مزایای لینکدین

۳ روش موثر برای گسترش هدفمند سطح روابط کاری در لینکدین

فاکتور مهم موفقیت در روابط کاری

مهمترین فاکتور موفقیت در زندگی کاری، سطح ارتباطات و شبکه افرادی است که هر فرد خواه یا ناخواه در اطراف خود ایجاد می کند. اگر هوشمندانه با افراد مرتبط باشیم به منبع بزرگی از اطلاعات دست می یابیم که        می تواند زمینه ساز فرصت های فراوانی باشد. پس اگر می خواهیم در کارمان موفق باشیم حتما باید به موضوع روابط کاری توجه ویژه ای کنیم. یکی از مهم ترین و راحت ترین ابزارهای در دسترس برای ایجاد شبکه شغلی مطمئن لینکدین است.

چگونه با افراد در لینکدین ارتباط برقرار کنیم؟ آیا لازم است به تمام درخواست هایی که بابت ایجاد ارتباط در لینکدین می آید، جواب مثبت بدهیم؟ چند تا ارتباط در لینکدین داشته باشم خوبه؟ (توصیه می شود مقاله انواع ارتباطات در لینکدین را مطالعه کنید). چه کنم که ارتباطاتم موثر تر و مفید تر باشد؟ در این مقاله می توانید پاسخ این پرسش ها را دریافت کنید.                                                                                                       امروزه، عصر ارتباطات و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی است.

به تمام درخواست های برقراری ارتباط در لینکدین جواب مثبت بدهم؟ حتی غریبه ها؟

در لینکدین معمولا با درخواست برقراری ارتباط کاری از سمت افرادی که نمی شناسید مواجه می شویم. دلایل موجهی برای شک داشتن به غریبه ها وجود دارد. در نظر داشته باشید که لازم نیست برای برقراری ارتباط با افراد غریبه، سیاست «همه یا هیچی» را به کار بگیرید. برای قبول یا رد کردن دعوت نامه­ ها، از عقل سلیم خود استفاده کنید.

معیارهای ارتباط خود را مشخص کنید.

من دوست دارم با افرادی ارتباط برقرار کنم که از نظر من معتبر و قابل باور هستند. من وقت می گذارم و پروفایل افرادی را که برای من درخواست دوستی فرستاده اند بررسی می کنم تا بتوانم شخصیت آنها را به صورت اجمالی درک کنم.

مواردی که معمولا بررسی می کنم، اینها هستند:

  • آیا فرد یک عکس حرفه ای از چهره خود دارد؟
  • آیا یک پروفایل حرفه ای دارد و سابقه کاری معقول و دستاوردهای خود را در آن اعلام کرده است؟
  • آیا آنها شدیدا به بازاریابی خدمات یا محصولات می پردازند؟ (تشکر اما من علاقه ای به این موضوع ندارم).
  • کجا زندگی می کنند؟ من از ارتباط با افراد در کشورهای خیلی دور، منفعت زیادی به دست آورده ام، اما در عین حال، برخی جاها در جهان هستند که من واقعاً نمی خواهم در آنجا یک شبکه بسازم. معقول باشید!
  • آیا می توانم برای کسی که درخواست فرستاده است، مفید واقع شوم؟
  • آیا آنها شبکه ای با اندازه معقول دارند؟
  • آیا توصیه های آنها معتبر و مناسب است؟

نظر هر کس در مورد معیار «معتبر و قابل باور بودن» می تواند با دیگری فرق داشته باشد. اگر فردی جذاب نباشد و ارتباطات کمی داشته باشد، ممکن است مشخصات اش جعلی یا فیک باشد (برای بازاریابی، فروش و سایر اهداف). این امر می تواند دلیل خوبی برای قبول یا رد کردن دعوت نامه باشد.

گسترش دادن شبکه لینکدین

با استفاده از دستورالعمل های بالا و بررسی درخواست های دوستی و موارد زیر می توانید شبکه تان را گسترش دهید:

۱. اجازه دهید لینکدین به ایمیل شما دسترسی پیدا کند و شما را به افرادی که می شناسید وصل کند.

با این کار شما می توانید ببینید که چه کسانی حساب کاربری لینکدین دارند، و شما باید «ارتباطات هدفمند» خود را با آنها شروع کنید. افرادی که حساب کاربری لینکدین ندارند را دعوت نکنید، زیرا آنها ارتباطات درجه ۲ یا سه نخواهند داشت و در نتیجه شبکه شما گسترش نخواهد یافت. افرادی که بیش از ۱۰۰ ارتباط یا به طور ایده آل، ۵۰۰ ارتباط دارند، هدف قرار دهید (بیشترین چیزی که لینکدین نشان می دهد، ۵۰۰ است. البته به خود فرد دقیق می گوید چند تا ارتباط داری ولی دیگران از بیرون تا رقم ۵۰۰ را می بینند).

برای اینکه بتوانید با افرادی که شبکه بزرگ دارند ارتباط برقرار کنید، این مورد را در نظر بگیرید: حساب شده است که فردی که می گوید من ۳۵۰۰ ارتباط درجه یک دارم یعنی  یک شبکه با ارتباط درجه دو و سوم ۵ میلیونی می شود! به یاد داشته باشید که وقتی به کسی وصل می شوید، ارتباطات درجه یک آنها به ارتباطات درجه دو شما تبدیل می شوند و ارتباطات درجه دو آنها به ارتباطات درجه سه شما تبدیل می شوند. حتی اضافه کردن چند ارتباط درجه یک بسیار پرقدرت، شما را به طرز چشمگیری در معرض دید قرار می دهد.Email

۲. بگذارید لینکدین به شما کمک کند.

همانطور که آمازون بر اساس جستجوها و خریدهای قبلی­تان، محصولاتی را به شما نشان می دهد، منطق پیش بینی لینکدین نیز به شما افرادی را معرفی می کند که ممکن است بشناسید. علاوه بر این، لینکدین تمام کاربرانی را که در محل اشتغال شما کار کرده اند و افرادی را که همزمان با شما در مدرسه تان مشغول تحصیل بودند را می شناسد.                                                                                                                                  به همین دلیل داشتن مشخصات کامل همراه با تاریخ اشتغال و سال­هایی که در کالج (و دبیرستان) بوده اید، بسیار مهم است! این روش، راهی عالی برای برقراری ارتباط مجدد با دوستانی که سال ها از آنها بی خبر بوده اید یا افرادی که با آنها اشتراکاتی دارید، است.روابط کاری

۳. در لینکدین فعال باشید.

بروزرسانی کردن و فعال بودن در گروه های لینکدین، روشی بسیار عالی برای ارتقا روابط کاری است که   باعث می شود هم در معرض دید قرار بگیرید و هم اعتبارتان افزایش یابد. فعالیت های شما هم در گروه و هم   در فهرست به روزرسانی­ ها قابل مشاهده است.

به همین دلیل، مهم است که به چند گروه خوب متصل شوید (لینکدین به شما امکان می دهد که هر بار در ۱۰۰ گروه باشید). در گروه های مختلف عضو شوید، درگروه های جغرافیای خود، صنعت، مهارت های خود، فارغ التحصیلان دانشگاه، همکاران و موارد دیگر عضو شوید! تا آنجا که می توانید به روزرسانی های موجود در صفحه خانگی خود را لایک کنید، به اشتراک بگذارید و برای آنها نظر (کامنت) بگذارید. بیشتر در مورد خودتان و برند شخصی تان صحبت کنید اما سعی کنید در طول هفته حداقل یک یا دو «به روزرسانی» و پست داشته باشید.

حرف آخر

وقتی ببینید که با استفاده از این گام ها، می توانید شبکه­ تان را گسترش دهید، و اینکه لینکدین چقدر می تواند شما را در معرض دید افرادی که به دنبال استخدام افرادی چون شما هستند قرار دهد، شگفت زده خواهید شد. ولی همان طور که همیشه صحبت کردیم حتما باید به کیفیت و پیشرفت روابط کاری در لینکدین خود اهمیت بیشتری بدهید تا کمیت. اصلا به دنبال این نباشید که میزان ارتباطات خود را به اعداد خیلی بالا برسانید بلکه رمز موفقیت در لینکدین ایجاد روابط برنده-برنده و با کیفیت است.

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. به نظرم این متن برای افراد خارج از کشوره! آخه کجا تو ایران «لینکدین تمام کاربرانی را که در محل اشتغال شما کار کرده اند و افرادی را که همزمان با شما در مدرسه تان مشغول تحصیل بودند را می شناسد. به همین دلیل داشتن مشخصات کامل همراه با تاریخ اشتغال و سال­هایی که در کالج (و دبیرستان) بوده اید، بسیار مهم است! این روش، راهی عالی برای برقراری ارتباط مجدد با دوستانی که سال ها از آنها بی خبر بوده اید یا افرادی که با آنها اشتراکاتی دارید، است»!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا