مزایای لینکدین

۵ نکته مهم موفقیت کاری در گروه های لینکدین

داشتن یک پروفایل استاندارد در لینکدین یک شروع بسیار خوب برای ارتباط با همکاران، مدیران شرکت ها و مسئولین استخدام یا آژانس های کاریابی است. اما این همه ماجرا نیست و لازم هست گامهای دیگری هم برداریم.

یکی از امکانات خوب لینکدین که اگر به صورت صحیح استفاده شود می تواند در ایجاد ارتباطات شغلی کمک فراوانی به ما کند، گروههای لینکدین است. در این مقاله شما با همه نکاتی که برای استفاده از گروههای لینکدین باید بدانید آشنا می شوید.

استراتژی های موفقیت در گروه های لینکدین

عضویت و مشارکت فعال در گروه های لینکدین به طور طبیعی می تواند به بهبود سطح ارتباطات و اطلاعات شغلی شما بیانجامد. ولی شما هم باید برخی از قواعد نانوشته را رعایت کنید.

۱- انتشار مطالب نامرتبط با موضوع گروه (spam)

اگر شما هم مسئول یک گروه باشید یا یک گروه تخصصی در لینکدین راه انداخته باشید، حتما به دنبال جذب هر چه بیشتر عضو و همچنین نگهداری افرادی که در حال حاضر عضو گروه هستند می باشید. حال فرض کنید در گروه شما فردی عضو شده که به طور مرتب مطالب غیر مرتبط با گروه، مطالبی که دیگران را آزار می دهد مثلا در گروه تخصصی داروسازی عضو هستم و مرتب مطالب ورزشی در گروه منتشر کنم.
یا حتی مهم تر، فقط و فقط عضو گروه شدم که خودم یا محصولم یا شرکت ام را تبلیغ کنم. اگر از تعداد محدودی گروه بگذریم که مستقیم با هدف تبلیغ یک مورد خاص ایجاد شده اند و هدفشان بازاریابی است، در اکثر گروههای لینکدین تبلیغ مستقیم جواب نمی دهد و نوعی هرزنامه(Spam) حساب می شود.
این اختیار به مدیران گروه در لینکدین داده شده تا به راحتی فردی که خارج از قواعد بازی می کند بلاک کنند.spam

۲- اعتبار

گروه ها برای این است که ما برای خودمان یا محصول یا شرکت مان اعتبار ایجاد کنیم. فرض بفرمایید که در گروه خود فردی دارید که به طور مرتب از آخرین مطالب و اخبار شغل خودش و تجربیات دیگران مطالب آموزنده می گذارد بعد از مدتی یقینا شما نسبت به او و سطح تخصص اش قضاوت مثبتی خواهید داشت.
پس نکته دوم از گروه ها: برای ایجاد اعتبار برای برند شخصی خود، هوشمندانه استفاده کنید.گروههای لینکدین

۳- مشارکت

لینکدین امکانی فراهم کرده تا بتوانید به پست های دیگران عکس العمل نشان دهید(لایک کنید، سوال کنید یا نظر خود را اعلام کنید).
عکس العمل حرفه ای و از روی دانش و تجربه به پست های دیگران، می تواند به شما در ارتقای سطح روابط کمک کند. یقینا منظور ما این نیست که همه را لایک کنید یا با همه موافقت کنید. حتی شما می توانید مخالف نظر دیگران هم مشارکت کنید ولی با دلیل و یا مدرک تخصصی نه صرفا از روی حدس و گمان.

۴- حرفه ای باشید

دنبال درگیری و مباحثات احساسی در گروه ها نباشید. متاسفانه بسیار شاهد هستیم که مشاجره های دو نفره یا چند نفره در بخش عمومی گروه ها گاهی بالا می گیرد.
یادمان باشد تمام پست های ما در پروفایل عمومی توسط مدیران شرکت ها، آژانس های استخدام یا شرکای احتمالی تجاری قابل مشاهده هست.
مطمئن باشید دیگران هم مثل من و شما قضاوت خوبی در مورد آدمی که زیاد مشاجره غیر علمی می کند یا احساسی و سطحی واکنش نشان می دهد نخواهند داشت.

۵- ارتباطات

گروه ها در لینکدین، به رکروترها ( کسانی که عضویت پرمیوم از مدل رکروتر را خرید کردند) اجازه می دهند که راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند.

وقتی آژانس های کاریابی در لینکدین به دنبال نیروی کار هستند، معمولا جستجوی خود را با استفاده از کلمات کلیدی انجام می دهند. حال هر چه شما مرتبط تر با شغل خودتان در گروه ها بحث کرده باشید، شانس پیدا کردن شما توسط آنها افزایش می باید. به عبارت دیگر در نتایج جستجوی دیگران در صفحات اول دیده می شوید.

مقاله چگونه در لینکدین پیشنهاد کاری بگیرم حتما مطالعه شود.

دقت کنید اگر یک رکروتر-فردی یا شرکتی که در امر پیدا کردن نیروی کار برای شرکت های دیگر فعال است- در گروه تخصصی شما عضو هستند به دلیل خاصی عضو این گروه شده اند.

مثلا اگر این فرد در گروه تخصصی نرم افزار های جاوا عضو است، به این دلیل نیست که دلش خواسته جاوا را یاد بگیرید بلکه می خواهد ببینید چه کسی در این حوزه صاحب حرف است.

۶-در دسترس باشید

وقتی که شما در گروههای لینکدین فعال هستید به طور غیر مستقیم این پیام را می دهید که شما به طور منظم به سایت لینکدین مراجعه می کنید. این یک مزیت است. بنابراین از این مزیت استفاده کنید و پاسخ پیام های دریافتی خود را به تاخیر نیندازید و جواب بدهید. بهتر است بیش از یک روز تاخیر نکنید.

عضو کدام گروه ها بشوم؟

به طور طبیعی شما باید گروه هایی عضو شوید که در ارتباط با تخصص یا علایق شغلی شما است. در انتخاب گروه ها دقت کنید و هر گروهی که مرتبط یا غیرمرتبط پیدا شد لازم نیست عضو شوید.
در لینکدین آنچه که برای شما موثر خواهد بود کیفیت است نه کمیت. کیفیت روابط و نحوه ای که خودتان را پرزنت کرده اید برای شما فرصت خواهد ساخت. بسیار داریم افرادی که بیش از ۱۰ هزار نفر کانکشن دارند و در گروه های فراوانی عضو هستند ولی اعتقاد دارند که لینکدین برایشان فایده چندانی نداشته است.

چگونه گروه های مورد علاقه خود را پیدا کنیم؟

شما در منوی جستجوی لینکدین در ۶ موضوع می توانید جستجو انجام دهید. می توانید افراد یا شرکت ها را جستجو کنید. همچنین گروه های تخصصی، جستجوی کار و دانشگاه هم از دیگر گزینه های جستجو می باشد.
شما کلمه ای که می خواهید را در منوی جستجو می زنید و بعد گروه را انتخاب می کنید و لیست گروه ها می آید.
با کلیک بر نام هر گروه، خلاصه ای از اهداف و حوزه فعالیت گروه می آید، مطالعه بفرمایید اگر در حوزه علایق و کار شما بود، درخواست عضویت به مدیر گروه ارسال می کنید و پس از موافقت مدیر گروه شما عضو گروه می شوید.گروه های لینکدین

منبع: جاب هینت

 

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید ،

  با رعایت تمام این مطالب چرا من قادر به تغییر محل کار خود و یافتن یک شغل جدید نیستم .
  ممنون میشم اگر من را راهنمایی کنید .

  باتشکر ،
  انصاری

  1. با سلام و احترام
   هرچند جواب سوال شما، از فردی به فرد دیگر فرق می کند و واقعا بدون اطلاع از جزییات نمیشود حرف دقیقی زد
   اما
   ۱-واقعا در لینکدین به موضوع برند سازی از خودتان اقدام نموده اید؟ چه قدر پست و مقاله مرتبط با کار خود دارید؟
   ۲-آیا تلاش نموده اید که در لینکدین آگاهانه ارتباط بسازید؟مثلا به جای قبول هر درخواست ارتباط خودمان باید تلاش کنیم افراد مهم رشته خودمان را بشناسیم و خود را با رعایت نکته بالا، پرزنت کنیم.
   ۳- طبیعت هر شغل با شغل دیگر کاملا متفاوت است واقعا بارها در جلسات مشاوره خود دیدیم فرمولی که به یک نفر کاملا جواب داده اصلا به درد فرد دیگر در صنعت دیگر نمی خورد.
   به هر حال متاسفیم که جواب دقیق نمی توانیم به شما بدهیم چون جزییات کار شما را نمی دانیم
   ولی استفاده درست و حرفه ای از لینکدین، کمی صبر و مداومت می تواند نتایج خیلی عجیبی به همراه بیاورد.
   راستی ما در اینستاگرام مطالب خوبی در مورد رازهای موفقیت برای نیروی کار داریم بد نیست مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا