مزایای لینکدین

۷ تاثیر مهم لینکدین در دنیای صنعت و تجارت

شاید شما هم از اهمیت لینکدین شنیده باشید. ولی آیا واقعیت دارد؟ اگر اینطور هست واقعا دلیل آن چیست؟ در این مقاله قصد داریم نگاه عمیقی به این پلتفرم  عالی برای شبکه‌ سازی (نتورکینگ) داشته باشیم.

وجود و حضور حدود  ۶۳۰ میلیون پروفایل تخصصی، یعنی فرصتی عالی و تقریبا نامحدود برای اتصالات شبکه ای و  کسب فرصت های شغلی.

در ادامه به ۷  دلیل اصلی در مورد اهمیت لینکدین و علتی که باید به  درآن  پروفایل ساخت یا ادامه‌ فعالیت داد می پردازیم.

۱. امکان استفاده از بُرد قدرتمند جستجوی شغل در لینکدین

اهمیت لینکدین برای افراد متقاضی شغل در چیست؟ در مقاله پیش رو به چند دلیل اهمیت لینکدین اشاره شده است ولی اول را با مزیت استفاده از  بُرد قدرتمند جستجوی شغل و استخدام از طریق لینکدین شروع می کنیم. شما می توانید با جستجوی کلیدواژه ها و موقعیت مکانی، شغل مورد نظر خود را بیابید و به بانک بزرگی از آگهی استخدام به تفکیک محل زندگی یا رشته تخصصی خود دست پیدا کنید. حتی اگر همیشه نمی توانید این کار را انجام دهید، سیستم بر اساس علاقه مندی های شما در صورت یافتن شغل مناسب از طریق ایمیل به شما اطلاع خواهد داد.

می توانید از طریق ایجاد ارتباط با همکاران و مدیران و با فعال کردن گزینه‌ی “علاقه مند هستم” (I’m interested) به صاحبان مشاغل این امکان را بدهید تا در صورت تمایل به استخدام، از متقاضی بودن شما خبردار باشند. جالب اینجاست که با فعال کردن این گزینه، همکاران و مدیران در شغل فعلی شما از این کار مطلع نمی شوند. با داشتن حساب پرمیوم لینکدین امکان دسترسی به اطلاعات و آگهی های استخدام بیشتری را نیز خواهید داشت.

در مقاله اهمیت لینکدین در کاریابی بطور کامل به این موضوع پرداخته ایم.

اهمیت لینکدین در کاریابی

 

 ۲. اهمیت لینکدین در ساخت برند

درست مثل شرکت هایی که برند خود را دارند و همیشه در حال اجرای برنامه هایی برای ارتقای سطح برند خود هستند، شما هم نیاز دارید تا خود را مطرح کنید و در واقع برند شخصی خودتان را ارتقا دهید.

وبسایت های شخصی گزینه‌ی خوبی برای این موارد هستند. ولی معمولا خرج زیادی را برای شما می تراشند و زمان زیادی برای ساخت و پرداخت صرف می شود. لینکدین یک راه حل ساده برای مطرح کردن نام خود است. با ساخت یک پروفایل تخصصی و آپلود عکس و خلاصه ای از توانایی هایتان این کار را عملی کنید. وقتی که صاحبان مشاغل، مدیران و کارکنان یک شرکت پروفایل شما را ببینند، می توانند یک شناخت کامل از شما و استعداد هایتان داشته باشند.

۳. در گوگل خودی نشان دهید

اگر شانس این را داشته باشید که مقدمات استخدام شما فراهم شده باشد، اولین کاری که کارفرما انجام خواهد داد جستجوی نام شما در گوگل است. اگر تا به حال نام خود را در گوگل سرچ نکرده اید الان وقتش است. اولین مطالبی که در صفحه ی اول سرچ  می بینید چه هستند؟ اینجاست که اهمیت لینکدین مشخص می شود. اینکه در صفحه ی اول سرچ گوگل قرار بگیرید کار سختی است ولی با کمک لینکدین این کار ساده تر می شود. قرار گرفتن صفحه ی لینکدین شما در سرچ گوگل بسیار آسان تر از دیگر وبسایت های شخصی است. اگر اولین کاری که کارفرما انجام می دهد سرچ نام شما باشد، پس بهتر است هرچه سریعتر پروفایل بسازید یا فعالیت پروفایل سابق را ادامه دهید.

جستجوی نام خود در گوگل

 ۴. لیست مخاطبان خود را حفظ کنید

شخصی که ۳ سال پیش در کنفرانس ملاقات کردید و خیلی جوان و حرفه ای بود را به یاد دارید؟ یا دوست دوستتان که دوست داشت در کارخانه ی شما به عنوان فریلنسر کار کند!؟ حقیقتا شاید نه!

به جای اینکه چندین کارت ویزیت یا آدرس ایمیل افراد زیادی را جمع کنید، می توانید آن ها را به لینکدین اضافه کنید تا در زمان و شرایط مناسب دوباره با آن ها ارتباط برقرار کنید.

۵. اهمیت لینکدین در تحقیق درباره‌ی شرکت ها و کارکنان

این روزها خیلی از شرکت ها هستند که در صفحه‌ی لینکدین خود اطلاعات، اخبار و ایده های شرکت را قرار می دهند و همیشه آن ها را آپدیت می کنند و برخی از کارکنان را به عنوان نمونه در آن معرفی می کنند. اگر یک شرکت با قصد و هدف مشخصی این کار را انجام دهد، باید بدانید که منظور آن ها از این کار یادآوری این مسئله است که قبل از اقدام به اشتغال، تمامی اطلاعات آن شرکت را مطالعه کرده باشید و در صورتی که مناسب شماست تقاضای اشتغال کنید.

و البته داشتن اطلاعات از اهداف شرکت و نوع کار آنها به شما در داشتن جلسات مصاحبه شغلی موفق تر کمک می کند.

۶. اهمیت لینکدین در دسترسی به اخبار صنایع

مثل دیگر شبکه های اجتماعی، با هر بار ورود به لینکدین، یک تایم لاین در اختیار شما قرار خواهد گرفت و می توانید بر اساس آن، آپدیت‌های ارتباطات، گروه ها و شرکت خود را مشاهده کنید. دسترسی مداوم به پیشرفت های صنایع و گزارشات آن ها علاوه بر داشتن جنبه‌ی سرگرمی، کاربردی نیز خواهد بود.

اهمیت لینکدین
اهمیت لینکدین در شبکه سازی

۷. بالاترین اهمیت لینکدین در شبکه سازی (نت ورکینگ)

اهمیت لینکدین در نت ورکینگ غیر قابل توصیف است. لینکدین یکی از مهمترین ابزارهای شبکه سازی است. حتی اگر علاقه ای به انجام این کار ندارید می توانید ارتباطات مفیدی در لینکدین ایجاد کنید. از طریق لینکدین می توانید ارتباطات دو طرفه با همکاران یا حتی بزرگترین الگوهای خود در صنعت برقرار کنید.

برای درک بهتر موضوع به مقاله اهمیت شبکه سازی و نقش آن در پیشرفت کاری رجوع شود.

نتیجه‌ گیری در بحث اهمیت لینکدین

اگر مایلید بدانید که اهمیت لینکدین چقدر است، لیست ارائه شده به خوبی مشخص می کند که لینکدین می تواند یکی از قدرتمندترین ابزارهای حرفه‌ای برای شما باشد. در این صورت، این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا شبکه‌ی خود را بسازید و حفظ کنید، شغل مناسب پیدا کنید، و در دنیای مشاغل حرفه ای اعتبار کسب کنید.

 

 

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا