مزایای لینکدین

۶ نکته طلایی قدرت لینکدین LinkedIn برای مشاغل خانگی

کارایی شبکه لینکدین را برای ایجاد مشاغل خانگی خود به حداکثر برسانید

مشاغل خانگی به طیف وسیعی از انواع کارها و فعالیت های درآمد زا گفته می شود، که عموما توسط افراد از منزل و به صورت شخصی انجام می گیرد. فری لنسر یا آزادکاران را می توانید در صنایعی نظیر اینترنت از طراحی سایت و انواع اپ های کاربردی تا مدیریت وب سایت و انجام خدمات مرتبط با سئوی سایت و غیره تا خدماتی نظیر نویسندگی، طراحی تبلیغات مختلف، تایپ و ترجمه،گرافیست ها، برخی از انواع خدمات مشاوره ای و حتی برخی از تولیدی های کوچک نظیر صنایع دستی و غیره را نام برد و البته به این لیست موارد بیشمار دیگری هم می توان اضافه کرد.

اگر شغل شما هم در لیست هست یا قصد دارید از منزل برای خود درآمدزایی کنید می توانید با استفاده از لینکدین به بازارها و مشتریان جدید و فراوانی دست یابید. قدرت لینکدین را دست کم نگیرید. به شرطی که درست در این فضا گام بردارید می توانید چند گام بلند به سمت موفقیت بردارید.

ما در این مقاله به نکات اساسی که یک فری لنسر موفق در لینکدین باید رعایت کند اشاره می کنیم.

شکی نیست که رسانه‌های اجتماعی ابزاری مؤثر در ارتقاء مشاغل خانگی هستند. کارشناسان بازاریابی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی را برای دستیابی به مشتریان جدید توصیه می‌کنند. در حالی که شما می توانید هر شبکه اجتماعی را که مناسب برای ارتقاء مشاغل خود تشخیص دادید استفاده کنید. اما توصیه می شود، از شبکه لینکدین و پتانسیل‌های آن نباید غافل شد.

الیته نکته مهمی که باید بدانید این است که لینکدین برای تک فروشی به مشتری نهایی طراحی نشده است همه ما صفحاتی در اینستاگرام یا تلگرام دیدیم که فردی عکس و توضیحات محصول خود را می گذارد و مصرف کننده نهایی از آنها خرید می کند ولی در عوض لینکدین قدرتمندترین وسیله است برای مشاغلی که تجارت شرکت باهم (تجارت شرکت‌ با شرکت) هستند(B2B).

 b2b

نکته مهمی که باید در مورد لینکدین بدانید این است که این شبکه کارکرد بسیار متفاوت‌تری از دیگر شبکه‌های اجتماعی دارد. توییتر و فیس بوک به شما امکان می دهند شبکه سازی تجاری و تبلیغاتی را انجام دهید، اما از آنها برای تفریح ​​و سرگرمی نیز استفاده می‌شود. از طرف دیگر در لینکدین همه چیز به ایجاد ارتباطات حرفه ای خلاصه می‌شود. هیچ کس نمی‌خواهد کلیپ‌های خنده دار در لینکدین تماشا کند. در عوض، افراد می خواهند با مشتریان، شرکا، متخصصان و مراجعه کنندگان و بازارهای بالقوه ارتباط برقرار کنند. در نتیجه، شما باید در لینکدین، شخصیت متفاوت‌تری نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی داشته باشید، با پرستیژ، رسمی و حرفه‌ای.

۶ نکته برای به حداکثر رساندن کارایی لینکدین برای ایجاد مشاغل خانگی

 – پروفایلی بسازید که مشتری مورد نظرتون را جذب کند

بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی، لینکدین فضای زیادی را برای عرض اندام و خودستایی به شما می دهد. اما به جای ارائه لیستی از تجربیات گذشته، همانطور که ممکن است در یک رزومه کاری آن را بیان کنید، یک پروفایل استراتژیک و پر فایده ایجاد کنید که مشتری های بالقوه را به خود جلب کند. به ویژه در قسمت summary، در مورد چگونگی ایجاد مشاغل خانگی خود به مشتریان کمک کنید. مشتریان باید با مطالعه پروفایل شما چیزی بدست بیاورند یا یک مزیتی برای آنها داشته باشد. برای مثال اگر یک مشاور روان شناسی هستید می توانید به آنها بگویید در چه ساعتی می توانید وقت خود را آزاد کرده و به طور رایگان به آنها مشاوره‌ی محدودی بدهید. همچنین از سایر ویژگی‌های ممتاز خود مثل لیستی از کتابها یا مقالاتی که شما نوشتید، حضور در رسانه‌های مختلف و جوایزی که دریافت کرده‌اید، در تکمیل پروفایل خود استفاده کنید.

البته برای راهنمایی هر چه بیشتر تمام نکات لازم برای نوشتن یک پروفایل حرفه ای را طی سلسله مقالاتی به همراه فیلم و دستورالعمل های ساده در بخش های دیگر این سایت می توانید مشاهده بفرمایید.

مشاغل خانگی

  – از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید تا بهتر در جستجوها دیده شوید

موتورهای جستجو تنها مکانی نیستند که کلمات کلیدی نقش مهمی در نتایج آنها دارند. کلمات کلیدی در لینکدین به افراد کمک می کنند تا در صورت نیاز به محصول یا خدمتی که ارائه می دهید شما را پیدا کنند.
لیستی از کلمات کلیدی مربوط به شغل خود تهیه کنید و از آنها در URL شخصی LinkedIn خود استفاده کنید (اگر می خواهید نام تجاری یا نام خود را نام تجاری کنید، از آنها در URL خود استفاده کنید)، همچنین در عناوین و قسمت های متن از کلمات کلیدی مرتبط با تخصصتان استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک نویسنده مستقل فن آوری هستید، کلمات کلیدی مربوط به نوشتن و فن آوری را درج کنید.مشاغل خانگی

 

  – ارتباطات استراتژیک برقرار کنید

بر خلاف توییتر و فیس بوک که در آن تعداد دوستان شما اهمیت دارد و هرچقدر ارتباطات شما بیشتر باشد بهتر است، در لینکدین کیفیت ارتباطات اهمیت بیشتری از کمیت آن دارد. در واقع، هنگامی که به ۵۰۰ ارتباط رسیدید، لینکدین از آن پس تعداد کل ارتباطات شما را  برای دیگران نمایش نمی دهد. این کار به خاطر پایین آوردن اهمیت تعداد ارتباطات است.
اعضای لینکدین در ارتباط برقرار کردن با افراد دیگر بسیار محتاط و وسواسی هستند. در واقع اگر شما را نمی شناسند، ممکن است با شما ارتباط برقرار نکنند. این بدان معناست که شما نمی‌توانید درخواست برقراری ارتباط با اعضای لینکدین را بدون هیچ حساب و کتابی شروع کنید. با انجام این کار ممکن است لینکدین شما را به عنوان اسپم شناسایی کند.
در عوض، شما باید به وسیله ارتباط با افرادی که می شناسید، کار را شروع کنید. می توانید نام آنها را جستجو کنید یا به لینکدین اجازه دهید تا به ایمیل شما دسترسی پیدا کند تا اعضایی که می شناسید را پیدا کند.
به یاد داشته باشید که در هنگام ارتباط با افراد، به جای تمرکز بر اینکه چگونه آنها می توانند به شما کمک کنند، فکر کنید که شما چگونه می توانید به دیگران کمک کنید.

این فرمول بهترین فرمولی است که تاکنون در لینکدین جواب داده یعنی به ارتباطات خود به چشم یک سرمایه نگاه کنید و رابطه برنده-برنده ایجادکنید.

  – فقط اخبار حرفه ای، رویداد و مطالب مرتبط با کارو تخصص خود را به اشتراک بگذارید

لینکدین فضایی در مورد نمایش تخصص‌های شما است. این مکان برای ارسال مقالات جدید، نقاط عطف شرکت، راه اندازی محصول جدید و اخبار مرتبط با صنعت است.

  – در گروهها شرکت کنید

ساختن ارتباطات جدید در ورای شبکه فعلی شما نیاز به آشنایی با افراد جدید دارد. شما این کار را می توانید با شرکت در گروه ها انجام دهید. گروه هایی را جستجو کنید که مرتبط به بازار و کسب و کار شما است.
وقتی به آنها بپیوندید، در بحث ها شرکت کنید. این گروه‌ها شامل افراد زیادی در زمینه‌های کاری مختلف از سراسر جهان است. گروه‌ها مکانی برای ارتقاء شغل شما نیستند. درعوض، آنجا جایی است که شما می توانید تخصص خود را به اشتراک بگذارید. گروه‌ها منبع خوبی برای ارتباط و اعتمادسازی بین افراد و آشنایی با افراد جدید است.لینکدین برای مشاغل خانگی

  – سخاوتمند باشید

شبکه های اجتماعی یک خیابان دو طرفه هستند. اگر می‌خواهید افراد عضو شبکه لینکدین، شما را به جایی معرفی کنند و یا شما را به شرکتی توصیه کنند و چشم اندازهای جدید شغلی برای شما باز شود، شما هم باید دقیقا همین کار را انجام دهید. منتظر نمانید که دیگران برای شما مفید واقع بشوند. شما پیش قدم باشید و به افراد مختلف کمک کنید. قطعا لطف شما بی پاسخ نخواهد ماند.
حتماً سعی کنید نشان لینکدین را در وب سایت خود قرار دهید تا بازدید کنندگان شما بتوانند شما را در لینکدین پیدا و به شبکه شما بپیوندند.

قدرت لینکدین را برای کمک به شغلهای خانگی خود دست کم نگیرید. بسیاری از افراد آزاد کار (فریلنسرها) وجود دارند که از طریق لینکدین مشتری بدست می‌آورند. در واقع لینکدین تریبونی است که در اختیار شما می باشد، آن هم در مقیاسی جهانی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا