مزایای لینکدین

۳ نکته مهم برای جستجوی کار در لینکدین که نادیده گرفته می شود

چند راهنمایی برای کاریابی در لینکدین

در طی سال های اخیر دنیای جستجوی کار و استخدام، تغییرات فراوانی کرده است. دیگر با روش های قدیمی نمی توان اقدام به کاریابی کرد و بیشترین علت این حجم تغییرات بی تردید ظهور اینترنت و پس از آن محبوبیت شبکه های اجتماعی مختلف است.

اگر شما توجه کافی به شبکه های اجتماعی به خصوص لینکدین نداشته باشید، مسلما فرصت های فراوانی برای بهبود کسب و کار(کاریابی در لینکدین) را، از دست خواهید داد.

یک اشتباه مهلک در زندگی شغلی امروز:

کارفرمایان و مسئولین استخدام امروز برای استخدام افراد بیش از هر زمان دیگر از اینترنت کمک می گیرند و فرد مربوطه را جستجو می کنند.

عدم حضور ما در فضای مجازی و اینکه اگر ما را مثلا در لینکدین جستجو کنند و چیزی در مورد ما پیدا نکنند معمولا نه تنها امتیاز مثبتی محسوب نمی شود بلکه با شک و تردید دیگران در مورد ما همراه می شود.

بر طبق یک مطالعه که سایت معتبر career builder  در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد، اکثر کارفرمایان اگر نتوانند در مورد فردی در دنیای مجازی اطلاعات مناسبی به دست بیاورند، فرد را از لیست کاندیدا ها حذف می کنند.

 ضمن اینکه عدم توجه کافی ما به موضوع  ردپای دیجیتال، می تواند این خطر را داشته باشد که ما را با افرادی دیگر که نام و نام خانوادگی مشابه ما دارند اشتباه بگیرند.

لینکدین: شبکه اجتماعی  که توسط مسئولین استخدام شرکت ها ترجیح داده می شود.

طبق آمار در در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹، لینکدین بیش از ۶۵۰ ملیون نفر از حدود ۲۰۰ کشور دنیا داشته است. و در حال حاضر لینکدین بزرگترین شبکه اجتماعی متمرکز بر حوزه کسب و کار است و  یکی از مزیت های مهم این شبکه اجتماعی  این  است که به حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی اعضا بسیار متعهد می باشد به طوریکه سالانه شاهد تغییرات فراوان در امکانات امنیتی این سایت برای کاربران هستیم.

آمارها هم نشان می دهد در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی از لینکدین برای استخدام و شناسایی نیروی کار  بسیار بیشتر استفاده می شود. در عکس زیر به گوشه ای از این آمارها اشاره شده است. وقتی بحث استخدام هست ۷۸ درصد آژانس های کاریابی یا مسئولین استخدام شرکت ها از ابزارهای فضای مجازی برای استخدام استفاده کرده اند. که ۹۲ درصد از مسئولین استخدام طی پروسه استخدام، به لینکدین مراجعه کرده اند در حالیکه این رقم برای فیس بوک ۲۴ درصد و برای توییتر ۱۴ درصد بود.

کاریابی در لینکدین

 

این مطالعه در سطح جهانی و در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا انجام شده است.

هر چند این آمارها در مورد کشور ما ایران، صادق نیست ولی در برخی از صنایع پیشرفته روز به روز شاهد اقبال بیشتر شرکت ها نسبت به لینکدین  هستیم. به طوریکه تعداد آگهی شغلی که در صرفا در لینکدین منتشر میشود روز به روز در ایران نیز در حال افزایش است.

 ۳ اطلاعات مهم پروفایل لینکدین از نظر رکروترها

رکروتر ها یا مسئولین استخدام طی همان مطالعه اعلام کردند که برای رسیدن به ۳ اطلاعات مهم در مورد فرد به پروفایل لینکدین او مراجعه کرده اند.

۱- دیدن سوابق شغلی فرد و کمپانی هایی که قبلا در آنجا مشغول به کار بوده .

۲- مدت زمانی که در هر پوزیشن کاری مشغول به کار بودند.

۳- اطمینان از اینکه مهارت های لازم برای کار مربوطه را دارند.

 بنابراین صرف زمان برای اینکه یاد بگیرید چگونه از شبکه های اجتماعی استفاده کنیم و به خصوص اینکه پروفایل لینکدین خود را تقویت کنیم نوعی سرمایه گزاری تضمینی برای آینده شغلی ما می باشد.

 نکته مهمی که خیلی از خاطرشان می رود:

ابزارهای فضای مجازی نظیر لینکدین صرفا یک وسیله موثر برای تقویت ارتباطات و کسب اطلاعات کاری است و هدف نیست. ما باید بتوانیم از این ابزارها استفاده کنیم و فقط داشتن این ابزارها کمک زیادی به کاریابی در لینکدین ما نمی کند مهم استفاده از آنهاست.

شما از این وسایل استفاده می کنید تا خودتان را معرفی کنید، اطلاع پیدا کنید کدام مهارت ها را امروز برای موفقیت در تخصص خود لازم دارید، فرصت های کاری را پیدا کنید و در مورد رشته خود، آدم مطلعی شوید.

چند نکته پایه ای در مورد داشتن یک پروفایل استاندارد برای کاریابی در لینکدین

حال که به اهمیت لینکدین در دنیای امروز کسب وکار پی بردیم می خواهیم کمی دقیق تر در مورد گام اول موفقیت کاریابی در لینکدین که همان داشتن یک پروفایل حرفه ای است بحث کنیم.

البته ما طی مقالات متعدد، تمامی بخش های پروفایل لینکدین را به همراه فیلم های آموزشی به طور رایگان در همین سایت در خدمت شما همراهان گرامی قرار داده ایم ولی در اینجا به کلیات اشاره خواهیم داشت.

۱- عکس پروفایل

اولین قسمتی که در پروفایل لینکدین هر فرد به چشم می آید و حس اول را ایجاد می کند.

 عکس پروفایل باید متناسب با فضای کاری لینکدین باشد.

۲- یک هدلاین حرفه ای

هدلاین حرفه ای جمله ای است در توصیف ما که دقیقا زیر نام و نام خانوادگی ما می آید و مانند تیتر یک روزنامه ها عمل می کند اینکه افراد جذب شوند ادامه پروفایل ما را بخوانند خیلی بستگی به هدلاین ما دارد.

۳- سامری

سامری یا خلاصه نویسی که طی آن به شرح خودتان، علائق یا دستاوردهای کاری خود می پردازید بخش بسیار مهمی از پروفایل ما می باشد. شما باید با استفاده از کلمات کلیدی این بخش را بنویسید در نتایج جستجوی دیگران بیشتر دیده شوید.

۴- سوابق شغلی

سوابق شغلی بسیار بسیار مهم است در مورد سوابق کاری، زمان شروع و پایان، وظیفه ای که بر عهده شما بود دقیق باشید و تا جایی که می توانید با آمار و ارقام حرف بزنید که برای مردم باورپذیرتر شوید. البته باید آمارهایی باشد که اجازه استفاده دارید و اعداد محرمانه کمپانی قبلی خود را افشا نکنید.

۵- سوابق تحصیلی

بیشتر در مورد رشته تحصیلی خود و سوابق مدرسه و دانشگاه باید بنویسید در مورد دوره های کوتاه مدت که حین کار ثبت نام می کنید باید در قسمت مخصوص به خودش بنویسید.

۶- مهارت ها، تاییدیه و توصیه نامه

هم بخش مهمی از پروفایل ما هستند که می توانید به مقاله ای که جداگانه در این زمینه نوشته شده رجوع بفرمایید.

۷- اطلاعات تماس

نحوه ارسال پیام برای افراد در لینکدین قواعد خاص خود را دارد که می توانید به مقاله مربوط انواع ارتباطات در لینکدین مراجعه بفرمایید.

۸- سایر بخش های پروفایل

کارهای داوطلبانه، دوره های آموزشی کوتاه مدت، همایش هایی که شرکت می کنید، جوایز و افتخارات تعدادی دیگر از بخش های پروفایل لینکدین است که طی مرور زمان باید پر شوند.

 

این ها نگاهی کلی به بخش های مهم پروفایل در لینکیدین بود که برای هر یک از آنها با جزییات، مقاله ای جداگانه در سایت آمده که می توانید با دنبال کردن گام به گام  مقالات، پروفایلی عالی درست کنید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا