باشیم و اکنون بدانیم که آیا لینکدین برای من هم می تواند مثمر ثمر باشد یا خیر.

با ما در تماس باشید. شما هم می توانید در پایین همین صفحه نظر و سوال خود را مطرح بفرمایید هم اینکه با ما از طریق ایمیل در ارتباط باشید.

نویسنده: محمود الیاسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا