مزایای لینکدین

۷ نکته ضروری موفقیت در لینکدین

به هر دلیلی که در لینکدین هستید، نکاتی وجود دارد  که به عنوان پایه و اساس موفقیت در لینکدین هست و جز قوانین اولیه ولی نانوشته برای رسیدن به اهدافمان در لینکدین می باشند.

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم در ابتدا باید به یک سوال پایه ای خوب فکر کنید و جوابش را نزد خود حتی اگر شد به صورت مکتوب داشته باشید.

۷ نکته موفقیت در لینکدین

۱- در لینکدین دنبال چه هستید

چرا اینجا هستید؟ دنبال کار میگردید؟ دنبال کارمند خوب هستید؟ دنبال شریک تجاری یا بازار جدید هستید؟ و ……
چرا این سوال مهم است ؟
به خاطر اینکه در جای جای پروفایل باید از خود توضیح بگذارید به تناسب جواب این سوال می توانید ‍پروفایل و فعالیت هایتان را تنظیم کنید و از گیج شدن در این فضای بی انتها دوری می کنید و با صرف کمترین انرژی و وقت، بیشترین نتیجه را کسب کنید و مستقیم بزنید به هدف.

۲- با کیورد ها-keywords- آشنا باشید

از کیورد ها استفاده کنید کیورد ها کلماتی هستند که مردم در رشته شما بیشترین جستجوی خود را با آنها انجام می دهند. اگر از کلمات پر تکرار در رزومه خود استفاده کنید شانس اینکه در موتور های جستجو در لینکدین بهتر بالا بیایید و افراد بیشتری شما راببینند بیشتر میشود. در مورد نحوه یافتن کیورد ها بخش خاص خودمان را داریم که صحبت میشود.

۳-شما هم دانش خود را ارائه دهید

درست است که لیدرهای صنایع مختلف اینجا هستند و شما می توانید خواننده مطالب بسیار خوبی باشید. ولی کسانی برنده اصلی هستند و به اهداف خود در لینکدین دست پیدا می کنند که بتوانند با دیگران رابطه برنده-برنده ایجاد کنند. شما می توانید با اقدامات ساده ای دانش فنی خودتان را منتشر  کنید یا صفحه خودتان را فعال نگه دارید و خودتان را پرزنت کنید.

۴-برای موفقیت در لینکدین فعال بمانید

مرتب مطلب و ‍‍پست ارسال کنید. این طوری نباشد که یک هفته بیایید ده تا مطلب بگذارید بعدش یک چند ماهی خبری از شما نباشد. حتما هم لازم نیست که نویسنده سطح بالایی باشید تا بتوانید مطلب منتشر کنید

۵-حرفه ای باشید

لطفا و خواهشا در انتخاب عکس و مطلب دقت کنید و بهتر است همه چیز در ارتباط با شغل و کار باشد. لینکدین در واقع مجمع متخصصین در رشته های مختلف است و خیلی با تلگرام یا اینستاگرام فرق دارد.موفقیت در لینکدین

۶-پروفایلتان را به روز کنید

ممکن است مهارت جدید یا شغل جدید گرفته باشید یا کار و پروزه جدیدی را تمام کرده باشید این ها را ذکر کنید.

۷-  خودتان باشید

صادق باشید برای اینکه از فرصت ها در لینکدین استفاده کنید و روابط حرفه ای و پایدار داشته باشید اغراق نکنید از روی تجربه عرض می کنیم که اصلا فایده ای برایتان نخواهد داشت که هیچ، بلکه بر ضد منافع تان عمل خواهد کرد.
با رعایت این نکات و سایر مواردی که در مقالات دیگر ذکر شد می توانید با کمی مداومت موقعیت شغلی خود را متحول کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا